ارتقاء کیفیت و برطرف افت فشار آب با تکمیل تصفیه خانه بزرگ گیلان

نماینده عالی دولت در گیلان، گفت: با تکمیل پروژه تصفیه خانه بزرگ گیلان، مشکل افت فشار آب رفع و همچنین کیفیت آب ارتقاء می یابد.

ارتقاء کیفیت و برطرف افت فشار آب با تکمیل تصفیه خانه بزرگ گیلان

جهت دریافت خدمات پلان محوطه سازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگار از ، ارسلان زارع استاندار گیلان در حاشیه بازدید از تصفیه خانه بزرگ گیلان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب و تقارن با سالگرد تاسیس شرکت های آب و فاضلاب، به نقش و اهمیت آب آشامیدنی سالم در زندگی مردم اشاره و بیان نمود: با توجه به افزایش شهر ها و جمعیت شهری و احتیاج به آب آشامیدنی بیشتر، احداث مدول دوم و ارتقاء مدول اول ضرورت دارد.

او افزایش کیفیت و کمیت آب آشامیدنی سالم برای شهروندان و روستاییان را از اهداف مهم دولت عنوان و افزود: یکی از پروژه های مهم استان، احداث مدول دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان است.

دکتر زارع به پیشرفت فیزیکی 95 درصدی این پروژه اشاره نمود و گفت: ساختمان این تصفیه خانه تکمیل، بخشی از تجهیزات و تاسیسات مورد احتیاج آن وارده شده و بخش دیگر هم در حال وارد شدن است.

استاندار گیلان توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده، امیدواریم این پروژه بزرگ و مهم، سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به محدودیت منابع اقتصادی طرح های عمرانی اضافه نمود: باید از ظرفیت بخش خصوصی و به روش BOT که در این تصفیه خانه آغاز شده، نهایت استفاده صورت گیرد.

دکتر زارع با اشاره به اینکه علاوه بر رشت 14 شهر بزرگ و کوچک استان از آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند گفت: این پروژه ضمن رفع کردن افت فشار، موجب ارتقاء کیفیت آب نیز خواهد شد.

وی کمبود آب آشامیدنی در بعضی روستا ها که هم اینک به آن ها آب رسانی سیار انجام می گردد را پسندیده ندانست و اظهار داشت: همه روستا های در راستا که در این طرح پیش بینی شده اند، به وسیله همین پروژه بزرگ، از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد که همین امر تاثیر بسزایی در افزایش جمعیت تحت پوشش آب روستایی دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان به توصیه و آموزش های شرکت آب و فاضلاب و مجموعه دولت در صرفه جویی و استفاده بهینه از آب نیز اشاره و افزود: هرچند شاهد همراهی هایی از سوی مردم در مقوله صرفه جویی هستیم، ولی همچنان با استاندارد های جهانی فاصله داریم؛ توجه داشته باشیم به هر میزان صرفه جویی صورت گیرد، در راستای کیفیت بخشی خدمات، گام هایی موثری برداشته ایم.

استاندار گیلان به مدیران شرکت آبفا تأکید کرد که تکریم فزون تر مردم و جلب رضایت ارباب رجوع را مورد توجه قرار دهند و گفت: استفاده از ظرفیت های دولت الکترونیک، از مراجعه حضور مردم می کاهد و بر این اساس شاهد خدمات رسانی به موقع خواهیم بود ضمن آنکه باید کوشید تا امور از جمله اخذ مجوز انشعاب آب، با سرعت بیشتری انجام گردد.

دکتر زارع در پایان سخنانش گفت: زمانی که آب آشامیدنی واحد های صنعتی، تولیدی و گردشگری با کیفیت خوب و رضایت بخش در اختیار آنان قرار گیرد، به یقین تاثیر مستقیمی در کارآفرینی، اشتغال و در نهایت توسعه استان خواهد داشت.

پروژه تصفیه خانه بزرگ آب گیلان با سرمایه گذاری اولیه یک هزار و 680 میلیارد ریال بر پایه سال 1392 به روش ساخت، بهره برداری و انتقال (BOT) ساخته شد. ظرفیت مدول اول این تصفیه خانه سه هزار لیتر بر ثانیه است که با احداث مدول دوم، سه هزار لیتر بر ثانیه به آن اضافه و ظرفیت نهایی به شش هزار لیتر بر ثانیه خواهد شد.

شهر های تحت پوشش این تصفیه خانه شامل رشت، سنگر، خمام، انزلی، سیاهکل، آستانه اشرفیه، کیاشهر، لاهیجان، لنگرود، شلمان، کومله، اطاقور است و اتصال به شهر های کوچصفهان و خشکبیجار نیز در دست اجرا و اتصال به لشت نشا هم در آینده انجام خواهد شد.

آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 23 بهمن 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 956

به "ارتقاء کیفیت و برطرف افت فشار آب با تکمیل تصفیه خانه بزرگ گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقاء کیفیت و برطرف افت فشار آب با تکمیل تصفیه خانه بزرگ گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید