آریون تولید جت مافوق صوت بی صدا را کنار گذاشت

به گزارش تور گرجستان ارزان، چالش های تولید جت های مافوق صوت بی صدا هر روز بیش از گذشته آشکار می شود و در تازه ترین تحول در این زمینه شرکت آریون این طرح را مسکوت گذاشته است.

آریون تولید جت مافوق صوت بی صدا را کنار گذاشت

شرکت آریون سوپرسونیک به طور رسمی اظهار داشت که دیگر قصد ندارد جت مافوق صوت بی صدا تولید کرد و این طرح به طور کامل کنار گذاشته شده است.

آریون علت این تصمیم را هزینه های مالی زیاد اجرای این طرح دانسته و افزوده که باید اقدامات مناسبی را برای مدیریت شرایط فعلی خود انجام دهد.

این شرکت اولین شرکت خصوصی است که از برنامه های خود برای تولید جت های مافوق صوت بی صدا خبر داده بود. قرار بود این جت ها بتوانند با سرعت بیش از 1600 کیلومتر در ساعت پرواز کنند، بدون آنکه سروصدای زیاد و غیرقابل تحملی ایجاد کنند.

بر اساس برنامه های قبلی آریون قرار بود جت های یادشده تا سال 2024 تولید شده و تا سال 2026 برای پرواز آماده شوند. اما حالا کل این طرح لغو شده است. آریون در این زمینه در حال همکاری با بوئینگ، جنرال موتورز و برخی سازمان های دولتی آمریکا بود و قصد داشت یک کارخانه برای تولید جت های یادشده در فرودگاه بین المللی اورلاندو بسازد.

گفتنی است شرکت خصوصی بوم هنوز در حال اجرای طرح های خود در این زمینه است و وعده داده جت های مافوق صوت بی صدای خود را در سال 2029 عرضه می کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1952

به "آریون تولید جت مافوق صوت بی صدا را کنار گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آریون تولید جت مافوق صوت بی صدا را کنار گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید