آخرین سخنرانی مرکل به عنوان رهبر دموکرات مسیحی ها

به گزارش تور گرجستان ارزان، صدراعظم آلمان در آخرین سخنرانی خود به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان از ارزش های معنوی حزب دفاع کرد و از جانشین خود خواست، به آنها پایبند باشد. مرکل پس از 18 سال از رهبری حزب کناره می گیرد.

آخرین سخنرانی مرکل به عنوان رهبر دموکرات مسیحی ها

به گزارش تور گرجستان ارزان، امروز جمعه کنگره حزب دموکرات مسیحی آلمان با سخنرانی آنگلا مرکل گشایش یافت. قرار است که یک هزار و یک نماینده حزب در این کنگره رهبر جدید خود را برگزینند.

مرکل سخنرانی خود را با سپاسگزاری از همراهان و همکارانش در 18 سال گذشته شروع کرد و سپس به بیان خاطراتی پرداخت؛ از زمانی که او رهبری حزب را به دست گرفت.

آن موقع هلموت کهل، رهبر وقت حزب دموکرات مسیحی و صدراعظم وقت آلمان، در بحرانی جدی به سر می برد زیرا پذیرش یاری های مالی برای حزب از منابعی ناشناس رسوایی بزرگی برای حزب به وجود آورده بود.

آنگلا مرکل یادآوری کرد که آن موقع تنها با همیاری یکدیگر توانسته اند بر آن بحران پیروز شوند و سال های متمادی به عنوان مهم ترین حزب در دولت های ائتلافی سکان امور کشور را در دست داشته باشند.

او علاوه بر این به پیروزی حزبش در انتخابات ایالت های گوناگون اشاره می نماید، به ویژه به پیروزی آنه گرت کرامپ کارن باوئر در ایالت زارلند با بیش از 40 درصد کل آرا. کارن باوئر یکی از سه کاندیدای ریاست حزب و جانشینی مرکل است.

تاکید بر ارزش های اخلاقی

صدراعظم آلمان سپس به موفقیت هایی که دولتش در زمینه رشد اقتصادی، کاهش شمار بیکاران، حذف خدمت اجباری سربازی و پذیرش پناهجویان می پردازد و می گوید که به این موفقیت ها افتخار می نماید.

به گزارش دویچه وله، مرکل در ادامه تاکید نمود که اکنون زمان کناره گیری او فرا رسیده و این اقدام را گامی در مسیر دموکراسی می نامد، به ویژه اینکه سه تن از چهره های برجسته حزب برای جانشینی او نامزد شده اند.

سیاستمدار 64 ساله از جانشین خود که قرار است امروز معین گردد خواست که به ارزش های معنوی حزب، که به گفته او مسیحی و دموکراتیک هستند، پایبند باشد. او در این راستا گفت: ما هرگز کسی را به حاشیه نمی رانیم و محروم نمی کنیم، ما هرگز کسی را تحقیر نمی کنیم، ما به کرامت همه انسان ها به صورت برابر احترام می گذاریم، ما هرگز کسی را بر علیه دیگری تحریک نمی کنیم، ما به تمامی هموطنانمان خدمت می کنیم.

آنگلا مرکل در میان کف زدن های متوالی سخنرانی خود را به سرانجام رساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 329

به "آخرین سخنرانی مرکل به عنوان رهبر دموکرات مسیحی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین سخنرانی مرکل به عنوان رهبر دموکرات مسیحی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید