5 راهکار برای مدیریت بهتر کارمندان دورکار

به گزارش تور گرجستان ارزان، دورکاری مزایا و معایبی دارد، اما مدیران هوشمند می توانند با رویکردهایی، مدیریت بهتر و پیروز تری بر کارمندان دورکار خود داشته باشند.

5 راهکار برای مدیریت بهتر کارمندان دورکار

به گزارشخبرنگاران، کار کردن حضوری سبب می شود تا کارمندان تمرکز بیشتری روی وظایف خود داشته باشند. اما هنگامی که صحبت از دورکاری به میان می آید، مدیران احساس می کنند باید کنترل بیشتری روی کارمندان داشته باشند. نظارت بر کاری که آن ها انجام می دهند از راه دور بسیار سخت است.

اما تحقیقات نشان می دهد بهتر است برای افزایش کیفیت کار مجازی، مدیران در توانمند کردن کارکنان بکوشند. اگرچه مدیران قطعا به ارائه ساختار و جهت نیاز دارند، اما باید بدانند سیستم کنترل کارمند روشی منسوخ است.

بیشتربخوانید

در یک مطالعه که 3909 تیم در طیف وسیعی از مشاغل مورد بررسی قرار گرفت، نکاتی برای بهبود مدیریت مجازی ذکر شد که باهم مرور می کنیم.

1- اختیار عمل: تیم خود را قدرتمند کنید. بپذیرید که در مدیریت مجازی، امکان کنترل کردن افراد به صورت کامل وجود ندارد. پس به آن ها اختیار عمل بدهید تا عملکرد خود را مدیریت کنند. مطالعات نشان می دهد که رهبران تیم ها توانایی اعضا را برای رهبری در مواقع ضروری دست کم می گیرند و همین امر سبب کاهش اثربخشی می شود.

2- حساسیت بیش از حد ممنوع: اعضای تیم باید بدانند شما به رفاه آن ها اهمیت می دهید و برای حمایت از آن ها آماده هستید؛ بنابراین اعضای تیم را به طور مرتب تشویق کنید تا از عهده چالش ها برآیند. این کار حس اعتماد و تعهد را در گروه شما افزایش می دهد.

3- روی نتیجه تمرکز کنید، نه نحوه انجام کار: اگر اخلاق و نحوه همکاری را کنار بگذاریم، می بینیم که کارمندان براساس نتایج کارشان ارزیابی می شوند. به یاد داشته باشید استقلال کارمندان در حین انجام کار برایشان لذت بخش است پس به آن ها اعتماد کنید تا با روش دلخواه خود کار ها را پیش ببرند.

4- به کارمندان اجازه دهید با شما تماس بگیرند و تعامل داشته باشند: گاهی کارمندان نیاز دارند تا نظرات خود را با مدیریت در میان بگذارند و یا آن ها را از مسائل مطلع سازند.

5- بر میل خود بر کنترل غلبه کنید: کارمندان درک می کنند چه زمانی یک مدیر حساسیت بیش از حد در کنترل کردن به خرج می دهد و چه زمانی این کار تنها برای ارتقای کیفیت پروژه است. پس سعی کنید میل کنترل کردن تمام امور در پروژه را در خود کاهش دهید و تنها نگران امور واقعی باشید که می تواند بر نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد.

رهبری بیش از آنکه به جدیت نیاز داشته باشد، نیازمند رفتار منعطف و مناسب با کارمندان است. تغییر شیوه های قدیمی که امروزه با آن سروکله می زنیم، سخت است، اما مسلما باید آن را پذیرفت و کسب و کار خود را با سبکی نو مدیریت کرد.

منبع: دیجیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2236

به "5 راهکار برای مدیریت بهتر کارمندان دورکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راهکار برای مدیریت بهتر کارمندان دورکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید