20 آبشاری که بیشترین عکس را در اینستاگرام دارند

به گزارش تور گرجستان ارزان، آبشارها یکی از زیباترین پدیده های طبیعت هستند. در گوشه و کنار دنیا آبشارهای فراوانی وجود دارد که بعضی از آن ها معروفیت و محبوبیت بیشتری در اینستاگرام دارند. در ادامه با بیست مورد از این آبشارهای محبوب آشنا می شوید.

20 آبشاری که بیشترین عکس را در اینستاگرام دارند

آبشارها یکی از زیباترین پدیده های طبیعی هستند که می توانید در سفرهای خود برای دیدن آن ها وقت بگذارید. بسکمک از افراد در سفرهای خود به جاهای دور و نزدیک سفر می کنند تا آبشارها را از نزدیک ببینند. در گوشه و کنار جهان آبشارهای فراوانی وجود دارد که برخی از آن ها به خاطر ویژگی های خاص مثلا ارتفاع زیاد، عریض بودن و... به معروفیت رسیده اند.

اگر شما هم آبشارها را دوست دارید و دلتان می خواهد در سفر بعدی تان یکی از این پدیده های زیبای طبیعی را ببینید، این فهرست به شما کمک می کند که مقصد بعدی سفر را انتخاب کنید. فهرستی که در ادامه این مقاله خبرنگاران خواهید دید شامل 20 آبشاری است که بیشترین عکس و هشتگ را در اینستاگرام دارند.

20. آبشار آنجل، ونزوئلا

ارتفاع: 979 متر

محبوبیت: 22٬440 هشتگ

اگر گردشگری مجددا در ونزوئلا رونق بگیرد و عملی شود، اولین جایی که بیشتر گردشگران این کشور برای بازدید از آن برنامه ریزی می کنند، بلندترین آبشار جهان، آنجل خواهد بود. برای دیدن این آبشار باید به پارک ملی کانایما سر بزنید. در این پارک به صخره ای بلند و پوشیده از جنگل می رسید که آبشار آنجل از فراز آن به پایین می ریزد.

نام این آبشار گرفته شده از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار بعد از شناسایی در سال 1935 میلادی فرود آورد.

19. آبشار گوکتا کاتاراکس، پرو

ارتفاع: 771 متر

محبوبیت: 23٬312 هشتگ

بسیار سخت است که باور کنیم آبشاری که از ارتفاع 771 متری فرو می ریزد تا سال 2002 کشف نشده بود؛ ولی این تنها یکی از عجایب آمازون است. آبشار گوکتا پنهان بود تا زمانی که یک کاوشگر آلمانی به نام استفان زیمندروف آن را در جریان سفرش در دره اوتکوبامبا کشف کرد. اکنون برای دیدن این آبشار می توانید یک راستا کوه پیمایی 6 ساعته را در میان جنگل های بارانی طی کنید. در راستاتان از 22 آبشار دیگر هم عبور خواهید کرد. این آبشار شانزدهمین آبشار بلند جهان است.

18. آبشار جاگ (Jog Falls)، هند

ارتفاع: 253 متر

محبوبیت: 29٬330 هشتگ

این آبشار در کوهستانی سرسبزدر جنوب استان کارناتاکا واقع شده است. آبشار جاگ دومین آبشار بزرگ هند است و از ارتفاع 253 متری به رود شاراواتی می ریزد. بهترین زمان برای سفر به این منطقه و بازدید از این آبشار، در فصل بارندگی یا مانسون است. یعنی وقتی باران به میزان ای می بارد که لازم نیست راستا آبشار برای استفاده از نیروگاه های برق تغییر کند. در غیر این صورت ممکن است تا اینجا سفر کنید و هیچ چیزی جز چند قطره آب نبینید و بدون هیچ عکس مجذوب کنندهی به خانه برگردید. پیشنهاد ما برای مشاهده این آبشار بی نظیر تورهای هند خبرنگاران هستند.

17. آبشار شوشون (Shoshone Falls)، آیداهو

ارتفاع: 65 متر

محبوبیت: 30٬176 هشتگ

درست مثل سایر شگفتی های طبیعی منطقه آیداهو، آبشار شوشون هم دست کم گرفته می شود. این آبشار روی رود اسنیک واقع شده است. این آبشار را گاهی نیاگارای غرب می نامند. ارتفاع آن 65 متر است و عرض آن به 300 متر هم می رسد. این آبشار برای مدت بیش از 150 سال، یک مقصد محبوب گردشگری بود. آبشار شوشون برای اولین بار در میانه قرن نوزدهم میلادی به عنوان مقصد گردشگری به معروفیت رسید.

16. آبشار راین (Rhine Falls)، سوئیس

ارتفاع: 23 متر

محبوبیت: 37٬133 هشتگ

آبشار راین در بلندترین نقطه آن، قدرتمندترین آبشار اروپا است. در هر ثانیه از این آبشار 600 مترمکعب آب از ارتفاعات آلپ به دریای شمال می ریزد. این آبشار همواره این قدرت خود را حفظ می کند چون هرگز از این آبشار برای تولید برق استفاده نشده است. سوئیس از این آبشار برای تولید برق استفاده نکرده؛ ولی آن را به یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های این کشور تبدیل کرده است که سالانه بیش از یک میلیون بازدیدکننده دارد. بهترین زمان برای سفر به سوئیس و دیدن آبشار راین، از اواخر بهار تا تابستان است؛ وقتی برف روی کوه ها آب می شود، در این آبشار جریان پیدا می کند و یکی از زیباترین چشم انداز ها طبیعی این قاره را خلق می کند.

15. آبشار کاسکاتا دل مارمور، ایتالیا

ارتفاع: 165 متر

محبوبیت: 39٬140 هشتگ

محبوب ترین آبشار اروپا در اینستاگرام، تنها آبشار مصنوعی این فهرست است. این آبشار از طریق رومی های باستان در سال 271 پیش از میلاد ساخته شده است تا آب راکد را از شهر ریتی به سمت یک صخره و رود نرا منحرف کند. قرن ها طول کشیده تا با شیوه های تازه مهندسی آن دوران، با حفر گودال ها و ساخت کانال ها این آبشار ساخته شود که هنوز هم بلندترین آبشار ساخت دست بشر در کل جهان است. در دوران مدرن، جریان این آبشار محدود شده و کاهش پیدا کرده است؛ چون بخشی از آب به سمت یک نیروگاه هیدروالکتریک هدایت می شود؛ ولی دو بار در روز، این نیروگاه آب را در راستا آبشار رها می کند و این آبشار جان دوباره می گیرد.

14. آبشار دتیفوس (Dettifoss)، ایسلند

ارتفاع: 45 متر

محبوبیت: 44٬195 هشتگ

گرچه قدرتمندترین آبشار اروپا آبشار راین در سوئیس است؛ ولی در برخی از اوقات سال، این آبشار یعنی آبشار دتیفوس از آبشار راین پیشی می گیرد. جریان آب در این آبشار 500 مترمکعب در ثانیه است و درست بعد از آبشار راین با جریان 600 مترمکعب بر ثانیه قرار می گیرد. این آبشار یک راستا عالی در اطراف دره دارد که در طی روز می توانید از آن پیاده گردی کنید و قدرت و زیبایی آبشار را از نزدیک ببینید و تحسین کنید.

13. آبشار گودافوس (Godafoss)، ایسلند

ارتفاع: 12 متر

محبوبیت: 73٬659 هشتگ

اگر اطلاعات کاملی در مورد ریشه کلمه ها داشته باشید، متوجه می شوید که گودافوس به معنای آبشار خدایان است. این نام با توجه به افسانه ای بومی روی این آبشار گذاشته شده است. افسانه در مورد مردی است که بعد از گرویدن این کشور به مسیحیت، تندیس های خدایان نورس را داخل آبشار انداخت. کافی است یکی دو ساعت را در نزدیکی این آبشار بگذرانید تا متوجه حال و هوای خاص و مجذوب کنندهیت این آبشار دیدنی شوید.

12. آبشار نعل اسب (Horseshoe Falls)، اونتاریو

ارتفاع: 51 متر

محبوبیت: 76٬784 هشتگ

آبشار نعل اسب یکی از سه آبشاری است که مجموعه آبشارهای نیاگارا را تشکیل می دهد. این آبشار به طور کامل در خاک کشور کانادا واقع شده است. با وجود اینکه گاهی با عنوان آبشار نیاگارا معرفی می شود ولی خودش نام جداگانه ای دارد. این آبشار بزرگ ترین آبشار در مجموعه نیاگارا است. تقریباً ٪90 از رودخانه نیاگارا، پس از انحراف برای تولید برق در نیروگاه، از آبشار نعل اسب فرو می ریزد.

11. آبشار اسنوکوالیم (Snoqualmie Falls)، واشینگتون

ارتفاع: 82 متر

محبوبیت: 116٬083 هشتگ

حدود یک ساعت و نیم به سمت شرقی بلوو در نزدیکی سیاتل که حرکت کنید به زیباترین آبشار نمادین استان می رسید. این آبشار 82 متری درست زیر بزرگراه واقع شده است و از کوهستان کسکیدز فرو می ریزد. بعد از دیدنیی خروش و زیبایی این آبشار می توانید در لژهای اطراف استراحت کنید و حین غذا خوردن، چشم انداز زیبایی از آبشار را ببینید. یا اینکه می توانید یک شب آنجا بمانید و با صدای خروش آبشار به خواب بروید.

10. آبشار بریدال ویل (Bridalveil Falls)، کالیفرنیا

ارتفاع: 188 متر

محبوبیت: 127٬020

این آبشار را با چندین آبشار دیگری که در آمریکا قرار دارند و هم نام این آبشار هستند اشتباه نگیرید. این آبشار در یوسیمیتی واقع شده است. در فصل های شلوغ سال، مه برخاسته از این آبشار تا چندین کیلومتر ادامه پیدا می کند. می توانید از یک راستا نیم ساعته پیاده گردی به نقطه ای برسید که از آنجا چشم انداز زیبایی از این آبشار قابل مشاهده است. البته برای طی کردن این راستا به لباس های ضدآب نیاز دارید.

9. آبشار هاواسو (Havasu Falls)، آریزونا

ارتفاع: 37 متر

محبوبیت: 130٬208

آبشار هاواسو آبشار زیبایی است که شاید آن را در موزیک ویدیوی خواننده ای محبوب یا فیلم نکست با بازی جولیان مور و نیکولاس کیج دیده باشید. برای حفظ این آبشار از تجمع گردشگران و جلوگیری از اورتوریسم، تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان این آبشار محدود شده است. وقتی مجوز بازدید از این آبشار با قیمت نفری 125 دلار برای فروش ارائه می شود و در عرض چند ساعت به فروش می رسد. این آبشار در گرند کنیون واقع شده و در زمین های قبیله ای قبیله هاواسوپای قرار گرفته است.

8. آبشار سلیالاندفوس (Seljalandsfoss)، ایسلند

ارتفاع: 60 متر

محبوبیت: 139٬668 هشتگ

انتخاب کردن بهترین آبشار ایسلند برای عکاسی کردن، بسیار سخت است؛ چون آبشارهای این کشور یکی از یکی زیباتر هستند؛ ولی آبشار سلیالاندفوس مجذوب کنندهیت خاصی دارد. می توانید تا پای این آبشار پیاده روی کنید یا اینکه تا بالای آن کوه پیمایی کنید. برای کوه پیمایی باید از تپه های سرسبز بگذرید. در فصل های خشک تر سال می توانید راستای را به سمت پشت آبشار طی کنید و آن را از زوایه ای متفاوت و بسیار زیبا ببینید.

7. آبشار یوسیمیتی، کالیفرنیا

ارتفاع: 739 متر

محبوبیت: 170٬215 هشتگ

اگر در یک بعد از ظهر تابستانی از آبشار یوسیمیتی دیدن کنید متوجه محبوبیت این آبشار می شوید. محبوبیت رو به رشد این آبشار در اینستاگرام مهم ترین علتی است که باعث شده پارک ملی میزبان این آبشار سال گذشته 4 میلیون بازدیدکننده داشته باشد. آبشار یوسیمیتی مرتفع ترین آبشار در آمریکا است و با اختلاف قابل توجهی از آبشار بعدی واقع شده است. آبشار بعدی از نظر ارتفاع، 491 متر ارتفاع دارد.

6. آبشار اسکگوافوس ( Skogafoss )، ایسلند

ارتفاع: 60 متر

محبوبیت: 218٬094 هشتگ

آبشار اسکگوافوس شاید شگفت انگیزترین آبشار ایسلند؛ حداقل به خاطر ابعاد قابل توجه آن باشد. راستا مستقیمی که به آبشار می رود برای عکاسی از این چشم انداز زیبا ایدئال است. البته اگر می خواهید جایی عکاسی کنید که کاملا خشک باشد باید از پلکانی که به آبشار منتهی می شود استفاده کنید. این راستا به مجذوب کنندهیت راستا قبلی نیست؛ ولی باز هم فرصت های زیادی برای عکاسی از این چشم انداز و ثبت تصاویر رشک برانگیز دارد.

عرض این آبشار هم 25 متر است. این آبشار محل فیلمبرداری دو فیلم مشهور هالیوودی بوده است. این دو فیلم عبارت اند از ثور: جهانی تاریک و زندگی پنهان والتر میتی.

5. آبشار گولفوس ( Gullfoss )، ایسلند

ارتفاع: 32 متر

محبوبیت: 234٬512 هشتگ

یک دهه پیش احتمالا از دیدن اینکه جاذبه ای در ایسلند یک چهارم میلیون هشتگ دارد، متعجب می شدید. به این خاطر است که ده سال پیش اینستاگرام وجود نداشت و البته ایرباس های پر از مسافر هر روز برای این مقصد پرواز نداشتند. حالا به لطف افزایش گردشگری و پروازها، ایسلند بیش از یک آبشار در این فهرست دارد؛ بیش از هر کشور دیگری غیر از آمریکا. این آبشار چند طبقه یک ساعت و چهل دقیقه تا ریکیاویک فاصله دارد.

4. آبشار ویکتوریا، زامبیا و زیمبابوه

ارتفاع: 108 متر

محبوبیت: 236٬117 هشتگ

آبشار ویکتوریا به عنوان بزرگ ترین پرده آبشاری جهان شناخته می شود. این آبشار روی رود زامبزی و در مرز زامبیا و زیمبابوه واقع شده است. وقتی تا اینجا سفر می کنید، مطمئنا هدفی بیشتر از ثبت یک عکس در اینستاگرام دارید. چند روزی را می توانید برای دیدن این آبشار و گشت وگذار در اطراف آن وقت بگذارید. رودگردی، بانجی جامپینگ بر فراز آبشار و شنا در حاشیه استخر شیطان، از جمله تفریحاتی است که در اطراف این آبشار از آن لذت خواهید برد.

3. آبشار مولتنومه ( Multnomah Falls )، اورگون

ارتفاع: 189 متر

محبوبیت: 261٬020 هشتگ

محبوب ترین آبشار ایالات متحده آمریکا در اینستاگرام با بیشترین هشتگ، آبشار مولتنومه است. این آبشار نیم ساعت با ماشین از پورت لند فاصله دارد. از آنجا می توانید راستای را برای رسیدن به آبشار کوه پیمایی کنید. بعد از عکاسی از این آبشار زیبا و لذت بردن از زیبایی و شگفتی آن، می توانید در دره های اطراف، فعالیت های تفریحی مختلفی را امتحان کنید و لذت ببرید.

2. آبشار ایگواسو ، آرژانتین، برزیل و پاراگوئه

ارتفاع: 40 متر

محبوبیت: 343٬037 هشتگ

این مجموعه متشکل از بیش از 20 آبشار مجزا است و به همین علت فرصت های زیادی برای عکاسی در این منطقه وجود دارد. بهترین تصاویر پانوراما از آبشار ایگواسو را می توانید در برزیل ثبت کنید؛ ولی اگر دوست دارید عکس هایی بیندازید که آدم های کمتری داخل آن باشند، آرژانتین جای بهتری است. سفر به پاراگوئه برای دیدن آبشار، یک سفر خاص و مجذوب کننده خواهد بود.

1. آبشار نیاگارا، نیویورک و اونتاریو

ارتفاع: 51 متر

محبوبیت: 1٬008٬732 هشتگ

هیچ تعجبی ندارد که مشهورترین آبشارهای جهان، محبوب ترین آبشار اینستاگرام هم با بیشترین تعداد هشتگ باشد. گردشگرانی که از آبشار نیاگارا دیدن می کنند، ده برابر بیشتر از آبشار معروف بعدی این فهرست، تگ می شوند. این احتمالا به خاطر این است که در اطراف آبشار نیاگارا چه از طرف کانادا و چه از طرف آمریکا، فرصت های زیادی برای عکاسی وجود دارد. یا به خاطر تفریحات مجذوب کننده دیگری که در همین منطقه وجود دارد که ممکن است آن ها نیز با هشتگ آبشار نیاگارا منتشر شوند.

آبشار نیاگارا در واقع مجموعه ای از سه آبشار است. این آبشارها از بزرگ به کوچک به ترتیب عبارت اند از: آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس. آبشار نعل اسب از همه بزرگ تر است و قبلا در این فهرست جداگانه به آن اشاره کردیم.

منبع: کجارو / fa.wikipedia.org / matadornetwork.com
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2286

به "20 آبشاری که بیشترین عکس را در اینستاگرام دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 آبشاری که بیشترین عکس را در اینستاگرام دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید