کلاه عظیم اروپایی ها بر سر تنیس روی میز جهان، شانس نوشاد عالمیان برای المپیکی شدن چقدر است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، نوشاد عالمیان با وجود آنکه نتوانست سهمیه المپیک 2020 را در مسابقات تنیس روی میز قطر کسب کند، اما هنوز از شانسی هرچند کم برای حضور توکیو برخوردار است.

کلاه عظیم اروپایی ها بر سر تنیس روی میز جهان، شانس نوشاد عالمیان برای المپیکی شدن چقدر است؟

با ما سفر کنید و با تور ارزان نوروزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، رقابت های تنیس روی میز انتخابی المپیک در روزهای پایانی سال 99 به میزبانی قطر برگزار گردید و 20 نفر از ورزشکارانی که در دو رویداد پیاپی در دو سطح جهانی و منطقه ای مسابقه دادند، پیروز به کسب سهمیه این بازی ها شدند.

در این مسابقات نوشاد عالمیان، نیما عالمیان، ندا شهسواری و شیما صفایی از ایران حضور داشتند که فقط نیما عالمیان با قهرمانی در رقابت های منطقه آسیای میانه سهمیه گرفت. با این وجود گفته می گردد نوشاد عالمیان هم شانسی هرچند کم و اندک برای حضور در توکیو دارد و باید تا خرداد ماه که رنکینگ جهانی اعلام خواهد شد، منتظر بماند.

پیمان حسنی دبیر فدراسیون تنیس روی میز در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره مسابقات انتخابی و همچنین شانس المپیکی شدن نوشاد عالمیان گفت: در بهمن ماه 99 اتفاقی در فرآیند انتخابی افتاد که در واقع کنفدراسیون اروپایی بر سر جهان کلاه گذاشت و خاطرنشان کرد که مسابقات انتخابی این قاره از اول اسفند به اول اردیبهشت موکول می گردد.

وی اضافه کرد: این تصمیم یاری بزرگی به افزایش سهمیه های بازیکنان اروپایی در المپیک کرد. اگر مسابقات انتخابی این قاره در زمان خودش برگزار می شد، قطعاً بازیکنان کشورهای دیگر از جمله ایران نیز شانس بیشتری در رقابت های برگزارشده در قطر داشتند. پینگ پنگ بازان اروپایی در قطر پیروز شدند از 9 سهمیه توزیع شده به هشت سهمیه برسند و سایر نفرات شان هم می توانند در مسابقات انتخابی همان قاره چند سهمیه دیگر بگیرند. در حالی که اگر مسابقه شان در همان اسفند برگزار می شد، قطعاً نفرات کمتری از آنها در المپیک حضور می یافت.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به تأثیر رنکینگ جهانی در کسب سهمیه گفت: هم اکنون اگر رنکینگ جهانی برای توزیع سهمیه المپیک منتشر گردد، نفرات اول و سوم و دیگر رده های شاخص از اروپا هستند. اروپایی ها دوره قبل هم همین اقدام را انجام دادند و متأسفانه فدراسیون های جهانی و کنفدراسیون های قاره ای هیچکدام نتوانستند این چالش را پر نمایند.

حسنی ادامه داد: شرایط نوشاد عالمیان در رنکینگ جهانی منوط به نتایج مسابقات انتخابی در اروپاست. قرار است در رنکینگی که خردادماه منتشر می گردد، بین یک تا 13 بازیکن سهمیه بگیرند. برآورد ما این است که 10، 11 بازیکن از این طریق سهمیه کسب نمایند و نوشاد نفر شانزدهم است و باید چند رده دیگر پایین بیاید. به هر حال همه چیز پس از رقابت های انتخابی در اروپا معین خواهد شد و امیدواریم شرایط به نحوی رقم بخورد که نوشاد بتواند از این طریق به المپیک برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1872

به "کلاه عظیم اروپایی ها بر سر تنیس روی میز جهان، شانس نوشاد عالمیان برای المپیکی شدن چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاه عظیم اروپایی ها بر سر تنیس روی میز جهان، شانس نوشاد عالمیان برای المپیکی شدن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید