تور ارزان قطر: جزییات تفاهم نامه ایران و قطر چیست؟، اسکوچیچ راضی تر از همه

به گزارش تور گرجستان ارزان، تفاهم نامه همکاری مشترک ایران و قطر می تواند بیشتری سود را در فاصله زمانی مناسب تا جام جهانی قطر، عاید تیم ملی ایران کند.

تور ارزان قطر: جزییات تفاهم نامه ایران و قطر چیست؟، اسکوچیچ راضی تر از همه

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون های فوتبال ایران و قطر روز پنج شنبه قرارداد همکاری مشترکی را در حاشیه مسابقات جام اعراب فیفا امضا کردند که اجرای کامل این تفاهم نامه، می تواند پیامدهای مثبتی در بلند مدت برای فوتبال ایران داشته باشد.

اگر چه چهار سال قبل هم مشابه چنین قراردادی میان فدراسیون فوتبال مهدی تاج و قطری ها امضا شده بود اما با توجه به نزدیکی زمانی این تفاهم نامه با جام جهانی قطر، تیم ملی فوتبال ایران می تواند بیشترین بهره را از این تفاهم نامه ببرد.

در کنار اقدامات بعضا تعجب برانگیز فدراسیون فوتبال طی ماه های گذشته، این تفاهم نامه به شرط اجرای کامل، در فاصله یک سال تا شروع جام جهانی، می تواند به تیم ملی فوتبال ایران یاری کند.

در کنار فراهم شدن فرصت لازم برای برگزاری اردو و بازی های تدارکاتی برای تیم های ملی بزرگسالان و امید، تیم ملی زنان و همینطور فوتسال، می توان به یاری های آموزشی، اداری و فنی طرفین به همدیگر و همینطور تاسیس یک شعبه از آموزشگاه اسپایر (Aspire) با حمایت اقتصادی و اداری قطر اشاره نمود.

در این گزارش قصد داریم به بعضی از مفاد مهم این توافق نامه اشاره کنیم:

رقابت های ملی

شاید برای هر ملی پوشی که در رده های سنی مختلف کمبودهای سخت افزاری و نرم فزاری در حوزه برگزاری بازی های محبت آمیز و اردوهای تدارکاتی را حس نموده، این بخش حائز اهمیت باشد.

طبق توافق نامه تیم ملی فوتبال بزرگسالان زنان و مردان، تیم ملی امید، تیم ملی جوانان زنان و مردان و تیم های ملی فوتسال دو طرف طبق این توافق نامه دیدارهای محبت آمیز ای را انجام خواهند داد که مخارج برگزاری، اقامت و بازی های محبت آمیز برعهده قطر خواهد بود.

این توافق نامه در مقطع کنونی از این جهت حائز اهمیت است که تیم ملی ایران در یک سال آینده باید دیدارهای تدارکاتی مناسبی را بعد از مسجل کردن صعود خود به جام جهانی به میزبانی قطر داشته باشد.

حضور مداوم در قطر در یک سال آینده برای برگزاری اردو و بازی تدارکاتی فرصت خوبی را در اختیار کادرفنی ایران قرار خواهد داد تا بتواند دیدارهایی با قطر و بعلاوه با سایر رقبای خود در این کشور داشته باشد و بیشتر با شرایط آب و هوایی و موقعیت این کشور آشنا گردد.

مطمئنا برای تیم ملی ایران برگزاری دیدارهای محبت آمیز با سایر تیم های جهان هم در کشور قطر به جهت وجود کمپ های تمرینی پیشرفته، خطوط هوایی گسترده و همینطور به جهت میزبانی جام جهانی، راحت تر خواهد بود.

سایر تیم های ملی ایران از جمله تیم ملی امید و تیم ملی فوتبال زنان هم در حال آماده سازی برای حضور در مسابقات آسیایی هستند که می توانند از این فرصت بهره لازم را ببرند.

حدودا چهار سال قبل و پیش از جام ملت ها فوتبال آسیا 2019 هم تیم ملی فوتبال ایران با کارلوس کی روش یک اردوی رایگان بلندمدت را در کمپ اسپایر برپا کرد، تیم ملی امید بارها رایگان به قطر رفت و در این کشور اردو زد. سایر تیم های ملی ایران از تیم های ملی نوجوانان و جوانان گرفته تا فوتبال ساحلی و فوتسال نیز در دوران ریاست مهدی تاج بارها بر اساس همین پیمان به دوحه سفر کردند و از زیرساخت های فدراسیون فوتبال قطر به صورت رایگان بهره بردند.

تاسیس شعبه آموزشگاه اسپایر

مهم ترین عامل ترقی قطری ها در سال های گذشته، تاسیس آموزشگاه اسپایر بود که توانستند در این مجموعه کاملا پیشرفته که در سالیان گذشته میزبان تیم ها و کشورهای قدرتمند جهان بوده، بازیکنان جوان و با استعدادی را پرورش دهند.

طبق این تفاهم نامه قطر متعهد شده از نظر اقتصادی و اداری برای تاسیس شعبه آموزشگاه Aspire در ایران حمایت های لازم را انجام دهد که می تواند باعث بهبود فرایند استعدادیابی و همینطور افزایش کیفیت آماده سازی تیم های ملی در ایران گردد.

یاری متقابل قطر و ایران به همدیگر

اگر چه فوتبال ایران از نظر فنی همچنان در موقعیت بهتری نسبت به فوتبال قطر است اما این کشور به دلیل بهره مندی از مدیران و کارشناسان خارجی، جهت حرفه ای تری را در پیش گرفته و روز به روز به استانداردهای فوتبال جهان نزدیک می گردد.

از دیگر مفاد مهم این توافق نامه باید به تبادل تجربه و تخصص در حوزه های ساخت و ساز و مدیریت مواد و مصالح، تاسیسات و تجهیزات ورزشی و علمی اشاره نمود که فوتبال ایران در این بخش رنج می برد.

تبادل در زمینه آموزش پرسنل فنی و رویه های سازمانی، در حوزه های علمی ورزشی و پزشکی ورزشی و ... به همدیگر یاری خواهند کرد که به نظر می رسد در این زمینه ایران بهره بیشتر را در صورت اجرای این تفاهم نامه ببرد.

به گزارش خبرنگاران، همانطور که گفته شد، چهار سال قبل هم مشابه این قرارداد منعقد شده بود اما فقط تیم های ملی توانستند اردوهای رایگانی را در این کشور داشته باشند اما از تخصص و توان علمی و اجرایی قطری ها که هیچ شباهتی به دهه های گذشته ندارد، استفاده نشد. در صورتی که چنین تفاهم نامه ای به درستی اجرا گردد، مطمئنا دو طرف به خصوص ایران سود خوبی را خواهند برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2180

به "تور ارزان قطر: جزییات تفاهم نامه ایران و قطر چیست؟، اسکوچیچ راضی تر از همه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان قطر: جزییات تفاهم نامه ایران و قطر چیست؟، اسکوچیچ راضی تر از همه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید