کدام سبک کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین عناصر موجود در فضای آشپزخانه است که به آن روح و طراوت خاصی بخشیده و در جلوه و نمای آن نیز نقش مؤثری را ایفا می نماید. از همین رو انتخاب کابینتی مناسب که بتواند در کنار تمامی امکانات الزامی، نمای مدنظر فرد را نیز ایجاد کند، به علت حضور محصولات بسیار متنوع می تواند به امر دشواری مبدل گردد. این درحالی است که کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کابینت آشپزخانه و ویژگی های هریک می تواند در راستای انتخاب مناسب ترین و برترین کابینت موجود به شدت تأثیرگذار بوده و افراد را در این انتخاب به سمت و سوی درستی سوق دهد. به همین علت در ادامه این متن کوشش نمودیم تا با مقایسه و آنالیز تعدادی از کابینت های محبوب و پرفروش در بازار داخلی و برطرف ابهاماتی که در مورد آن ها وجود دارد، زمینه انتخابی بهتر و خریدی رضایت بخش تر را ایجاد نماییم.

کدام سبک کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم؟

اهمیت انتخاب کابینتی مناسب

کابینت ها سال ها است که به دلیل نقش گسترده و تأثیر گذار خود در نگهداری وسایل مختلف به عنوان عضو جدایی ناپذیر کلیه آشپزخانه ها شناخته می شوند. اما چند سالی است که این ابزار های پر کاربرد از حالت تک بعدی (حالت فقط کاربردی) به ابزار های دوبعدی تبدیل شده اند. به طوری که نه تنها منجر به ایجاد فضای کافی در نگهداری وسایل مختلف می شوند، بلکه به دلیل ظاهر منحصر به فرد خود، در ایجاد دکوراسیون آشپزخانه نیز نقش مؤثری را ایفا می کنند. تأثیر کابینت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به قدر حائز اهمیت است که گاهی به ظاهر این محصولات بیش از جنس و قابلیت های آن پرداخته شده و به آن بها داده می گردد. این درحالی که برای اینکه بتوانیم ابزاری مؤثر و کاربردی را تهیه کرده باشیم، ضروری است به هر دو بعد این محصولات توجه ویژه ای صورت پذیرد.

سبک کابینت آشپزخانه خود را همین حالا معین کنید

یکی از موضوعاتی که در انتخاب مناسب ترین کابینت آشپزخانه به شدت تأثیر گذار است، آشنایی با سبک های متفاوت این محصولات و انتخاب یک سبک معین برای ایجاد دکوری مناسب در فضای آشپزخانه می باشد. در حقیقت از آنجایی که کابینت ها به گونه ای طراحی می شوند که بخش اعظمی از فضای آشپزخانه را درگیر می کنند، می توانند معین کننده سبک طراحی آشپزخانه و نمای کلی آن نیز باشند. درصورتیکه کابینت های مورد استفاده از نوع کلاسیک باشند، فضای آشپزخانه نیز جلوه گر فضای کلاسیک بوده واگر هم به سبک مدرن باشند، فضای آشپزخانه نیز نشانگر یک فضای مدرن خواهد بود.

آشنایی با سبک کلاسیک

کابینت های کلاسیک که یکی از معروف ترین سبک های مورد استفاده در فراوری کابینت ها هستند، با قابلیت فراوری به وسیله انواع و اقسام مواد اولیه در درجه کیفیت های متفاوت و بعلاوه بهره مندی از اکسسوری های متفاوت حالت تجملاتی و اشرافی گری را به فضای آشپزخانه خواهند بخشید. به طوریکه در آنالیز انواع متفاوت کابینت آشپزخانه کلاسیک با مدل های متفاوتی از این کابینت تحت عنوان کابینت های ممبران، کلاسیک چوبی، کلاسیک رومی، روکش چوب و… برخورد می کنیم. که درمیان این محصولات کابینت های چوبی و روکش چوب به دلیل بهره مندی از چوب های طبیعی از گرانقیمت ترین و لوکس ترین محصولات موجود محسوب می شوند.

آشنایی با کابینت های دارای سبک مدرن

در سال های اخیر به دلیل آپارتمانی شدن منازل و کاهش متراژ بسیاری از خانه ها دکوراسیون داخلی از حالت تجمل گرایی و وسایل پر زرق و برق و یا تیره رنگ، به سمت سادگی بیشتر تمایل پیدا کرده است. به طوری که شاهد ظهور سبک دیگری از دکوراسیون تحت عنوان سبک مدرن در بین کابینت های آشپزخانه بوده ایم. در سبک مدرن به جای پرداختن به اکسسوری و وسایل پرزرق و برق در کابینت آشپزخانه بیشتر به ایجاد فضا های مختلف جهت نگهداری وسایل و ایجاد نمایی با سادگی بیشتر پرداخته می گردد. چراکه سادگی بیشتر به بزرگ تر نشان داده شدن فضای منزل یاری مؤثری می نماید. این سادگی در ظاهر کابینت ها به قدری نمود پیدا می نماید که گا هاً در این کابینت ها هیچگونه دستگیره ای را نیز نمی توان مشاهده نمود. یکی دیگر از موضوعات مهمی که در این سبک بیشتر به آن پرداخته می گردد، استفاده از رنگ های خنثی و روشن به جای رنگ های گرمی نظیر توناژ های متفاوت رنگ قهوه ای می باشد. چراکه رنگ های خنثی با روشن تر ساختن فضای منزل به ایجاد نمایی دلبازتر یاری می کنند.

پیشنهاد ویژه

سفره و رومیزی قلمکار چهارگلی

مشاهده قیمت و خرید

سفره رومیزی قلمکار طرح بته

مشاهده قیمت و خرید

سفره و رومیزی قلمکاری اصفهان

مشاهده قیمت و خرید

آشنایی با کابینت های دارای سبک نئوکلاسیک

پس از ظهور سبک مدرن برای ایجاد تنوع بیشتر و برطرف تردید هایی که از بابت انتخاب سبک کلاسیک و مدرن وجود داشت، سبک دیگری تحت عنوان نئوکلاسیک به انواع سبک های موجود درفراوری کابینت اضافه شد. در طراحی کابینت های نئوکلاسیک، از هردو سبک قبلی (مدرن وکلاسیک) الهام گرفته شده و با تلفیق این دو سبک طراحی بی نظیری ایجاد شده است. به گونه ای که نمای کابینت نئوکلاسیک می تواند به صورت همزمان یادآور حالت کلاسیک و مدرن باشد.

در حقیقت در طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک کوشش می گردد تا خطوطی زاویه دار و نامتقارن با طراحی منحصر به فرد به دور از الگو های همیشگی طراحی شده و جلوه خاص و بی نظیری ایجاد گردد تا بتوان محصولات متمایزتری به نسبت دیگر کابینت ها در مراکز فراوریی به متقضایان ارائه گردد.

کابینت ممبران برای علاقه مندان به طراحی کلاسیک

کابینت ممبران در میان انواع کابینت های موجود در بازار داخلی و مراکز فراوریی به عنوان محصولی پرطرفدار در سبک کلاسیک شناخته شده و برای متقاضیان کابینت آشپزخانه کلاسیک گزینه مناسبی می باشد. اما با این وجود این کابینت ها برای فراوری محصولات مدرن نیز می توانند مورد استفاده قرار گرفته و طرح های مورد پسندی را ایجاد کنند.

کابینت آشپزخانه ممبران که در حقیقت از چوب هایی با جنس ام دی اف و رویه ای با جنس ممبران تشکیل یافته است، امکان طراحی در مدل های متفاوت را برای محیط های مختلف ایجاد نموده و درنهایت طرح های بینظیری را به نوبه خود ایجاد می کنند. در فراوری کابینت ممبران روکش ممبران یا پی وی سی با یاری چسب و تجهیزات مخصوص این امر به چوب های ام دی اف برش خورده، چسبانده یا پرس می گردد. به دلیل سختی مراحل فراوری این لوازم و دقت بالایی که در استفاده از تجهیزات و چسب و لوازم مختلف نیاز است، قیمت بالاتری نسبت به دیگر محصولات ام دی اف دارد.

کابینت های گلاس در مقابل ممبران

کابینت های گلاس که یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه فراوری شده از چوب ام دی اف است، به دلیل برخورداری از روکشی از جنس پلکسی گلاس ویژگی های متمایزی را به نسبت ممبران به اجرا خواهند گذاشت. مراحل فراوری این کابینت با کابینت ممبران متفاوت بوده و حساسیت ویژه ممبران را به همراه ندارد. به همین خاطر این کابینت برای متقاضیانی که در پی کابینتی با درخشش بیشتر و کیفیتی مطلوب، مقاومت بالا و قیمت مناسب هستند، گزینه بسیار خوبی خواهند بود.

اصول تأثیر گذار در انتخاب یک کابینت مناسب

در انتخاب یک کابینت آشپزخانه مناسب در کنار توجه به سبک طراحی یا مدل کابینتی که مدنظر است، به کیفیت مواد اولیه مورد استفاده و بعلاوه اعتبار مرکز فراوریی و یا فروش کابینت نیز می بایست توجه نمود. یکی از مجموعه هایی که علاوه بر بهره گیری از تیم متخصص برای طراحی کابینت مناسب آشپزخانه شما، از مواد اولیه و نیروی ماهر برای ساخت کابینت شما استفاده می نماید آرکا کابین می باشد. آرکا کابین علاوه بر ساخت کابینت آشپزخانه، در زمینه ساخت کمد و بعلاوه دکوراسیون اداری نظیر میز مدیریت، میز پذیرش و … فعالیت می نماید. ضمن این که با توجه به تجربه مجموعه، پیاده سازی دکور خشکبارفروشی، دکور بوتیک و اجرای دکوراسیون خاص در محل مورد نظر شما به وسیله این مجموعه قابل انجام می باشد.

آرکا کابین مفتخر است که با برنامه ریزی صحیح و بهره گیری از تیم متخصص رضایت مشتریان خود را جلب کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت این مجموعه به آدرس https://www.arkacabin.com و نمونه کارهای این مجموعه بازدید نمایید.

منبع: اتاق
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2364

به "کدام سبک کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام سبک کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید