ویزای کانادا: کاهش 26 درصدی ویزاهای مهاجرتی کانادا در ماه مارس

به گزارش تور گرجستان ارزان، بنا به اعلام وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در ماه مارس 2020 تعداد ویزاهای اقامت دائم صادره به وسیله دولت کانادا نسبت به ماه قبل کاهش 26 درصدی داشته است. این خبر حاکی از تاثیری است که ویروس کرونا بر سیستم مهاجرتی کانادا داشته است.

ویزای کانادا: کاهش 26 درصدی ویزاهای مهاجرتی کانادا در ماه مارس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

گرچه استان ها و منطقه ها کانادا و کارمندان دولت فدرال تا نیمه دوم ماه مارس هنوز قرنطینه کامل نشده بودند، مدت زمان دو هفته ای برای کاهش ویزاهای نو اقامت دائم کافی بوده است. این در حالیست که سال گذشته یعنی 2019 تعداد ویزاهای صادره برای اقامت دائم در ماه مارس در مقایسه با ماه فوریه افزایش 33 درصدی داشت.

تغییرات بر حسب استان

تقریبا سطح مهاجرت به تمام استان های کانادا بین ماه های فوریه و مارس 2020 کاهش داشته است. دو استان نیو برانزویک (با کاهش 0 درصدی) و آلبرتا (با کاهش 8 درصدی) در این میان استثنا بوده اند. دسته مهاجرت مالی هم از کرونا آسیب دیده است مهاجرت از راه های پیوستن به خانواده و پناهندگی در هر استان نوسان داشته و بیشتر با کاهش روبرو بوده است تا افزایش.

آلبرتا کم ترین تغییر را در این میان داشته است؛ تنها 9 درصد مهاجران دسته مالی، 8 درصد مهاجران خانوادگی و 5 درصد مهاجران به وسیله پناهندگی را از دست داده است. این در حالی است که استان نیو برانزویک تنها در دسته مهاجرت مالی با کاهش روبرو بوده است. مهاجرت به نیو برانزویک به وسیله پیوستن به خانواده و پناهندگی به ترتیب 40 و 43 درصد کاهش داشته است.

در ماه مارسی که پشت سر گذاشتیم مهاجرت به استان نیو فاندلند و لابرادور نسبت به ماه فوریه افزایش 67 درصدی داشته است. در نرخ مهاجرت به این استان به وسیله پناهندگی تغییری مشاهده نشد اما سطح مهاجرت مالی/کاری به این استان با 53 درصد بیشترین سطح در کانادا بوده است.

اما کانادا علیرغم تدابیر خاصی که در مبارزه با کرونا اندیشیده است همچنان به درخواست های اقامت دائم و اقامت موقت رسیدگی می نماید. اداره مهاجرت کانادا همچنان به برگزاری پذیرش های اکسپرس انتری ادامه می دهد. حتی پس از اعمال محدودیت های مسافرتی در مرزهای کانادا تا اینجای سال 2020 نسبت به سال قبل دعوتنامه های یبشتری برای متقاضیان اکسپرس انتری صادر شده است.

علاوه بر این طی ماه مارس، برنامه مهاجرت استانی فعالیت خود را در استان های نوا اسکوشیا، انتاریو، منیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا از ماه مارس انجام داده است. مهاجرت به وسیله دسته خانواده یا Family class کمترین تاثیر را از کرونا گرفته اند. اعضای خانواده شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم کانادا در بحبحه کرونا و محدودیت های مرتبط با آن، به دلایل ضروری می تواند به کانادا بیایند.

مهاجرت به کانادا به وسیله پناهندگی اما بیشترین تاثیر را از کرونا داشته است و بنا به دستور کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل مهاجرت به وسیله پناهندگی و اسکان پناهندگان در همه گیری کرونا متوقف شده است. اما با این وجود می توان هنوز باور داشت که سیستم مهاجرتی کانادا برترین سیستم است و دوباره روی پای خود خواهد ایستاد.

آقای مارک مندیسینو وزیر مهاجرت کانادا گفته است که دولت فدرال برای حمایت از اقتصاد خود را همچنان متعهد به استقبال از مهاجران بیشتر است. از ابتدای پندمی کرونا تا کنون کانادا تعداد دعوتنامه های اکسپرس انتری را افزایش داده است. در ماه آوریل کانادا برای 11700 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد حال آنکه در ماه قبل از آن و هنگامی که خبر از کرونا و محدودیت های آن نبود تنها از 8000 متقاضی دعوت کرد.

از این رو می توان امید داشت که در نیمه دوم امسال میلادی با عادی شدن رسیدگی های دولت فدرال و پیوستن اعضای خانواده ها به هم و صدور دعوتنامه های بیشتر برای متقاضیان اکسپرس انتری شاهد افزایش ویزاهای صادره برای اقامت دائم باشیم.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2093

به "ویزای کانادا: کاهش 26 درصدی ویزاهای مهاجرتی کانادا در ماه مارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: کاهش 26 درصدی ویزاهای مهاجرتی کانادا در ماه مارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید