کامالا هریس پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت

به گزارش تور گرجستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کامالا هریس سناتور ایالت کالیفرنیا، در سومین روز از همایش ملی دموکرات ها، رسماً عنوان معاون و یار انتخاباتی جو بایدن نامزد حزب در رقابت انتخاباتی 2020 را پذیرفت.

کامالا هریس پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت

می گویند بله او به حزب دموکرات، تغییری تاریخی را رقم می زند چرا که نخستین زن سیاهپوست و آسیایی-آمریکایی تباری است که به دلیل وصلت با یک یهودی، می تواند آرا بسیاری از اقشار مردمی را جلب کند و حتی آینده خود را به عنوان نخستین رئیس جمهور زن آمریکا، تضمین کند.

وی در سخنرانی که به مناسبت پذیرش این مسئولیت داشت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به ایجاد شکاف میان مردم متهم کرد و حتی با توجه به همزمانی شیوع کرونا و اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا، گفت که هیچ واکسنی برای نژادپرستی وجود ندارد.

هریس در ادامه اظهارات خود، ضعف رهبری ترامپ را موجب از دست رفتن جان و زندگی مردم در دوره شیوع کرونا بیان کرد و از آمریکایی ها خواست به بایدن رأی بدهند تا دوباره مردم را با یکدیگر متحد کند.

طبق نظرسنجی ها، بایدن در رقابت انتخاباتی 2020 از ترامپ پیشی گرفته حال آنکه نتیجه نهایی انتخابات هنوز قابل پیش بینی نیست.

چهار سال پیش نیز همانند این روزها، نتایج نظرسنجی ها از محبوبیت 50 درصدی نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکایت داشت و تنها 41 درصد آمریکایی ها حامی ترامپ بودند، این پیشتازی هیلاری کلینتون تا روز انتخابات ادامه یافت ولی موجب پیروزی وی نشد.

اکنون نیز بیش از نیمی از افرادی که بایدن را به عنوان گزینه خودشان در انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) انتخاب نموده اند، تاکید دارند که این تصمیم آنها بیشتر از سر مخالفت با ترامپ اتخاذ شده تا مطلوب بودن گزینه دموکرات ها.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1476

به "کامالا هریس پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامالا هریس پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید