پیشتازی جناح چپ ایتالیا در نظرسنجی ها

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران : نتایج نظرسنجی های اخیر ایتالیا نشان دهنده اقبال مردم این کشور به پییر لوییجی برسانی رهبر ائتلاف چپ میانه برای تصدی پست نخست وزیری این کشور است.

پیشتازی جناح چپ ایتالیا در نظرسنجی ها

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرگزای تور گرجستان ارزان به نقل از رویترز؛ در نظرسنجی مؤسسه CISE، بیش از 36 درصد پاسخگویان، برسانی رهبر حزب دموکراتیک ایتالیا را برای نخست وزیری این کشور ترجیح داده اند. ماریو مونتی سرپرست فعلی پست نخست وزیری ایتالیا نیز با کسب 23.3 درصد آراء نظرسنجی، صندلی دوم را در لیست مطلوب ترین نامزدهای تصدی پست نخست وزیری این کشور ایتالیا در اختیار دارد. پس از وی نیز سیلویو برلوسکونی با فاصله کمی، مورد اقبال 21.8 درصد پاسخگویان قرار گرفته است.

رقابتهای انتخاباتی این کشور در حالی فشرده تر می گردد که برنده آن می بایست با دو مشکل عمده رکود مالی و رشد نرخ بیکاری در این سومین اقتصاد حوزه یورو دست و پنجه نرم کند. این در حالی است که دولت این کشور مجبور است بودجه عمومی خود را تا حد ممکن کاهش دهد.

مونتی آدینه گذشته اعلام نموده بود که رهبری ائتلاف میانه را رهبری خواهد نمود. به این ترتیب انتخابات پارلمانی آینده این کشور صحنه رقابت سه قطب، حزب دموکراتیک به رهبر برسانی، حزب مردم آزادی به رهبری برلوسکونی و ائتلاف میانه به رهبری مونتی خواهد بود.

گفتنی است که سال گذشته میلادی و در پی شدت یافتن وخامت اوضاع مالی ایتالیا، ماریو مونتی بدون برگزاری انتخاباتی پارلمانی جدید و با توافق احزاب ایتالیایی، به رهبری دولتی متشکل از تکنوکرات ها منصوب شد.

انتصاب وی با استقبال سرمایه گذران بین المللی، کلیسای کاتولیک و مؤسسات تجاری این کشور روبرو شد و وی توانست پس از سال ها نخست وزیری برلوسکونی و رسوایی های اخلاقی او، اعتبار از دست رفته ایتالیا را به این کشور را بازگرداند.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 550

به "پیشتازی جناح چپ ایتالیا در نظرسنجی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی جناح چپ ایتالیا در نظرسنجی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید