ویدئو ، دارا دوم بخریم یا نه؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، تجربه خوب خرید دارا یکم، خیلی از مردم را وسوسه نموده که در پذیره نویسی دومین صندوق دولتی شرکت نمایند، اما اصلاح اخیر بورس، در این مورد اما و اگرهایی ایجاد نموده است.

ویدئو ، دارا دوم بخریم یا نه؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، پذیره نویسی دومین صندوق دولتی این روزها در حال اجرا است و تا چهارشنبه 19 شهریور هم ادامه دارد. این صندوق که به دارا دوم معروف است و در سامانه های معاملاتی بورس با نماد پالایش شناخته می گردد، شامل سهام چهار پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز است. با توجه به افت اخیر بورس، بسیاری از مردم می خواهند بدانند که آیا شرکت در پذیره نویسی صندوق پالایشی منجر به سودآوری می گردد یا خیر.

محسن تقی نژاد تحلیلگر و مدرس بازار سرمایه در خصوص این موضوع گفت: در نماد پالایش توان خرید هر کد ملی به 5 میلیون تومان رسیده که اگر کسی در پذیره نویسی دارا یکم شرکت نکرده، می تواند تا سقف 5 میلیون تومان نماد پالایش را خریداری کند. اگر سناریو دارا یکم را در نماد پالایش هم داشته باشیم، ارزش این نماد رشد خواهد نمود. اما شرایط دارا یکم با نماد پالایش متفاوت است.

وی گفت: یک سری دلیل برای خرید نماد پالایش وجود دارد؛ از جمله اینکه می تواند مانند دارا یکم سودسازی خوبی داشته باشد و اینکه نمادهای خوبی داخل این صندوق هستند که نمادهای بنیادی محسوب می شوند.

او در سرانجام توصیه کرد: برای افرادی که پول مازاد دارند، خرید نماد پالایش می تواند خرید خوبی باشد. به نظرم این صندوق می تواند تا حدود 50 درصد بازدهی داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1499

به "ویدئو ، دارا دوم بخریم یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، دارا دوم بخریم یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید