هروئین به زودی بازار مصرفی اروپا را فرا می گیرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با رییس کمیته مبارزه با مواد مخدر ایتالیا گفت: برآوردها حاکی از آن است که هروئین به زودی به چرخه مصرف مواد مخدر باز می شود و بازار مصرفی اروپا را نیز فرا می گیرد.

هروئین به زودی بازار مصرفی اروپا را فرا می گیرد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش تور گرجستان ارزان؛ طه طاهری در این دیدار که در محل ستاد برگزار گردید، گفت: ایران و ایتالیا در دو سوی جهت بالکان و ترانزیت مواد مخدر قرار دارند و علاوه بر مواضع مشترک در امر مبارزه با مواد مخدر، در اقدامات مقابله ای نیز گرایشات مشترک و همسویی دارند.

وی با اشاره به جریان خروج نیروهای غربی از افغانستان در سال 2014 میلادی اضافه نمود: بعد از این سال، دو کشور ایران و ایتالیا می توانند با قبول مسوولیت های مشترک دوره های آموزشی وی ژه ای را برای مردم افغانستان و نیروهای مقابله ای و مرزبانی آن کشور برگزار نمایند.

قائم مقام دبیرکل ستاد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران عضو اصلی پیمان پاریس است و به خوبی نقش کشور ایتالیا را در تاثیرگذاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر درک می نماید، لذا نگاه ایران به ایتالیا علاوه بر روابط محبت آمیز، نگاه به ایجاد فرصت های دو جانبه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه ایتالیا همچون ایران، آسیب جدی در بحث موادمخدر دیده است، گفت: روابط فی مابین پلیس دو کشور باید به گونه ای باشد که با همکاری های تنگاتنگ، تبادل اطلاعات و کنترل دلیوری، جهتها را شناسایی و به باندهای قاچاق مواد مخدر ضربه بزنند و آنها را به دنیا معرفی نمایند.

این مقام مسوول در ستاد اظهار کرد: ما از وجود مافیا و قدرت آن در ایتالیا مطلع هستیم و معتقدیم با همکاری و تعامل و تبادل اطلاعات و تجارب می توانیم، شبکه های قاچاق را در منطقه و دنیا شناسایی کنیم.

طاهری در ادامه، بر توسعه روابط دو جانبه در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید نمود و گفت: پلیس دو کشور هر سه ماه یکبار می توانند با تعامل و همکاری ، عملیات مشترک انجام دهند، این امر نیز بازتاب گسترده ای در دنیا خواهد داشت و اولین بازتاب آن این است که دنیا متوجه می گردد که ایران و ایتالیا در مبارزه با مواد مخدر جدی هستند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران سالانه بیش از 500 تن مواد مخدر کشف می نماید و این پیروزی بزرگی برای کشور ما محسوب می گردد اما علی رغم این پیروزی شیرین، باز هم می بایست اقدامات بیشتری در کشور انجام گردد تا مطالبات و سطح انتظارات مردممان محقق گردد، همانطور که علی رغم کوشش های زیاد ایتالیا در مبارزه با مواد مخدر، باز هم سطح انتظارت مردم آن کشور بالاست.

وی در ادامه بر تشکیل کمیته مشترک کاری میان دو کشور تاکید نمود و گفت: به زودی از رییس نهاد سیاست گذاری مبارزه با مواد مخدر دفتر نخست وزیری ایتالیا دعوت خواهم کرد که به ایران سفر کند تا در نشستی مشترک به راهکاری اساسی برسیم، ما باید به دنیا نشان دهیم که در حوزه مبارزه با مواد مخدر می توان کارهای بزرگی کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد در پاسخ به سوال طرف ایتالیایی مبنی بر اینکه اولویت نخست ایران در مبارزه با مواد مخدر چیست، گفت: جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ استراتژی متوازن مبتنی بر کاهش عرضه و کاهش تقاضای مواد مخدر و روانگردان ها، با مواد مخدر و اعتیاد مبارزه می نماید و در عین حال کشورمان با اولویت قرار دادن به این سه بخش اصلی (مقابله، درمان و پیشگیری)، توجه جدی به انجام تعاملات بین المللی در این حوزه دارد.

طاهری توضیح داد: در بحث کاهش عرضه، بیشترین توان و هزینه مقابله ایران در مرزهای کشور مستقر است و ماموریت اولویت دار نخست نیروهای مرزبانی کشورمان نیز مقابله با مواد مخدر است.

وی ادامه داد: با استفاده از این استراتژی طی دو سال گذشته، 75 درصد کشفیات مواد مخدر کل کشور، در استان های شرقی کشورمان یعنی استان های همجوار با مرزهای غربی افغانستان اجرا شده است و پلیس ایران نیز درصدد است تا این میزان از کشفیات را در نوار صفر مرزی کشور انجام دهد.

وی در سرانجام آمادگی ایران را برای تبادل اطلاعات و تجربیات و انجام عملیات های مشترک با کشور ایتالیا اعلام نمود و گفت: هیچ مانعی از سوی ایران برای انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشترک با ایتالیا در مورد شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق مواد مخدر وجود ندارد و ما تا سرانجام خط مبارزه با مواد مخدر همراه شما خواهیم بود و امیدواریم نتیجه کوشش های شما و همکارانتان در این امر، منجر به کاهش عرضه مواد مخدر در منطقه گردد.

همچنین در این دیدار آندره دیجنارو رییس کمیته مبارزه با مواد مخدر ایتالیا، خواهان توسعه همکاری های دو جانبه و اجرای عملیات های مشترک در امر مبارزه شد و گفت: هر پیشنهاد کاری مطرح شده از سوی ایران را که در چارچوب فعالیت مسوولیت اداره مرکزی مبارزه با مواد مخدر ایتالیا باشد، قبول مسوولیت می کنم و انجام خواهم داد.

وی اضافه نمود: اگر کشورهای منطقه در امر مبارزه، صادق، منطقی و عمل گرا باشند، کشور ایتالیا با آنها همکاری خواهد نمود و در مورد تبادل اطلاعات با ایران در امر مبارزه با مواد مخدر نیز هر آنچه را که بخواهید در اختیارتان قرار خواهیم داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 543

به "هروئین به زودی بازار مصرفی اروپا را فرا می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هروئین به زودی بازار مصرفی اروپا را فرا می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید