نقش معین کننده جنسیت در انتخاب مقصد مورد علاقه گردشگران

به گزارش تور گرجستان ارزان، همه می دانیم که زنان و مردان مهارت های خاص خودشان را دارند، بعنوان مثال در طول یک سفر زنان بهتر از عهده انتخاب وسایل سفر و بستن چمدان برمی آیند و مردان در مدیریت برنامه های سفر مهارت بیشتری نشان می دهند. اما این تنها تفاوت زنان و مردان در طول سفر نیست. اگر دوست دارید که در این زمینه بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

نقش معین کننده جنسیت در انتخاب مقصد مورد علاقه گردشگران

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

بر اساس نتایج مطالعات سایت هیتلیست (Hitlist) که با تحلیل روی علایق 75000 گردشگر زن و مرد اجرا شده، جنسیت نقش معین نماینده و مهمی در انتخاب مقصد موردعلاقه گردشگران دارد. به عنوان مثال زنان سفر به اروپا را بیشتر دوست دارند. حدود 60 درصد از گردشگران زن، اروپا را مقصد اول خود می دانند درحالی که تنها 20 درصد از مردان این قاره را به عنوان بهترین مقصد گردشگری انتخاب می نمایند. در مقابل مردان تمایل زیادی برای سفر به آسیا نشان می دهند در شرایطی که تنها 5 درصد از زنان آسیا را بهترین مقصد گردشگری دانسته اند. همچنین مردان علاقه کمتری به بازدید از کشورهایی چون آلمان و هلند دارند و تفریحات ورزشی و رستوران ها بیشترین جاذبه را برای مردان دارد.

یکی دیگر از تفاوت های شاخص، علاقه زنان به سفر به مناطق تاریخی و غنی از فرهنگ و تمدن همچون یونان و ایتالیا است درحالی که مردان به کلان شهرهایی نظیر هنک کنگ و تورنتو تمایل بیشتری نشان می دهند. این تفاوت در انتخاب مقصد گردشگری در میان شهرهای ایالات متحده هم به چشم می آید، شهرهای کوچک تری چون نشویل و سن خوزه، زنان گردشگر بیشتری را به خود جذب می نماید درحالی که تمایل مردان برای سفر به کلان شهرهایی چون نیویورک بیشتر است.

اگرچه این اطلاعات ممکن است در خصوص همه افراد صادق نباشد و هر گردشگری علایق خاص خود را دارد اما می توان فرضیه هایی بر اساس این اطلاعات بنا کرد. به عنوان مثال می توان گفت زنان بیشتر فضای محبت آمیز را مورد توجه قرار می دهند درحالی که برای مردان رستوران های مقصد سفرشان در اولویت است یا اینکه زنان بیشتر علاقه دارند اوقات فراغت خود را در سفر بگذرانند در شرایطی که مردان به سفرهای کاری تمایل بیشتری دارند.

منبع: الی گشت
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 965

به "نقش معین کننده جنسیت در انتخاب مقصد مورد علاقه گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش معین کننده جنسیت در انتخاب مقصد مورد علاقه گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید