نقش آفرینی الهه حصاری در زخم کاری؛ فرصتی برای درخشش

به گزارش تور گرجستان ارزان، فیلیموشات/ در همه جای جهان، به علت اینکه بخش عمده ای از مخاطبان صنعت تفریح را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند، ساخت سریال هایی بر اساس شخصیت هایی با همین سن و سال، رویه مرسوم و رایجی است. درنتیجه بازیگران جوان خیلی زود به معروفیت می رسند و چهره می شوند. قضیه در سینما و تلویزیون ایران کمی سخت تر و پیچیده تر است. چرا که در تلویزیون ممیزی و سختگیری، فرصت پرداختن و نزدیک شدن به شخصیت های جوان، خصوصا دختران، را کم می نماید و در سینما هم به علت اقتصاد ضعیف و رویکردهای محافظه کارانه، تهیه کننده ها به ندرت زیر بار میدان دادن به بازیگران جوان برای ایفای شخصیت های اصلی می فرایند. در حالی که در دهه هفتاد و هشتاد این رویه تا حدودی در سینمای ایران شکل گرفت و شاهد درخشش بازیگرانی چون ترانه علیدوستی، باران کوثری و پگاه آهنگرانی بودیم، با گذشتن زمان، فرصت درخشش برای بازیگران جوان محدودتر شد. اما حالا شبکه نمایش خانگی موقعیت تازه ای را رقم زده است.

نقش آفرینی الهه حصاری در زخم کاری؛ فرصتی برای درخشش

برای مثال، مرور سریال های سال گذشته نشان می دهد که چطور موفقیت سریال هایی چون آقازاده و همگناه به سکوی پرتاب بازیگران تازه واردی مانند پردیس پورعابدینی، ساقی حاجی پور و سوگل خلیق تبدیل شد و می خواهم زنده بمانم این فرصت را به علی خوشحال داد تا بیش از هر زمانی به تعریف یک ستاره نزدیک گردد. نام دیگری که احتمالا به زودی درباره او بیش از قبل خواهیم شنید، الهه حصاری در زخم کاری است.

الهه حصاری از نسل بازیگران جوانی است که در دهه نود به سینمای ایران معرفی شدند و طی همین چند سال کوشیده تا با فیلم سازان سرشناس همکاری کند و نقش های متفاوتی را بر عهده بگیرد.

بااینکه خیلی زود در بی تابی بیتا مقابل حامد بهداد به یک نقش اصلی رسید، اما فیلم دیده نشد و خیلی هم به یاری این بازیگر جوان نیامد. اما در سال های بعدی، حصاری با حضور در آثاری چون قاعده تصادف و سوفی و دیوانه امکان همکاری با فیلم سازان سرشناس و ایفای نقش های مکمل تأثیرگذار را پیدا کرد. مدیوم تلویزیون و بعد شبکه نمایش خانگی و سریال ممنوعه گام های موثر بعدی برای دیده شدن الهه حصاری بودند و حالا نوبت به سریال جنجالی و پرطرفدار زخم کاری رسیده که می تواند سکوی پرتابی دیگر برای این بازیگر باشد.

الهه حصاری در سریال زخم کاری نقش کیمیا را بر عهده دارد که در متن رمان حضور چندان پررنگی ندارد اما همان طور که سریال در مقایسه با منبع اقتباس به شخصیت های زن پروبال بیشتری داده، به نظر می رسد که کیمیا هم در سریال حضور موثری داشته باشد و در قسمت های بعدی شاهد حضور بیشتر او باشیم.

نکته قابل توجه این است که در زخم کاری، زنانگی برای شخصیت های مونث نه صرف یک تعریف، بلکه ابزاری تأثیرگذار و حیاتی برای پیشبرد درام است. در چند قسمت منتشرشده، این سریال فرصت کمیابی را در اختیار بازیگران قرار داده تا جنبه هایی از توانایی های خود را به نمایش بگذارند که قبلا در سینما و تلویزیون ایران به آن پرداخته نشده بود.

بدون شک نقش آفرینی رعنا آزادی ور و هانیه توسلی تا به اینجا از جمله عوامل موفقیت زخم کاری بوده و دور از فکر نیست که الهه حصاری هم به این جمع اضافه گردد و در کانون توجه قرار بگیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2061

به "نقش آفرینی الهه حصاری در زخم کاری؛ فرصتی برای درخشش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش آفرینی الهه حصاری در زخم کاری؛ فرصتی برای درخشش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید