میزبانی از گردشگران تهرانی در 30 نقطه گردشگری

به گزارش تور گرجستان ارزان، فاطمه عسگری نیا -خبرنگار: به مناسبت روز تهران، از گردشگران تهرانی در 30 نقطه گردشگری منطقه 11 پذیرایی می شود.

میزبانی از گردشگران تهرانی در 30 نقطه گردشگری

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 با اعلام این خبر گفت: 4 کیلومتر از حصار ناصری که دارای ظرفیت های گردشگری است در محدوده این منطقه قرار گرفته است و به مناسبت روز تهران، ویژه برنامه هایی در قالب روایت تاریخ، فرهنگ و هویت محله ها با حضور کارشناسان برگزارخواهد شد.

او افزود: در طول هفته گردشگری، برای معرفی جاذبه های گردشگری و آگاهی دوستداران تهران درباره ابنیه، مکان رویدادها، گذرها و فرهنگ مردم تهران در بیش از 100 سال گذشته، تبلیغات محیطی در منطقه با موضوع معرفی 30 نقطه گردشگری انجام می شود.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 در ادامه با اشاره به اجرای بزرگ ترین پروژه فرهنگی تهران باعنوان پهنه رودکی در منطقه گفت: پس از گذشت یک سال از اجرای این پروژه از نقشه پهنه فرهنگ و هنر رودکی در هفته تهران رونمایی می شود. ضمن اینکه گردشگران تهرانی می توانند در طول این هفته با حضور در کافه های فعال در پهنه رودکی هم از تخفیف 10 درصدی بهره مند شوند هم در ویژه برنامه های شاهنامه خوانی و قصه گویی شرکت کنند.

اسماعیل زاده یادآور شد: از فرصت دورهمی های هفته تهران برای گردآوری ایده های کافه داران پهنه در راستای ارتقای تعامل و مشارکت آنها با مدیریت شهری و افزایش حضور شهروندان استفاده می کنیم.

او در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به رایگان بودن موزه های منطقه در روز 14 مهرماه گفت: به بهانه روز تهران، مسابقه عکس عمارت احتساب الملک یا همان موزه مقدم با همکاری باشگاه عکاسان جوان، مدیریت موزه، دانشگاه تهران و شهرداری منطقه 11 برگزار و در انتها نمایشگاهی از آثار خلق شده در همین مکان دایر خواهد شد. این در حالی است که علاوه بر این، نمایشگاه عکس تهران قدیم در موزه مقدم که در گذشته منزل نخستین شهردار تهران بوده است نیز دایر خواهد شد.

تقدیر از احیاکنندگان خانه های قدیمی و تاریخی حصار ناصری در بافت تاریخی منطقه 11 که با مرمت و حفظ معماری ملک خود به احیا و صیانت از میراث تهران قدیم اقدام کرده اند و ابنیه خود را با تغییر کاربری تبدیل به کافه، رستوران، تماشاخانه، هتل و... کرده اند از دیگر برنامه ای گرامیداشت روز تهران در منطقه است که طی یک هفته از 12 تا 18 مهر در منطقه 11 اجرا خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 713

به "میزبانی از گردشگران تهرانی در 30 نقطه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی از گردشگران تهرانی در 30 نقطه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید