میمون های نارگیل جمع کن تایلند

به گزارش تور گرجستان ارزان، مدرسه میمون‌ها محلی برای آموزش میمون‌ها برای جمع‌آوری نارگیل است. این میمون ها در یک سالگی تا دو سالگی دوره آموزش چیدن نارگیل را می‌بینند که در صورت ماهر شدن با قیمت بالایی به فروش می‌رسند.

میمون های نارگیل جمع کن تایلند

میمون‌های کارگر قابلیت جمع آوری 600 تا 1000 نارگیل در هشت ساعت کاری را دارند، در حالی که یک انسان می‌تواند بین 100 تا 200 نارگیل را جمع کند. نارگیل در غذاهای تایلندی جایگاه ویژه‌ای داشته و بهای هر نارگیل خوب حدود 50 سنت می‌باشد. آموزش این حیوانات به عنوان کارگر به اقتصاد پردرآمد این کشور تبدیل شده است و موسسه‌های مختلفی برای آموزش آن‌ها در جنوب تایلند به وجود آمده است.

از موضوعات جالب در بین میمون‌ها، تفاوت بین آن‌ها برای استفاده از دست و یا از دست و پا با هم برای چیدن نارگیل می‌باشد. میمونی که بتواند به صورت همزمان از دست و پا برای چیدن نارگیل استفاده کند، با قیمتی حدود دو هزار دلار در تایلند به فروش می‌رسد. میمون‌های کارگر که پرخاشگر هم هستند، در روز سه وعده برنج و شیر می‌‌دهند.

اگر تاریخچه استفاده از میمون‌ها برای چیدن نارگیل مشخص نمی‌باشد، اما از آنجایی که انسان توان بدنی کافی برای بالا رفتن از درختان نارگیل را نداشته، میمون‌ها در طول روز این کار را به آسانی انجام می‌دهند. در حالی که جمع آوری نارگیل روزی حدود هزار بات تایلند (28 دلار) درآمد دارد، اما اقدام آموزش دهندگان میمون‌ها، این عمل را به یک جاذبه گردشگری جالب تبدیل کرده است. برای بازدید از جاذبه‌های عجیب با تور ارزان تایلند همراه شوید.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مرداد 1396 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 4

به "میمون های نارگیل جمع کن تایلند" امتیاز دهید

3 کاربر به "میمون های نارگیل جمع کن تایلند" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میمون های نارگیل جمع کن تایلند"

1 دیدگاه

13 مهر 1398

نارگیل کاران تایلندی ازمیمونها‌ بعنوان برده ‌وابزارکاری حقوق میمونهارانادیده گرفته وزیرپامی گذارند؟

پاسخ به مقدم
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید