محققان ایرانی به چالش چاپ بافت های انسانی با استفاده از چاپگر های زیستی دعوت شدند

به گزارش تور گرجستان ارزان، مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی مسابقه چاپ بافت های انسانی با استفاده از چاپگر های زیستی را برگزار می نماید.

محققان ایرانی به چالش چاپ بافت های انسانی با استفاده از چاپگر های زیستی دعوت شدند

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسابقه چاپ بافت های انسانی با استفاده از چاپگر های زیستی را برگزار می نماید تا توسعه محصولات تجاری در این حوزه شتاب گیرد.

شناسایی گروه های توانمند و خلاق برای توسعه بافت های انسانی، جذب سرمایه گذار و توسعه محصول تجاری از اهداف برگزاری این رویداد است. مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی در ادامه برگزاری رویداد توسعه بافت و چالش جوهر های زیستی اقدام به برپایی این مسابقه نموده است. تمامی متخصصان حوزه مهندسی بافت و توسعه دهندگان بافت های می توانند در این مسابقه شرکت نمایند و فرصتی برای تبدیل ایده خود به محصولی تجاری داشته باشند. ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی نیز از برگزاری این رویداد حمایت می نماید.

بر اساس این گزارش، ایجاد بافت های مناسب و جایگزینی آن ها با بافت های آسیب دیده با مهندسی بافت امکان پذیر می گردد. این حوزه با توجه به احتیاج بالا به بافت و همچنین تعداد بسیار پایین افراد دهنده عضو در مقایسه با میزان احتیاج به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته یکی از جدیدترین روش ها در این حوزه تحقیقاتی، استفاده از چاپگر های زیستی به منظور چاپ بافت زنده است.

در این روش، قابلیت طراحی داربست های مهندسی شده با استفاده از ابزار های پیشرفته با قابلیت ایجاد هندسه ای پیچیده متناسب با بافت مورد نظر، وجود دارد. علاوه برا این، داربست ها با دقت هندسی بسیار بالا، بر مبنای داده های به دست آمده از تصویربرداری های پزشکی مانند MRI، ساخته می گردد. توزیع مناسب سلول ها، ماتریس سلولی و بافت های متفاوت از مزایای چاپ زیستی سه بعدی است که می تواند بسیاری از مسائل روش های مرسوم در مهندسی بافت را مرتفع کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 928

به "محققان ایرانی به چالش چاپ بافت های انسانی با استفاده از چاپگر های زیستی دعوت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان ایرانی به چالش چاپ بافت های انسانی با استفاده از چاپگر های زیستی دعوت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید