ماجرای کابوس 90 شبی مدیرعامل اپل چیست؟ ، از سقوط 38 درصدی سهام تا نگرانی های سال 2019

به گزارش تور گرجستان ارزان، سهام اپل در 90 روز گذشته با 38 درصد کاهش موجی از نگرانی را به مدیران ارشد اپل و به ویژه تیم کوک مدیرعامل این شرکت تزریق نموده است.

ماجرای کابوس 90 شبی مدیرعامل اپل چیست؟ ، از سقوط 38 درصدی سهام تا نگرانی های سال 2019

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سهام اپل در طول شب گذشته بیش از 9 درصد کاهش یافت ولی امروز صبح کمی صعود داشت. اما در مجموع سهام این شرکت از ماه اکتبر تا کنون تا 38 درصد کاهش یافته است. با وجود این که بازار رشد آیفون تسریع شده بود و در کوتاه مدت، تأثیر زیادی بر عایدی داشت اما در مجموع سهام اپل چندان رشدی را تجربه نکرد و روند نزولی یافت.

در 3 اکتبر، سهام اپل با رقم 232.07 دلار به ازای هر سهم فروخته شد، در حالی که قیمت سهام در طی چند ماه گذشته روند نزولی داشته و اکنون به حدود 87 دلار ارزش سهم رسید استتام فورت، تحلیلگر ارشد دیویدسون، می گوید با توجه به جایگاه سنتی قوی اپل، مسائل این شرکت در بازار سهام تعجب برانگیز بود. او گفت: ما می دانستیم فروش گوشی های آیفون ضعیف است، اما به نظر می رسد این فقط یک ضعف داخلی نیست و به بازار سهام نیز نشت پیدا نموده است.

بزرگترین عامل در سق5وط سهام اپل را می توان در چین جستجو کرد. جایی که اپل 20 درصد از سود فروش محصولات خود را تامین می نماید. بنابراین همانطور که جنگ تجاری ایالات متحده و چین ادامه دار شد، رشد چین نیز روند نزولی پیدا کرد، گرچه اکنون انتظار می رود با کاهش تنش ها، شرایط رو به بهبود رود.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2473

به "ماجرای کابوس 90 شبی مدیرعامل اپل چیست؟ ، از سقوط 38 درصدی سهام تا نگرانی های سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کابوس 90 شبی مدیرعامل اپل چیست؟ ، از سقوط 38 درصدی سهام تا نگرانی های سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید