فیس بوک 52 میلیون دلار به بازبین های محتوا غرامت می دهد

به گزارش تور گرجستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، فیس بوک توافق نموده تا 52 میلیون دلار به بازبین های سابق و فعلی بخش آنالیز محتوا بپردازد. این افراد به دلیل آسیب ذهنی ناشی از شغل شان از فیس بوک شکایت نموده بودند.

فیس بوک 52 میلیون دلار به بازبین های محتوا غرامت می دهد

در توافق انجام شده بین فیس بوک و این گروه از شاکیان، شرکت تعهد نموده به هر کارمند هزار دلار غرامت دهد و افرادی که تعیین شده دچار آسیب ذهنی (مانند سندروم PTSD) شده اند نیز 5 هزار دلار دریافت می نمایند.

این تسویه شامل 11 هزار و 250 پیمانکار است که موجی از محتواهای ناخوشایند و احتمالا ناراحت نماینده را آنالیز می کردند. درآمد این افراد تفاوتی با کارمندان یک مرکز پشتیبانی تماس نداشته است.

فیس بوک همچنین استانداردهای ایمنی و استخدامی جدیدی از جمله ارائه خدمات مشاوره و بهداشت ذهنی بهتر، آنالیز دقیق تر متقاضیان شغلی و اقداماتی برای کاهش تاثیرات ناراحت نماینده ویدئوها را اجرا می نماید.

این درحالی است که شرکت های دیگر فناوری مانند یوتیوب و توئیتر که به شدت به نیروهای آنالیز محتوا اتکا دارند و چنین غرامتی این بیم را به وجود می آورد که شکایت های مشابهی برای دریافت خسارت ثبت گردد.

این تسویه پس از سال ها انتقاد از فیس بوک به دلیل شیوه برخورد با کارمندان آنالیز محتوا ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1326

به "فیس بوک 52 میلیون دلار به بازبین های محتوا غرامت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک 52 میلیون دلار به بازبین های محتوا غرامت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید