عکس ، ربات انسان نمای چینی درام می نوازد

به گزارش تور گرجستان ارزان، همشهری آنلاین نوشت: شرکت شیائومی برای نمایش قابلیت های روبات انسان نمای خود به نام سایبر وان ، به آن مهارت نواختن درام آموزش داد.

عکس ، ربات انسان نمای چینی درام می نوازد

در اوت 2021، شیائومی از روبات بیونیک انسان نمای کامل خود، سایبروان (CyberOne) رونمایی کرد. این روبات با قد 177 سانتی متر و وزن 52 کیلوگرم، به علت توانایی هایش برای تقلید رفتار انسانی، مورد توجه قرار گرفته است.

شرکت شیائومی برای نشان داده قابلیت های محصول پیشرفته خود، به این ربات یاد داده است که چطور درام بنوازد. روبات انسان نمای شیائومی، توانست عملکردش در نواختن درام را در سه مرحله کامل کند. ابتدا به طور اتوماتیک ضرب ها را از یک فایل دیجیتال موسیقی تجزیه کرد، تا بتواند یک ملودی بلند هارمونیک فراوری کند.

سپس در مرحله بعد با استفاده از یک کتابخانه آفلاین از حرکات مختلف و کالیبراسیون آنلاین، یک برنامه حرکتی هماهنگ با ملودی هارمونیک فراوری شد. در نهایت، بدن روبات برای تکمیل جزء به جزء حرکات در حین نواختن درام، به وسیله کنترل کننده کلی بدن ربات، تصحیح شد.

طبق گزارش ها، سخت ترین بخش اجرای درام به وسیله سایبروان، نواختن سکانس های طولانی از ریتم های درام بود، زیرا احتیاج بود حرکاتش پیوسته و ریتمیک و بدون تصادم باشد. برای حل این مشکل، تیم آزمایشگاه روباتیک شیائومی، بیت اصلی را استخراج کرد و سپس با ساخت یک کتابخانه آفلاین، حرکات ربات را بهینه سازی کرد. این به سایبروان یاری کرد تا بتواند آهنگی پیوسته بنوازد که با هر ضربه به درام، هماهنگ باشد.

توانایی سایبروان در نواختن درام، تاییدی بر توانایی این روبات در هماهنگی کل بدن و انجام حرکات سریع و دقیق است. با وجود این، مهارت های درام نواز روبات هنوز به پای درام نوازان حرفه ای نمی رسد. تیم شیائومی در حال کار روی بهبود توانایی های حرکتی نسل دوم روبات هایش، یعنی سایبروان است.

البته روباتی که درام می نوازد چیز تازه نیست. در واقع، یک گروه تمام روباتیک آلمانی به نام Compressorhead وجود دارد که درامرش روباتی با چهار بازوی حرکتی است. با این حال، سایبروان، اولین روبات بیونیک انسان نما در مقدار یک انسان معمولی است که توانسته این مهارت را بیاموزد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آذر 1401 بروزرسانی: 20 آذر 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2469

به "عکس ، ربات انسان نمای چینی درام می نوازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، ربات انسان نمای چینی درام می نوازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید