روش پیچ دادن بامبو در خانه

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - نگهداری بامبو در آپارتمان یکی از ساده ترین و بهترین انتخاب ها است. این گیاه به پاکسازی هوای محیط یاری شایانی می نماید و بسیاری افراد معتقدند، نگهداری بامبو برایشان خوش شانسی می آورد. با این وجود یکی از مسائل نگهداری این گیاه، صاف شدن ساقه بعد از قلمه زدن بامبو است. در این مطلب شما را با طریقه پیچ دادن بامبو در خانه و انواع پیچ بامبو آشنا می کنیم.

روش پیچ دادن بامبو در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

طریقه پیچ دادن بامبو در خانه

چند روش برای پیچ دادن بامبو در خانه وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

1. استفاده از لامپ هالوژن

اولین و ساده ترین روش پیچ دادن بامبو در خانه، استفاده از لامپ هالوژن است. توجه داشته باشید برای این کار باید محیط خانه کاملا گرم و مرطوب باشد تا بامبو با سرعت بیشتری رشد کند. ابتدا با استفاده از یک منبع نور مصنوعی مانند لامپ هالوژن، نور را برای چند روز متوالی از یک جهت به گیاه بتابانید. بامبو خاصیت نورجذبی دارد، از این رو جهت نور را تعقیب نموده و به طرف آن میچرخد و موجب پدیدار شدن حالت مارپیچی در ساقه می گردد.

2. استفاده از قالب پلاستیکی

یکی دیگر از روش های پیچ دادن ساقه بامبو در خانه استفاده از قالب پلاستیکی و شفاف است. به این منظور گیاه بامبو را به مدت طولانی حدود یک ماه خارج از آب، ولی در شرایط رطوبتی 90 درصد نگهداری کنید. گیاه نمی میرد، ولی بدنش نرم و منعطف می گردد. در این زمان بامبو ها را داخل قالب ببندید و دوباره به آن آب دهید. وقتی آوند ها دوباره بازسازی شدند، گیاه سفت و محکم شده و حالت قالب را به خود می گیرد.

گیاه شناسی بامبو

گیاه بامبو که در زبان فارسی به خیزران معروف است، از خانواده گراس ها و گیاهی همواره سبز دائمی با ساقه بند بند، توخالی و چوبی است و تا به امروز بیش از 70 جنس و 1200 گونه و واریته از این گیاه در جهان شناسایی و گزارش شده است.

بامبو در مناطق حاره ای، نیمه حاره ای و حتی معتدل و یا هرمنطقه با عوامل اکولوژیکی مساعد می روید. این گیاه از کشور های چین و ژاپن به کشور ما وارد شده است و امرزه نگهداری از آن در آپارتمان رواج زیادی یافته و گونه های مختلفی از آن در استان های گلستان، گیلان و مازندران کاشته شده است.

انواع پیچ در بامبو

گیاه بامبو از زمانی که به صورت فرم داده شده، عرضه شد، ارزش مالی زیادی پیدا کرد. این گیاه دارای انواع پیچ است که در ادامه شرح داده می گردد.

1- پیچ فنری

این پیچ، یکی از پر طرفدارترین پیچ های بامبو است و از نظر تعداد نیز به دسته های تک پیچ، دو پیچ، سه پیچ و چهار پیچ تقسیم می گردد.

2- پیچ O

به دلیل شباهت زیاد این نوع پیچ در گیاه بامبو به کلمه O. انگلیسی، به این نام معروف شده است.

3- پیچ S

این پیچ نیز به دلیل شباهتش به حرف S. انگلیسی به این نام معروف شده است و در فارسی به آن پیچ مارپیچی نیز گفته می گردد.

تکثیر بامبو به وسیله قلمه زدن انجام می گردد و در بسیاری موارد اگر از روش های بالا برای پیچ دادن بامبو در خانه استفاده نگردد، گیاه به شکل مستقیم رشد خواهد نمود.

اگر شما هم تجربه ای در زمینه نگهداری، تکثیر و پیچ دادن بامبو در خانه دارید، به وسیله بخش ارسال نظر با ما در ارتباط باشید.

منبع: setare.com
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1904

به "روش پیچ دادن بامبو در خانه" امتیاز دهید

2 کاربر به "روش پیچ دادن بامبو در خانه" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش پیچ دادن بامبو در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید