رباتهای جدید شرکت گوگل یک گام فراتر از برنامه نویسی عمل خواهند کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، شرکت آلفابت(شرکت مادر گوگل) در کوشش است ربات هایی هوشمند بسازد تا امور خانه و محیط کار افراد را به سهولت و بدون برنامه های از پیش معین شده سازماندهی کند .

رباتهای جدید شرکت گوگل یک گام فراتر از برنامه نویسی عمل خواهند کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، آلفابت،پس از چندین سال کوشش در زمینه رباتیک ، فاش نموده است که در حال ساخت ربات هایی است که می توانند به انسان در انجام کارهای عادی در محیط روزمره یاری نمایند.

شرکت آلفابت اعلام نموده که فصل دیگری را به تاریخچه پروژه های رباتیک خود اضافه می نماید. آزمایشگاه تحقیق و توسعه این شرکت با نام آلفابت ایکس در حال کار روی نسل جدیدی از ربات ها است که می توانند کارهای جدیدی را بیاموزند ، نه اینکه برنامه ریزی شوند ه کارهایی تکراری را انجام دهند.

این ابتکار عمل پروژه ربات های همه روزه نامیده می گردد زیرا همانطور که از نام آن پیداست، گوگل می خواهد ربات هایی بسازد که بتوانند در کارهای ساده زندگی روزمره به انسان یاری نمایند. هانس پیتر بروندمو ، رهبر این پروژه شرح داد که در حال حاضر ربات ها در محیط هایی که بطور خاص برای آنها طراحی و ساختاری شده است ، کار می نمایند.

وی گفت: در جاهایی که انسان ها به طور طبیعی با یاری مشاهده به ادراک، پیمایش و عمل برای رسیدن به اهداف خود دست می زند، ربات ها برای انجام هر یک از این کارها احتیاج به دستورالعمل و برنامه نویسی دقیق احتیاج دارند، ما نتیجه گرفته ایم که می توانیم ربات ها را به ادراک سطح بالاتری برسانیم.

محققان این شرکت دریافتند تقریباً مانند انسان، ربات ها می توانند ادراک مرحله ای داشته باشند و پیشرفت نمایند. به نظر می رسد روش گوگل مخصوصاً در آموزش ماشین آلات پیروز بوده است. در این روش الگوریتم ها قادر به یادگیری سریع تر هستند در حالی که احتیاج به 100 برابر کمتر داده دارند. در سال 2013 ، بنیانگذار اندروید ، و مدیر عامل آن موقع اآلفابت؛ اندی روبین پیش بینی کرد که یک پروژه جدید رباتیک، برنامه بزرگ بعدی پیروزیت آمیز گوگل خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 867

به "رباتهای جدید شرکت گوگل یک گام فراتر از برنامه نویسی عمل خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتهای جدید شرکت گوگل یک گام فراتر از برنامه نویسی عمل خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید