راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

به گزارش تور گرجستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، مهدی غفاری در نشست آسیب شناسی دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری کشور بازخوردهای دریافتی از نمایشگاه اینتوتکس 2021 را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ایجاد بسترهای لازم برای حضور استارتاپ های عضو پارک در نمایشگاه های ملی و بین المللی مختلف، یکی از رسالت های مهم پارک علم و فناوری گلستان است و ما فقط در این برهه به وظیفه خود عمل کرده ایم.

راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

رئیس پارک علم و فناوری گلستان با بیان اینکه دسترسی به شبکه فعالان اکوسیستم استارتاپی می بایست مهم ترین دلیل حضور استارتاپ ها در پارک های علم و فناوری باشد، گفت: شناخت مهره ها و دستیابی به شبکه گسترده و طیف وسیع فعالان حوزه های مختلف در زیست بوم فناوری و نوآوری، می بایست اولویت حضور استارتاپ ها در پارک علم و فناوری گلستان را تشکیل دهد و دریافت تسهیلات جزو هدف گذاری های ثانویه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، شرایط قرمز و نارنجی در استان و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، طی یک سال و نیم گذشته پیروز به برگزاری نشست های دورهمی فعالان استارتاپی نشدیم؛ اما این قول را می دهیم که از این پس نشست های مختلفی با حضور بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی به صورت فصلی در شهرهای مختلف استان برگزار خواهیم کرد.

غفاری در ادامه با اشاره به اینکه تا سال گذشته به لحاظ فضاهای زیرساختی، پایین ترین جایگاه در بین پارک های علم و فناوری کشور متعلق به پارک علم و فناوری گلستان بود، شرح داد: طی دو سال گذشته تلاش های بسکمک برای فراهم آوردن زیرساخت های فیزیکی در مجموعه پارک گلستان انجام شده که خوشبختانه و به لطف خدا در سال 1400 به لحاظ زیرساختی پیشرفت قابل توجهی را در استان شاهد و در بین پارک های علم و فناوری صعود چند پله ای خواهیم داشت.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان همچنین از افتتاح و راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماهه آینده خبر داد و گفت: تصمیمی اتخاذ کرده ایم و به آن جامه عمل پوشاندیم؛ مطمئناً یکی از زیباترین کارخانه های نوآوری کشور را در شهر گرگان راه اندازی خواهیم کرد و هم اکنون با حداکثر سرعت در حال تلاش برای به پایان رساندن این مهم هستیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نقش آفرینی و جایگاه ویژه منتورها در بروز و ظهور پیروزیت استارتاپ ها گفت: به جد، به دنبال تشکیل یک تیم منتورینگ قوی در سطح استان هستیم و برای شکل گیری این یک تیم قدرتمند به ویژه در زمینه هایی نظیر صنایع خلاق و آی تی، حاضر به صرف هزینه خواهیم بود.

غفاری در پایان؛ مدیران هسته ها و واحدهای فناور را به مطالبه گری از مجموعه پارک علم و فناوری دعوت کرد و گفت: به من و همکارانم با پیشنهادات سازنده خود در راستای ترسیم نقشه راه کمک کنید. خودتان رو عضوی از بدنه اصلی این سیستم بدانید و پیگیر مطالبات خود باشید؛ ما نیز قویاً از پیشنهادات سازنده شما استقبال خواهیم نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1985

به "راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید