دانه ها این گیاه چالش بزرگ زمین را حل کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران : یک شرکت مکزیکی روشی نو را برای ساخت مواد حافظ محیط زیست مبتنی بر بقایای میوه آووکادو و به ویژه دانه های غیرقابل استفاده آن ابداع کرده است.

دانه ها این گیاه چالش بزرگ زمین را حل کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، به نقل از وب سایت انگلیسی تیک انسیدر، مکزیک به تنهایی مقادیر بسیار زیادی آووکادو در جهان تولید می کند و آمریکایی ها در سال گذشته 6میلیارد از این میوه را مصرف کرده اند.

دانه های آووکادو که مصرفی برای انسان ندارد توجه یکی از شرکت های مکزیکی را به خود جلب کرد و در پی آن پیروز شده است تا با ابداع شیوه ای نو این دانه ها را به پلاستیک های قابل بازیافت و حافظ محیط زیست تبدیل و معضل بقایای پلاستیکی در جهان را حل نماید.

افزایش زباله های پلاستیکی امروزه به یک مشکل جهانی و آلودگی زیست محیطی چه در خشکی و چه دریا تبدیل شده است. علی رغم توسعه صنعت بازیافت در جهان، اما هنوز بیشتر زباله های پلاستیکی عامل مهم آلودگی های زیست محیطی به تعداد می رود.

یک وبسایت آمریکایی گزارش داده است که زباله های پلاستیکی در محیط زیست به مولکول های ریزی تبدیل می شوند که آبزیان از آن استفاده می کنند و در نهایت انسان هم به طور مستقیم آن را مصرف می کند.

براساس این گزارش از سال 1950 تا سال 2017، حجم زباله های پلاستیکی در جهان پنج میلیارد تن بوده و تا سال 2050 این میزان به 12 میلیارد تن افزایش می یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2063

به "دانه ها این گیاه چالش بزرگ زمین را حل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانه ها این گیاه چالش بزرگ زمین را حل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید