خیز الماس مصنوعی چین برای تسخیر بازار دنیا

به گزارش تور گرجستان ارزان، شرکت های چینی به فناوری های ساخت الماس در حجم زیاد و طی زمانی کوتاه دست یافته اند.محصولات این شرکت ها عملا در مقایسه با الماس هایی که از زمین استخراج می شوند غیر قابل تشخیص هستند .

خیز الماس مصنوعی چین برای تسخیر بازار دنیا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش راشاتودی، یک مشتری اصلی الماس های استخراج شده حالا شانسی واقعی برای تبدیل شدن به عرضه نماینده جواهرات و تغییر شکل صنعت دارد.

بر خلاف الماس هایی که به طور طبیعی تشکیل می شوند و میلیاردها سال برای ساختشان زمان ضروری است، الماس های مصنوعی طی چند هفته آماده اند.

شرکت های چین به فناوری های ساخت آنها در حجم زیاد و طی زمانی کوتاه دست یافته اند. محصولات این شرکت ها عملا در مقایسه با الماس هایی که از زمین استخراج می شوند غیر قابل تشخیص هستند.

چین تقریبا یک دهه است سالانه بیش از 10 میلیارد قیراط الماس فراوری می نماید. بیشتر این محصولات به مصرف صنعتی به عنوان تراشنده می رسند. این الماس ها برای دانش هوانوردی، چاه های نفت و کشتی های الکترونیک به کار می روند. با شدت دریافت رقابت و پیشرفت تکنولوژی، شرکت های چینی از ساخت تراشنده به سمت جواهرات تغییر راستا داده اند.

لیو یونگکی، مدیرعامل سینو کریستال گفت که شرکتش در حال حاضر بین 2 تا 3 میلیون قیراط الماس در سال فراوری می نماید که نیمی از آن مخصوص جواهرات است. طبق گفته پال زیمنیسکی، یک تحلیلگر مستقل الماس در نیویورک: مهم است که بدانیم حتی اگر الماس مصنوعی اولیه کیفیت کمی داشته باشد، میتوان کیفیت آن را با فرآیندهایی به سطحی بسیار بالا رساند.

او شرح داد حتی اگر بخشی از فراوری چین به ساخت الماس جواهر ارتقاء یابد، تأثیری قابل توجه بر عرضه جهانی خواهد گذاشت.

متخصصان می گویند الماس های مصنوعی تنها 3 تا 5 درصد از بازار را دارند ولی این رقم رو به افزایش است.

زیمنیسکی پیش بینی می نماید بازار جواهرات الماس ساخته دست انسان 22 درصد به صورت سالانه رشد میکند و از 1.9 میلیارد دلار به 5.2 میلیارد دلار تا 2023 می رسد. این تحلیل گر اضافه نمود که شرکت های چینی مطمئنا به زودی با د بیر، فراوری نماینده جهانی الماس رقابت می نمایند.

وی گفت : فراوری الماس مصنوعی چین بسیار سریع پیشرفت خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 832

به "خیز الماس مصنوعی چین برای تسخیر بازار دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز الماس مصنوعی چین برای تسخیر بازار دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید