خبرنگاران گذرگاه های مرزی عراق : هیچ تصمیمی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گرفته نشد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بغداد- خبرنگاران - سازمان گذرگاه های مرزی عراق درباره از سرگیری سفرهای زیارتی از ایران گفت که هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده و بازگشایی مرزها برای سفرهای زیارتی کشورهای همسایه براساس نظر وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.

خبرنگاران گذرگاه های مرزی عراق : هیچ تصمیمی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گرفته نشد

سازمان گذرنامه های مرزی عراق روز سه شنبه در پاسخ به خبر یکی از خبرگزاری های ایران بیانیه ای منتشر کرد و نوشت که گذرگاه های مرزی زمینی ما با دو همسایه، ایران و کویت به طور کامل برای تردد مسافر و مبادله تجاری بسته شده است.

بر این اساس، بازگشایی مرزهای زمینی ما مطابق گزارش ها و داده های مربوط به ویروس کرونا و با اعلام و تصمیم کمیته ملی بهداشت و ایمنی انجام خواهد شد.

بیانیه تأکید نموده که تا به امروز هیچ تصمیمی از سوی کمیته ملی بهداشت برای بازگشایی مرزهای دو کشور اتخاذ نشده و این موضوع منوط به اختیار و دستور وزارت بهداشت است.

عراق به دنبال همه گیری ویروس کرونا از حدود دو ماه پیش اقدام های پیشگیرانه سختی را به مرحله اجرا درآورده است.

بستن مرزهای زمینی و هوایی، تعطیلی مراکز آموزشی، لغو فعالیت ادارات و ممنوعیت رفت و آمد درون و برون شهری از جمله مهمترین این اقدام ها به شمار می رود.

همچنین استاندار نجف اشرف گفت: به توصیه سازمان بهداشت جهانی و دولت عراق زیارت عتبات عالیات برای زائران داخل و خارج عراق تا زمان اتمام بحران شیوع کرونا ممنوع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1261

به "خبرنگاران گذرگاه های مرزی عراق : هیچ تصمیمی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گرفته نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گذرگاه های مرزی عراق : هیچ تصمیمی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گرفته نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید