خبرنگاران استاندار مازندران: محدودیت های کرونایی به شهرهای با شرایط قرمز برمی شود

به گزارش تور گرجستان ارزان، ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران بیان کرد که محدودیت های کرونایی به شهرهای با شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا باز می شود.

خبرنگاران استاندار مازندران: محدودیت های کرونایی به شهرهای با شرایط قرمز برمی شود

احمد حسین زادگان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به این که علیرغم ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی بخاطر عدم رعایت هشدارها و پروتکلها، چند شهرستان به شرایط قرمز تغییر وضع داده اند، گفت: اگر با جدیت الزامات را رعایت و از شیوع مجدد کرونا پیشگیری نکنیم، شاید در موج دوم شاهد خسارات بیشتری باشیم.

وی با بیان اینکه هر تصمیمی که تا به امروز برای مقابله با کرونا اتخاذ شده است، برای حفظ سلامت و جان مردم و مراقبت از اقتصاد و معیشت آنان بوده است، اضافه نمود: متاسفانه تغییر شاخص های آمار بیماران سرپایی و بستری که دانشگاه علوم پزشکی ارایه کرده، نشانگر آن است که بخاطر عدم رعایت هشدارها و پروتکل های بهداشتی، شرایط چند شهر در استان اکنون خوب نیست و به شرایط قرمز تغییر شرایط داده است.

استاندار مازندران به اعمال محدودیت های جدید برای چند شهرستان با شرایط قرمز و در مرحلههشدار کرونایی اشاره نمود و گفت: از 15 تیر استفاده از ماسک در مکان های دارای تجمع اجباری می گردد و با توجه به پیش بینی ها اگر این شرایط تداوم پیدا کند شرایط خاص در شهرستان های دیگری نیز بناگزیر حاکم می گردد لذا از مردم عزیز تقاضا دارم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

حسین زادگان اظهار داشت: تالارها با این که مکلف شدند با 50 درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند، متاسفانه رعایت نکردند که اداره کل صمت نظارت ها را تشدید و با متخلفین برخورد خواهد نمود.

وی با بیان این که هلال احمر نیز فعالیت خود در این چند شهرستان را از سر می گیرد و همه اینها بدان معناست که هشدارها رعایت نشده و عادی انگاری در مواجهه با کرونا اجرا شده است، گفت: همچنین ضد عفونی بعضی اماکن پرتردد نظیر بانک ها از سر گرفته می گردد و باید مردم ما تا اطلاع ثانوی، رعایت بهداشت فردی و دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری بویژه استفاده از ماسک و شستشوی دست را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

استاندار مازندران با اشاره به این که اگر رعایت دستورالعمل ها را کنار بگذاریم و استان به موج دوم بیماری کرونا بربخورد خسارات آن بیش از پیش خواهد بود، تاکید نمود: از اصناف و کسبه عزیز تقاضا دارم برای صیانت از جان شهروندان و مردم رعایت الزامات بهداشتی را جدی بگیرند چراکه در صورت عدم رعایت آن ها مجبور به اعمال مجدد محدودیت ها در بازار خواهیم بود و این شرایط می تواند روی معیشت بازار و مردم تاثیر منفی بگذارد.

مردم به سواحل نروند

حسین زادگان همچنین تاکید نمود: در فصل تابستان قرار داریم و تاکید می کنیم تا جایی که امکان دارد مردم و مسافران به سواحل مراجعه ننمایند چرا که تراکم در سواحل زیاد است و خواهش می کنیم برای حفاظت از جان خود و فرزندانشان مثل شروع همه گیری کرونا؛ پروتکل های بهداشتی و هشدارها را جدی بگیرند.

استاندار با بیان این که این محدودیت ها را از ادارات و دستگاه های اجرایی شروع کردیم، گفت: دستور دادیم جلسات داخلی و استانی تمامی ادارات بصورت ویدیوکنفرانس برگزار گردد و همایش، تجلیل ها و برنامه های دیگر در صورت امکان برگزار نگردد و در صورت ضرور بصورت ویدئوکنفرانس و با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و آی تی برگزار گردد و در مواقع ضروری به برگزاری جلسات حضوری، تعداد افراد شرکت نماینده نباید بیشتر از 10 نفر گردد.

حسین زادگان از تشدید نظارت ها اطلاع داد و اضافه نمود: قرارگاه نظارت بر اصناف از سوی اداره کل صمت فعال بوده که جدی تر بکار خود ادامه خواهد داد و نیز نظارت بر صنوف برای رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت شبانه روزی و فعالتر از گذشته ادامه خواهد یافت و در شهرستان ها نیز مدیران مشخص و معاونین استاندار، بصورت بازرسان ویژه با موضوع فرمانداران بر الزامات بهداشتی نظارت می نمایند.

حسین زادگان تاکید نمود: اماکن پرتردد نیز توسط شهرداری ها بصورت ویژه در قالب یک مانور عمومی ضدعفونی می گردد و اینها همه به این معناست که در رعایت دستورالعمل های بهداشتی را باید با جدیت و از نو شروع کنیم چرا که اگر پیشگیری نکنیم شرایط خطرناک می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 9 شهریور 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1394

به "خبرنگاران استاندار مازندران: محدودیت های کرونایی به شهرهای با شرایط قرمز برمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار مازندران: محدودیت های کرونایی به شهرهای با شرایط قرمز برمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید