حضور 70 درصدی دانش آموزان استثنایی در مدارس

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- خبرگزاری خبرنگاران-سازمان آموزش و پرورش استثنایی از حضور 70 درصدی دانش آموزان استثنایی در مدارس خبر داد و گفت: به زودی با به روزرسانی نو شاد، مشکل دانش آموزان نابینا رفع خواهد شد.

حضور 70 درصدی دانش آموزان استثنایی در مدارس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: بیش از 70 درصد دانش آموزان به شکل حضوری و ترکیبی در کلاس حاضر می شوند و سایرین نیز به شکل مجازی از شبکه شاد استفاده می کنند.

در خصوص ارزشیابی و امتحانات دانش آموزان استثنایی، به همه استان ها ابلاغ شده است که؛ بخشنامه مرکز سنجش و پایش و کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش ملاک است بنابراین درخصوص دانش آموزان استثنایی در مناطقی که اعلام شده از ابتدای مهر و از اول آذر ماه کلاس ها به صورت حضوری دایر شوند.

ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان باید به شکل حضوری و مطابق با آیین نامه های آموزشی و ارزشیابی دوره های تحصیلی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام شود. ارزشیابی دانش آموزان استثنایی با هوش بر عادی متوسطه اول و دوم، کاردانش و فنی و حرفه ای براساس مصوبات و شیوه نامه های آموزش و پرورش عادی انجام می گیرد.

همچنین؛ اگر در زمان امتحانات امکان حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس فراهم نباشد، با تأیید اداره آموزش و پرورش استثنایی استان، ارزشیابی براساس شیوه نامه ارزشیابی تحصیلی تربیتی دوره های تحصیلی ویژه زمان شیوع کرونا، ابلاغی 23 آذر پارسال انجام خواهد شد.

گفتنی است: در برخی از استان ها پایگاه های واکسیناسیون خاص برای دانش آموزان استثنایی دایر شده بود که طبق آخرین آمار تا 10 روز گذشته بیش از 70 درصد دانش آموزان ما به صورت کامل واکسینه شدند و معلمان استثنایی نیز بیش از 90 درصد واکسینه شدند.

شایان ذکر است؛ کارگروه فنی وزارت آموزش و پرورش مشخص کرده که تغییرات ایجاد شده است و در به روز رسانی نو شاد بحث استفاده دانش آموزان نابینا نیز انجام خواهد شد تا بتوانند از شاد استفاده کنند.

سازمان آموزش و پرورش استثنایی تأکید کرد: بیش از 10 هزار محتوا تولید و در کانال های شبکه شاد بارگذاری شده است تا یک بانک اطلاعاتی برای اولیا و معلمان و دانش آموز باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2315

به "حضور 70 درصدی دانش آموزان استثنایی در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 70 درصدی دانش آموزان استثنایی در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید