جزئیات دستورات روحانی به 2 وزیر درباره از سرگیری کسب و کارهای کم ریسک

به گزارش تور گرجستان ارزان، حسن روحانی رئیس جمهوری در تماس تلفنی با وزرای کشور و بهداشت با اشاره به ازسرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در تهران از 30 فروردین، دستوراتی را در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا صادر کرد.

جزئیات دستورات روحانی به 2 وزیر درباره از سرگیری کسب و کارهای کم ریسک

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز دوشنبه در گفت وگوی تلفنی با وزیر کشور بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش حمل و نقل شهری تاکید نمود و در تماس با وزیر بهداشت هم گفت: از سرگیری فعالیت ها به منزله نادیده دریافت پروتکل های بهداشتی نیست.

رییس جمهوری در گفت وگو با وزیر کشور با اشاره به از سرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در تهران از 30 فروردین ماه به وزیر کشور دستور داد همه تمهیدات لازم برای رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حمل و نقل عمومی شهری انجام گیرد تا با از سرگیری کسب و کارهای کم ریسک خدشه ای به سلامت مردم وارد نگردد.

روحانی ضمن دریافت گزارش ارزیابی از فرایند اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و شروع فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در استان های کشور بر ضرورت هماهنگی کامل بین استان ها در اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا و دستورالعمل های صادره توسط استانداران تاکید نمود.

روحانی همچنین در این گفت و گوی تلفنی به وزیرکشور دستور داد افزایش و تقویت توان ناوگان حمل و نقل شهری براساس مصوبه جلسه روز یکشنبه ستاد ملی کرونا را پیگیری نموده و تهمیدات لازم برای تسهیل در رفت و آمد مردم و استفاده از حمل و نقل عمومی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اندیشیده گردد.

رییس جمهوری گفت: با توجه به اینکه طرح فاصله گذاری هوشمند و از سرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در تهران از هفته آینده اجرا خواهد شد، هماهنگی های لازم بین دستگاه های ذیربط انجام و نظارت کامل بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی اصناف و کسبه به صورت دقیق صورت گیرد و مردم هم در اجرای پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری فیزیکی با کسبه همکاری و همراهی نمایند.

روحانی با بیان اینکه اطلاع رسانی بهنگام و قانع کردن سازی مردم برای همراهی با توصیه های بهداشتی و ضرورت درخانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری تاثیر بالایی در مهار سریع ویروس کرونا دارد، اضافه نمود: کمیته امنیتی - اجتماعی ستاد ملی کرونا وظیفه خطیری در تحقق این هدف برعهده دارد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز در این گفت و گوی تلفنی گزارش کاملی از فرایند اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و ازسرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در استان های مختلف و همچنین شرایط تردد در شهرها با رعایت پروتکل های بهداشتی به رییس جمهوری ارائه کرد.

  • روحانی: از سرگیری فعالیت ها به منزله نادیده دریافت پروتکل های بهداشتی نیست

رییس جمهوری همچنین در گفت وگوی تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: دولت به شکل متوازن با اولویت قرار دادن سلامت مردم به فکر شرایط مالی و معیشت آنان نیز هست و از سرگیری فعالیت کسب و کارهای ضروری نباید منجر به آسیب به سلامت مردم گردد.

روحانی در ادامه ضمن دریافت گزارش فرایند شرایط بهداشت و درمان کشور در سومین روز از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و از سرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در استان های کشور گفت: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند نباید موجب سهل انگاری در اعمال محدودیت های لازم و نظارت و کنترل ها باشد و جهت در پی گرفته شده تا به امروز در خصوص اجرای پروتکل های بهداشتی باید همچنان با قوت و قدرت ادامه یابد.

رییس جمهوری با ابراز خرسندی از فرایند کاهشی آمار ابتلا به ویروس کرونا و همچنین فوتی ها در استان های کشور، بار دیگر بر نظارت دقیق بر رعایت اجرای کامل پروتکل های بهداشتی در کسب و کارها تاکید نمود و دستور داد که گزارش مربوطه به شکل روزانه تهیه و به مراجع ذیربط اعلام گردد.

روحانی با تاکید بر ضرورت تشویق اصنافی که پروتکل های بهداشتی را اجرا می نمایند، دستور داد برای تشویق واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را برای حفظ سلامت مردم رعایت می نمایند با همکاری وزارت بهداشت، اصناف و دستگاه های دیگر تمهیدات لازم اندیشیده گردد. وی با دعوت دوباره از مردم برای در خانه ماندن و اجتناب از ترددهای غیرضروری در سطح شهرها، ضرورت ادامه جهت اطلاع رسانی درست و قانع کردن سازی مردم در پایبندی به شعار در خانه ماندن را مورد تاکید قرار داد.

  • شیب نزولی ابتلا به ویروس کرونا

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن ارائه گزارش کاملی از شرایط ابتلاء و درمان بیماران کرونایی و همچنین آمار بهبودیافتگان و فوتی ها در روز سوم اجرای طرح فاصله گذای هوشمند در استان های کشور به جز استان تهران، توضیح داد: خوشبختانه شاهد فرایند کاهشی در کشور هستیم و ابتلا به ویروس کرونا نیز شیب نزولی داشته است.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر همکاری و همراهی مردم در اجرای پروتکل های بهداشتی، در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری در سطح شهرها ادامه یابد و هچنین با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی کسب و کارها، می توانیم امیدوار باشیم که در روزهای آینده در آمار ابتلا به ویروس و فوتی ها شاهد کاهش قابل توجهی باشیم.

نمکی با بیان اینکه با همکاری همه نهادها و دستگاه های اجرایی و نظارتی ذیربط، نظارت ها به صورت دقیق اعمال می گردد، گفت: همه کوشش ما بر این است که تمامی کسب و کارها با دقت و به صورت کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1257

به "جزئیات دستورات روحانی به 2 وزیر درباره از سرگیری کسب و کارهای کم ریسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستورات روحانی به 2 وزیر درباره از سرگیری کسب و کارهای کم ریسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید