ثبت رکورد نو تلفات کرونا در روسیه، اجباری شدن واکسیناسیون برای بعضی مشاغل

به گزارش تور گرجستان ارزان، در شرایطی که تعداد کلی قربانیان کرونا در روسیه به حدود 234 هزار نفر رسیده و موارد ابتلای روزانه به فرایند صعودی خود ادامه می دهد، واکسیناسیون اجباری برای بعضی گروه های جمعیتی در 84 منطقه این کشور اعمال شده است.

ثبت رکورد نو تلفات کرونا در روسیه، اجباری شدن واکسیناسیون برای بعضی مشاغل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (سه شنبه ) اظهار داشت که تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور طی شبانه روز گذشته یک هزار و 106 مورد افزایش یافت که بیشترین موارد فوت بیماران مبتلا به کرونا در یک روز در کل دوره اپیدمی در روسیه است. این شاخص یک روز قبل یک هزار و 69 مورد ثبت شده بود. بدین ترتیب، اکنون برای هشتمین روز متوالی است که تعداد قربانیان روزانه ویروس کرونا بیشتر از هزار نفر است.

در مجموع تا به امروز 232 هزار و 775 شهفرایند روس در اثر این عفونت جان خود را از دست داده اند. بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا در شهر مسکو- 86 مورد، در شهر سن پترزبورگ- 72 مورد، در منطقه کراسنودارسک - 40 مورد، در منطقه نیژنی نوگوراد-39 مورد و در منطقه مسکو نیز 38 مورد گزارش شده است.

طبق گزارش این ستاد، تعداد موارد تأیید شده از آلودگی ویروس کرونا در سراسر روسیه طی شبانه روز گذشته 36 هزار و 446 مورد افزایش یافت. بدین ترتیب، تعداد افراد مبتلا به این عفونت در مجموع به 8 میلیون و 316 هزار و 19 نفر رسیده است.

دو شهر مسکو و سن پترزبورگ و استان مسکو، همچنان سه کانون اصلی شیوع بیماری کووید-19 در روسیه هستند. طی 24 ساعت اخیر، 6 هزار و 74 مورد آلودگی نو در شهر مسکو، 2 هزار و 930 مورد در منطقه مسکو و دو هزار و 735 مورد نیز در شهر سن پترزبورگ شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه به 869 هزار و 660 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد شهفرایندان روس معالجه شده از عفونت کووید-19 طی یک روز گذشته 26 هزار و 973 نفر افزایش یافته تا تعداد شهفرایندان روس درمان شده به 7 میلیون و 213 هزار و 584 نفر برسد. مقدار بهبودی بیماران به فرایند نزولی خود ادامه داده و اکنون به سطح 86.7 درصد کل افراد مبتلا کاهش یافته است.

در 24 ساعت گذشته، سه هزار و 924 بیمار در شهر مسکو، دو هزار و 929 بیمار در شهر سن پترزبورگ، دو هزار و 877 بیمار در منطقه مسکو و 707 بیمار هم در جمهوری کریمه بعد از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ها مرخص شدند.

اجباری شدن واکسیناسیون کرونا برای بعضی گروه های شغلی در روسیه

آنا پاپووا رئیس سازمان فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه شب گذشته در مصاحبه ای تلویزیونی اظهار داشت که واکسیناسیون اجباری در مقابل عفونت کووید-19 برای گروه های جمعیتی خاص در 84 منطقه این کشور در نظر گرفته شده است.

این مقام روس اضافه کرد، افرادی که در رده بندی بعضی مشاغل خاص هستند که با تعداد زیادی از مردم سرو کار دارند، واکسیناسیون برای آنها اجباری است تا امنیت سرویس های خدمات دهی عمومی در برابر بیماری کرونا تأمین گردد.

به گفته وی، این اقدام قبل از امضای دستور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در مورد روزهای تعطیل اجباری یک هفته ای از تاریخ 30 اکتبر الی 7 نوامبر (8 الی 16 آبان ماه) در نظر گرفته شده و در حال اجراست.

خانم پاپووا بعلاوه یادآور شد که دوره روزهای بدون کار تعطیلی کامل و قرنطینه کشور محسوب نمی گردد و تنها اقدامی برای کاهش ارتباط جمعی و شکستن زنجیره بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیش از این با اشاره به حق مقامات منطقه ها برای اجباری کردن واکسیناسیون گروه های خاص شهفرایندان در برابر ویروس کرونا، تأکید نموده بود که شخصاً موافق اعمال چنین قانونی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2167

به "ثبت رکورد نو تلفات کرونا در روسیه، اجباری شدن واکسیناسیون برای بعضی مشاغل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رکورد نو تلفات کرونا در روسیه، اجباری شدن واکسیناسیون برای بعضی مشاغل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید