تورم مسکن در سه ماه رکورد زد

به گزارش تور گرجستان ارزان، این روزها شرایط تهیه مسکن برای مردم کرمانشاه بسیار سخت شده و آمارهای رسمی نشان می دهد تورم بالا دلیل به وجود آمدن این شرایط برای شهروندان و ساکنان استان است.

تورم مسکن در سه ماه رکورد زد

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تور گرجستان ارزان انلاین به نقل از فارس، طبق اعلام مرکز آمار ایران، تورم نقطه به نقطه اجاره بهای واحدهای مسکونی خانوارهای شهری در زمستان سال 98 در کل کشور 22.9 و کرمانشاه با 22 درصد تورم، در رده 12 جدول و پایین تر از نرخ متوسط کشوری قرار داشت، اما به فاصله چند ماه، به صندلی نُهم جدول تورمی در بخش مسکن رسیده است.

بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار، شاخص قیمت اجاره بها واحدهای مسکونی خانوارهای شهری در بهار سال جاری در حالی به بیش از 175 واحد رسید که نسبت به بهار سال گذشته 23.3 درصد افزایش داشته است.

در بهار سال جاری (1399) بیشترین افزایش اجاره بها مربوط به استان لرستان بوده، به طوری که اجاره بها در این استان در بهار سال جاری نسبت به بهار سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

پس از لرستان بیشترین افزایش اجاره بها در بهار سال جاری مربوط به استان های چهارمحال و بختیاری، ایلام، تهران، البرز، همدان، هرمزگان، قم و کرمانشاه بوده است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه اجاره بها دربهار سال جاری مربوط به استان لرستان با 35.8 درصد و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با 7.5 درصد بوده است. در این بین استان کرمانشاه با 22.6 درصد در رده نُهمین استان گرانقیمت از لحاظ اجاره مسکن قرار گرفته است.

از سوی دیگر متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل زمستان سال گذشته برابر با 31.6 درصد بوده که نشان می دهد خانوارهایی که قرارداد اجاره آپارتمان خود را تمدید نموده اند، نسبت به خانوارهایی که محل جدیدی برای سکونت انتخاب نموده اند به طور متوسط متحمل هزینه های بیشتری برای اجاره بها شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1343

به "تورم مسکن در سه ماه رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم مسکن در سه ماه رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید