با راه اندازی اتکایی پارس، زنجیره فعالیت های پارسیان تکمیل شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بیمه پارسیان مجوز شرکت اتکایی خود را از بیمه مرکزی دریافت کرد و به این ترتیب زنجیره فعالیت های این شرکت اعم از بیمه عمومی، بیمه اتکایی و شرکت سرمایه گذاری تکمیل شد و به نظر می رسد اولیبن شرکت بیمه ای باشد که این رشته فعالیت های مرتبط را در زیر مجموعه خود دارد.

با راه اندازی اتکایی پارس، زنجیره فعالیت های پارسیان تکمیل شد

بیمه پارسیان مجوز شرکت اتکایی خود را از بیمه مرکزی دریافت کرد و به این ترتیب زنجیره فعالیت های این شرکت اعم از بیمه عمومی، بیمه اتکایی و شرکت سرمایه گذاری تکمیل شد و به نظر می رسد اولیبن شرکت بیمه ای باشد که این رشته فعالیت های مرتبط را در زیر مجموعه خود دارد.

زمزمه جداسازی فعالیت های اتکایی از بیمه های مستقیم چندی است که از صنعت بیمه به گوش می رسد.

چندی پیش بود که در جلسه مدیران عامل با رئیس کل بیمه مرکزی به جداسازی فعالیت اتکایی از شرکت های بیمه مستقیم اشاره شد و حتی تاسیس یک شرکت بیمه اتکایی قدرتمند با سهام داری همه شرکت های بیمه مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

این موارد در حالی عنوان میشد که شرکت هایی مانند پارسیان و سامان از قبل تدارک راه اندازی شرکت های اتکایی را دیده بودند.

موضوع تحریم ها سبب شده بود که فعالان صنعت برای خروج از تنگناهای بیمه ای شیوه های مختلفی را مورد آنالیز قرار دهند و بخش خصوصی توانست با حرکتی سریعتر به عبور از آن پاسخ دهد.

بنابراین به نظر می رسد، تحلیل شرایط بازار و نیازهای آینده از سوی بعضی فعالان صنعت از این پس قدرت انتخاب بیشتری را به بیمه گران مستقیم خواهد داد.

بازار بیمه های اتکایی تا پیش از این به چند شرکت محدود بود و با حضور فعالان جدید در این حوزه این بازار انتخاب های بیشتری را در اختیار شرکت های بیمه ای قرار می دهد.

از سوی دیگر بیمه های اتکایی در حالی متولد می شوند که بخش عمده ای از بازار بیمه ای کشور در اختیار بیمه های خرد قراردارد و اتکایی به بخش محدودی از رشته های بیمه ای مربوط است، اما با این حال ضرورت اتکایی برای این سهم بازار انکار ناپذیر است.

بعضی منابع خبری اذعان دارند که سرمایه بیمه اتکایی پارس که به تازگی مجوز خود را از بیمه مرکزی دریافت نموده است 350 میلیارد تومان است که در آینده ای نه چندان دور به 700 میلیارد تومان خواهد رسید.

سهام داران این شرکت جدید التاسیس گروه اقتصادی پارسیان و در راس آن بیمه پارسیان است که ایده راه اندازی این مجموعه را ارائه داده است. بر این اساس پارسیان می رود تا با تکمیل زنجیره فعالیت های خود یکی از کاملترین هلدینگ های فعال در صنعت بیمه باشد.

راه اندازی شرکت های اتکایی در حالی مورد توجه سهام داران نهاده شده است که تربیت نیروی انسانی برای این شرکت های تخصصی ضرورتی مهم و اساسی است.

قطعا پشتازی بخش خصوصی در بازار بیمه های اتکایی آنها را در تثبیت موقعیت در بازار یاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1637

به "با راه اندازی اتکایی پارس، زنجیره فعالیت های پارسیان تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با راه اندازی اتکایی پارس، زنجیره فعالیت های پارسیان تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید