ایران در فهرست کشورهای صاحب فناوری تزریق درون سلولی قرار گرفت

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از معاونت علمی و فناوری،سعید خداخانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: میکرومانیپورلاتور یا سامانه تزریق درون سلولی یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت فناور است که درمان ناباروری یکی از مهمترین کاربرهای آن است. این محصول دانش بنیان دارای دو بازوی کنترل موقعیت و یک زوج مکانیزم میکروانجکشن است که توسط آن امکان نفوذ به غشا سلول برای انجام عملیات درون سلولی مهیا می شود.

ایران در فهرست کشورهای صاحب فناوری تزریق درون سلولی قرار گرفت

وی ادامه داد: عملیات توسط دستگاه با دقت میکرون انجام می شود و فناوری ساخت آن در کشورهای محدودی چون آلمان، آمریکا و ژاپن وجود دارد که با ایران ساخت شدن آن، ایران نیز در لیست کشورهای صاحب این فناوری قرار گرفت. البته محصول شرکت آلمانی در بازار با استقبال بیشتری روبرو است به همین دلیل محصول ما نیز از نظر کارکردی و نوع کاربری به این محصول نزدیک است و بومی سازی شده است.

خداخانی همچنین بیان نمود: البته این محصول علاوه بر حوزه ناباروری در حوزه هایی مانند زیست فناوری، ژنتیک و سلول های بنیادی نیز کاربرد دارد و جهت انجام عملیات درون سلولی را هموار می کند. همچنین در خارج از این حوزه ها مانند میکروالکترنیک نیز می توان از دستگاه استفاده و کاربردهای نوینی برای آن تعریف کرد.

وی با بیان اینکه حل چالش های فنی و مهندسی صنایع کشور از اهداف این شرکت فناور است، افزود: توان و تخصص نیروی انسانی خلاق مشغولند تا بومی سازی محصولات فناورانه را برای رفع نیاز کشور انجام دهیم و محصولات با قیمتی کمتر در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. برای مثال نمونه آلمانی این محصول دانش بنیان یک میلیارد تومان است در صورتی که مدل ایران ساخت با کیفیتی مشابه 350 میلیون تومان عرضه می شود و یک تیم خلاق و جوان ایرانی عملکرد آن را به طور کامل پشتیبانی می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 19 تیر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1325

به "ایران در فهرست کشورهای صاحب فناوری تزریق درون سلولی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در فهرست کشورهای صاحب فناوری تزریق درون سلولی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید