اهدای بیش از 2 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان

به گزارش تور گرجستان ارزان، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در استان آذربایجان غربی، گفت: به مناسبت برگزاری سومین دوره پویش وقف کتاب، خیر ماندگار بیش از 2 هزار جلد کتاب را سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی به اداره کل کتابخانه های عمومی استان اهدا شد.

اهدای بیش از 2 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان

وی با بیان اینکه این وقف ها با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه اهدا شد، گفت: کتاب های وقف شده در موضوعات مختلف علمی، آمار، حسابداری، مذهبی و... هستند. این کتاب ها پس از آنالیز کارشناس منابع، آماده سازی و نیازسنجی در سطح کتابخانه های عمومی استان توزیع و در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

معصومی بیان نمود: سال 1401، در جریان برگزاری سومین دوره پویش وقف کتاب، خیر ماندگار بیش از 20هزار جلد کتاب به همت عموم مردم به کتابخانه های عمومی این استان وقف شده است.

به گزارش ایبنا؛ سومین دوره پویش وقف کتاب، خیر ماندگار به همت این اداره کل و با همکاری شورای سیاست گذاری ائمه آدینه، اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما و بنیاد ایران شناسی استان همزمان با دهه وقف در کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی با هدف ترویج فرهنگ و اشاعه سنت حسنه وقف کتاب، ایجاد همبستگی بین مردم و کتابخانه، ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، حفظ میراث فرهنگی و غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی و... اجرا شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 اسفند 1401 بروزرسانی: 15 اسفند 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2512

به "اهدای بیش از 2 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای بیش از 2 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید