افزایش وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید

به گزارش تور گرجستان ارزان، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش مبالغ وام های دانشجویی در ترم تحصیلی جدید با طرحی تازه خبر داد.

افزایش وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید

ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار ، درباره افزایش مبالغ گفت: وام شهریه و وام ضروری در سال 98 افزایش پیدا کرد، ولی سایر وام های دانشجویی در سال 98 افزایش پیدا نکرد.

او در ادامه گفت: دو وام شهریه و وام ضروری بیشتر مورد مطالبه دانشجویان است و مسائل دانشجویان با این وام ها بیشتر حل می شود. ما به دنبال تجمیع وام های دانشجویی هستیم. وام های صندوق رفاه هم اکنون از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و حدود 20 تا 21 نوع وام دانشجویی داریم.

مطیعی گفت: خیلی از وام ها بسیار خرد و ریز هستند و گاهی به دلایل متعددی ممکن است مورد نظر دانشجویان نباشند. علاوه بر این هر کدام از این وام ها دستور العمل و ضوابط مشخصی دارد که کار را برای کارشناسان دانشگاه، دانشجویان و برای کارمندان صندوق سخت تر می کند و پیچیدگی ضوابط و مقررات را به وجود می آورد.

او همچین تاکید کرد: در طرح بازنگری وام های دانشجویان با توجه به بازخورد هایی که از دانشجویان دریافت کرده ایم تنوع وام ها را از 21 به 5 تا 6 نوع وام با عنوان جدید تبدیل خواهیم کرد که نیاز های وام های قبل را پوشش می دهد و تعداد آن ها کم است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: این تجمیع باعث می شود منبع محدود ما که بین 20 تا 21 نوع وام تقسیم می شود به 5 تا 6 نوع وام اختصاص پیدا کند و در نتیجه سرانه هر یک از وام ها به نسبت وام های قبلی از افزایش محسوس بهتری برخوردار خواهند شد. با استفاده از این طرح مبالغ وام های دانشجویی در ترم بعد افزایش محسوسی پیدا می کند.

او ادامه داد: اجرای طرح تجمیع وام های دانشجویی در سال تحصیلی آینده در دستور کار است و اگر تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید بتوانیم آن را تصویب کنیم، مبلغ وام های دانشجویی افزایش پیدا خواهد کرد.

مطیعی در ادامه گفت: با این طرح حلقه های زاید مقررات را برمیداریم تا دانشجویان بتوانند با سهولت بیشتری وام را دریافت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1374

به "افزایش وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید