استفاده از یوان در مبادلات جهانی چه قدر است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، بانک مرکزی چین در گزارشی بیان کرد علی رغم کاهش ارزش یوان در ماه های اخیر، استفاده از یوان در مبادلات جهانی نه تنها کاهشی نداشته، بلکه افزایش محسوسی هم داشته است.

استفاده از یوان در مبادلات جهانی چه قدر است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از شین هوا، بانک مرکزی چین با استناد به آمارهای ارائه گردیده در سامانه نقل و انتقال بانکی بین المللی سوئیفت خاطرنشان کرد در ماه ژوئن یوان پنجمین ارز پراستفاده جهان با سهم 1.81 درصد کل پرداخت های تجاری بوده است.

در حال حاضر هنگ کنگ بازار کلیدی برای تراکنش های اجرا شده با یوان محسوب می گردد و 7598 درصد تراکنش های یوانی در این منطقه خودگردان انجام می گردد. در این گزارش آمده است مبادلات با یوان از 3.11 تریلیون دلار تا سرانجام ماه اوت گذشته که نسبت به ماه قبل 10 درصد افزایش و در مقایسه با سال گذشته 38.7 درصد افزایش داشته است. به گفته بانک مرکزی چین استفاده از بازار پول چین ادامه خواهد یافت.

به گفته این گزارش 19 کشور استفاده دائمی از یوان در مبادلات تجاری خود با چین را پذیرفته اند که سهم این کشورها از مبادله با یوان 1.94 تریلیون یوان است.

پیشتر ژو ژیائوچوان- رئیس سابق بانک مرکزی چین در سخنرانی خود در همایش اقتصادی شهر شانگهای گفته بود فرآیند جهانی شدن یوان در حال پیشرفت است. ژو گفت توسعه تحریم های مالی، عواقبی را برای دلار به همراه داشته است و کشورها را به تجدید نظر در استفاده از آن به عنوان ذخیره ارزی و وسیله پرداخت مالی در تراکنش های بین المللی خود وا داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 83

به "استفاده از یوان در مبادلات جهانی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از یوان در مبادلات جهانی چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید