از زن مسلمان شده آمریکایی تا کاروان کانادایی ها در جهت کربلا

به گزارش تور گرجستان ارزان، مجله مهر - مهدی بخشی سورکی: طریق الحسین(ع) این روزها یک راستا بین المللی است و شیعیان از همه کشورهای اسلامی در این راستا به چشم می خورند.

از زن مسلمان شده آمریکایی تا کاروان کانادایی ها در جهت کربلا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

در خانواده مسیحی به جهان آمد و اهل آمریکا بود. بانوی مسیحی تازه مسلمان شده آمریکایی در موکب مسجدمقدس جمکران می گفت: از زمان نوجوانی به کتاب علاقه زیادی داشتم و اهل مطالعه بودم و مادرم هم به مناسبت های مختلف کتاب برایم می خرید و بهترین هدیه اش برایم کتاب بود.

این خانم آمریکایی که سمیرا کامر نام دارد این داستان خواندنی زندگی خود را روایت می نماید: از آن دوران همواره سعی می کردم مطالعات دینی ام را هم بالا ببرم و بارها در مورد دین مسیحیت سوالات متعددی برایم پیش می آمد که جواب قانع نماینده ای برای آنها نمی یافتم و همواره این سوال برایم مطرح بود که چطور ممکن است خداوند دارای فرزند باشد تا اینکه با اسلام و مکتب شیعه آشنا شدم.

حالا سمیرا در راستا کربلا پیشانی بند مشکی یا مهدی (عج) بر سر بسته و از حس و حالش در طریق الحسین(ع) روایت می نماید: رسیدن به این جاده سختی های بسیاری برایم داشت تا اینکه به نجف رسیدیم ، اما وقتی حرکت خود را از سمت نجف اشرف به کربلای معلی شروع کردیم چیزی جز زیبایی ندیدم. متاسفانه این جریان عظیم اربعین که میلیون ها نفر از شیعیان در آن حضور دارند از سوی شبکه های تلویزیونی و رسانه های کشورهای اروپایی و آمریکایی در بایکوت خبری است ، چرا که آنها می دانند اگر این عشق و ارادت به سیدالشهداء (ع) را به تصویر بکشند ؛ قطعا در اذهان سایر ادیان سوالات فراوانی در مورد واقعه اربعین و عاشورا پدید می آید و عشق امام حسین (ع) بسیاری از دل ها را فتح خواهد نمود.

کاروان صد نفره غربی ها در کربلا

هر کدام یک از این زائران در رسیدن به طریق الحسین(ع) برای خودشان سرنوشت شنیدنی دارند و بیشتر زائران خارجی هم در قالب کاروان های چندن نفره راهی کربلا شده اند. هنا الحاف 48 سال دارد که لبنانی الاصل مقیم کاناداست و 28 سال در شهر مونترال زندگی می نماید.

هنا زائر اربعین حسینی است که از نجف با پای پیاده به سمت کربلا حرکت نموده است می گوید در کانادا رستوران دارد و به صورت خانوادگی این رستوران را می گردانند و خیلی از ایرانی ها هم به رستوانشان می روند. او ماجرای سفر به کربلا را اینچنین روایت می نماید: ما در کانادا یک موسسه به اسم موسسه امام حسین(ع) داریم که در روز عاشورا امام جماعت مسجد این موسسه در مورد اهمیت زیارت اربعین سخنرانی کرد و گفتند که یکی از علائم مومنان همین زیارت اربعین است و از همان زمان تصمیم گرفتیم برای آمدن به کربلا در روز اربعین برنامه ریزی کنیم. همین سخنان باعث شد تا ما شیفته این مراسم پیاده روی اربعین شویم و البته از سال های گذشته نیز تصاویر این پیاده روی مردم را از نجف اشرف به سمت کربلا در شبکه های لبنانی دیده بودم و خیلی دلم می خواست در این جمع حضور داشته باشم.

بانوی کانادایی می گوید ما صد نفر شدیم و از سوی همین موسسه امام حسین(ع) از کانادا به عراق آمدیم و در جمع ما هم زائرانی از کشورهایی همچون فرانسه ، انگلیس ، لبنان و کانادا و آمریکا هم هستند. او از علاقه اش فراوانش به زیارت امام رضا(ع) هم می گوید و آرزو دارد بعد از زیارت امام حسین(ع) به ایران و زیارت امام رضا(ع) برود.

هر مسئله ای پیش بیاید فدای حسین (ع)

اسد منتاج هم دیگر زائر کانادایی اربعین حسینی است که 37 سال دارد و می گفت در کانادا در یک شرکت کامپیوتری کار می نماید که به همراه همین موسسه امام حسین(ع) به کربلا آمده است. احساسم را نمی توانم بگویم و این همه عظمت و جمعیت برای همه ما شوق آور است و هر قدمی که در این راستا برمی داریم ، هم دوست داریم زودتر تمام گردد و به کربلا برسیم و به زیارت امام حسین(ع) برویم و هم دوست داریم که تمام نگردد و این عشق و ارادت به امام حسین(ع) را بیشتر درک کنیم.

او می گوید دوست دارم هر سال بیایم در این مراسم شرکت کنم و وقتی برگشتم دوستانم را هم برای سال آینده خواهم آورد تا این عظمت را ببینند و به شیعه بودن خود افتخار نمایند.

از اسد می پرسم در این مدتی که مرخصی گرفته ای و به زیارت آمده ای برایت مسئله ای بوجود نمی آید؟ که جواب می دهد هیچ مسئله ای ندارم و همه این ها فدای امام حسین(ع) و حتی اگر بیرونم کردند هم به این آمدن راضی هستم.

بهشت یعنی راستا پیاده روی اربعین

عباس علی هم یک مهندس هندی است که در بین زائران اربعین حسینی حضور دارد که تحصیلاتش را در انگلیس به اتمام رسانده و در خانواده ای مسلمان و شیعی بزرگ شده است. در راستا پیاده روی اربعین از نجف به کربلا صحنه های زیبایی را دیدم و این شوق و شور مردم در حرکت به سمت حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) وصف نشدنی است.

عباس با بیان اینکه هیچ گاه نمی توان بهشت را در این جهان به تصویر کشید، ادامه می دهد: اگر من بخواهم تصویری از بهشت را به دیگران نشان دهم، این راستا پیاده روی اربعین که به حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) ختم می گردد را نشان خوام داد . امروز چیزی که همه امت اسلام و مسلیمن به آن احتیاج دارند ، صلح و عدالت است و به نظرم این موضوع مهمی است که می تواند مقدمه ظهور باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 624

به "از زن مسلمان شده آمریکایی تا کاروان کانادایی ها در جهت کربلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از زن مسلمان شده آمریکایی تا کاروان کانادایی ها در جهت کربلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید