آماده همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با ایتالیا هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز سه شنبه 12 اردیهبشت در دیدار با معاون گردشگری وزیر فرهنگ کشور ایتالیا که در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران برگزار گردید، با تاکید بر گسترش روابط فرهنگی و توسعه دیپلماسی فرهنگی در بخش بین الملل، اضافه نمود: کوشش دولت تدبیر و امید بر واگذاری امور به صنوف مربوطه بوده، ولی هنوز دولت نقش گسترده ای در حوزه فرهنگ دارد.

آماده همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با ایتالیا هستیم

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

وی با اشاره به معاونت ها و سازمان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به معرفی وظایف آن ها پرداخت و گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از اقدامات معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه است و برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی و بین المللی، جشنواره های حوزه کتاب و همچنین برگزاری کتاب سال از دیگر فعالیت های این معاونت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به مجموعه فعالیت های سازمان سینمایی، سمعی و بصری، اضافه کرد: ایران در بخش فعالیت های سینمایی در منطقه از سرآمدان است و در بخش بین المللی نیز به اسکار دست یافته است.

صالحی امیری اضافه کرد: معاونت هنری نیز دارای فعالیت های گسترده ای در بخش های موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی است و موزه هنرهای معاصر تهران نیز دارای آثار ارزشمندی با برآورد ارزش 3 میلیارد دلار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر گسترش دیپلماسی فرهنگی تاکید بسیار دارد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن 83 نمایندگی در کشورهای مختلف این وظیفه را بر عهده دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: معاونت مطبوعاتی فعالیت های رسانه ای کشور را بر عهده دارد و در حال حاضر 8 هزار و 600 روزنامه و نشریه در کشور منتشر می گردد.

صالحی امیری بر گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور تاکید نمود و گفت: لازم است تفاهمنامه فیمابین دو کشور با پیش نویس جدید به امضای طرفین برسد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با کشور ایتالیا را دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر رفت و آمد نخبگان دو کشور و توجه به شخصیت های فرهنگی یکدیگر تاکید نمود و گفت: ایران در منطقه کشوری امن است و این امنیت تصادفی نیست بلکه بر اساس رویکردی استراتژیک است. ما به هر نوع افراطی گری در منطقه و دنیا مخالف هستیم.

در ادامه این دیدار معاون گردشگری وزیر فرهنگ کشور ایتالیا با اشاره به روابط خوب دو ملت گفت: به دلیل اشتراکات فرهنگی میان دو ملت گسترش روابط میان ایران و ایتالیا لازم است.

وی با تاکید بر نقش دیپلماسی فرهنگی در گسترش روابط، نقش نشریات و روزنامه ها را نیز در این جهت موثر برشمرد و اضافه کرد: سینمای ایران در ایتالیا و دنیا نیز شناخته شده است و حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نقطه عطفی در شناخت کتابخوانی است.

معاون وزیر فرهنگ ایتالیا با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بلونیا، گفت: در این نمایشگاه تصویرگران ایران در بخش کودک و نوجوان مورد توجه هستند و ایرانیان در این زمینه استعدادهای خوبی دارند.

وی اضافه کرد: تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران نیز می تواند یاری زیادی در گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور داشته باشد.

معاون وزیر ایتالیا گفت: این کشور نگاه ویژه ای نسبت به ایران دارد و از امنیت داخلی آن آگاه است و این امر منجر به افزایش گردشگران به این کشور می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 797

به "آماده همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با ایتالیا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با ایتالیا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید