چگونه طلا را تمیز کنیم؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، اگر اهل خرید طلای کهنه هستید که بتوانید پول بیشتری را پس انداز کنید یا این که از طلا برای زیورآلات زیاد استفاده می کنید، خواندن این مطلب برای شما ضروری است. چرا که می توانید طلایی تمیز و براق داشته باشید و درخشندگی آن را حفظ کنید.

چگونه طلا را تمیز کنیم؟

دقت کنید روش های شست و شوی طلا های ساده و نگین دار با یکدیگر متفاوت است و با به کار بردن روش های یکسان به آن ها آسیب نزنید.

طلا جدای از این که نقش زیورآلات را داشته باشد معمولا به یکی از سرمایه های زندگی افراد ایرانی تبدیل شده است و نگه داری از آن امری مهم است.

اگر اهل خرید طلای کهنه هستید که بتوانید پول بیشتری را پس انداز کنید یا این که از طلا برای زیورآلات زیاد استفاده می کنید، خواندن این مطلب برای شما لازم است. چرا که می توانید طلایی تمیز و براق داشته باشید و درخشندگی آن را حفظ کنید.

البته بهتر است در تمیز کردن طلا خیلی زیاده روی نکنید و در سال دو بار بیشتر طلا را براق نکنید به علت این که انجام چند باره آن می توانید نتیجه برعکس داشته باشد. به این نکته دقت کنید روش های شست و شوی طلا های ساده و نگین دار با یکدیگر متفاوت است و با به کار بردن روش های یکسان به آن ها آسیب نزنید.

می توانید طلا را با مایع ظرفشویی یا نوشابه گازدار بشویید که در دسترس است. درون یک کاسه آب مقداری نوشابه گازدار و همچنین مقدار کمی مایع ظرفشویی بریزید. سپس تکه طلا و یا جواهر مورد نظر را درون کاسه قرار دهید تا چند دقیقه خیس بخورد.

بعد از آن به وسیله یک مسواک نرم آن را برس بکشید. مراقب باشید که این کار باید با احتیاط بسیار زیادی انجام شود تا به طلا آسیبی وارد نشود.

بعد از اینکه تمام سطوح طلا را با مسواک تمیز کردید، آن را درون آب گرم قرار دهید تا مطمئن شوید که مواد شوینده از تمام سطح آن پاک شده باشند. در آخر برای خشک کردن آن از پارچه نرم و سشوار استفاده کنید تا طلا آسیب نبیند.

خمیر دندان نیز از جمله موارد در دسترس است که می توانید به راحتی طلا را براق کنید. مقداری خمیردندان را بر روی یک مسواک نرم بریزید و سپس تمام جواهرات و طلای خود را با آن تمیز کنید. در آخر لازم است طلا و جواهرات را به دقت شسته و آن ها را کاملا خشک کنید.

مقداری آب لیمو را درون ظرفی ریخته و کمی مایع ظرفشویی مخلوط کنید. سپس این دو را به خوبی هم بزنید. بعد از اینکه آب لیمو و مایع ظرفشویی به خوبی مخلوط شدند، طلای خود را درون ظرف قرار دهید و اجازه دهید به خوبی خیس بخورد. می توانید مرتب آن را چک کنید و هر زمان که شاهد تمیز شدن آن بودید، طلا را از ظرف خارج کنید. پس از آن با دقت بشورید و خشک کنید.

مقداری الکل را درون ظرفی ریخته و طلای خود را در آن قرار دهید و اجازه دهید طلا به مدت 2 تا 3 ساعت در آن باقی بماند. سپس آن را از از ظرف خارج کرده و به خوبی بشویید و خشک کنید.

منبع: فرادید
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1974

به "چگونه طلا را تمیز کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه طلا را تمیز کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید