پرفروش ترین کولر گازی های 10 سال اخیر کدام است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، طبق آنالیز آمار چند شرکت معتبر فروش کولر گازی تعیین شد که به ترتیب کولر گازی های برند اجنرال، ال جی، بوش، گری و سامسونگ پرفروش ترین برندهای کولر گازی در ایران می باشد.

پرفروش ترین کولر گازی های 10 سال اخیر کدام است؟

جالب این جا است توان کولر گازی 24000 و 30000 نیز دارای بیشترین تقاضا برای خرید هستند و در رتبه های بعدی توان 12000 و 18000 فروش زیادی دارند.

اگر بخوهیم بین تمامی کولر گازی ها فقط دو مورد را به عنوان پرفروش ترین کولر گازی نام ببریم؛ کولر گازی اجنرال 24000 و کولر گازی ال جی 30000 دارای بیشترین فروش در بین تمامی برندها و توان های کولر گازی هستند.

حال اگر برای شما جای شما سوال است که چرا اینها بیشتری فروش را داشتند باید عرض کنم که موتور سنگین بودن و قدرت بالای خنک نمایندگی یکی از دلایل مهم در این اتفاق بوده است.

در ادامه به آنالیز اینکه کولر گازی موتورسنگین دقیقا چیست و تفاوت آن با کولر گازی موتورسبک چیست می پردازیم.

موتور (کمپرسور) در کولرهای گازی چه اهمیتی دارد؟

از بین قسمت های تشکیل دهنده کولرگازی موتور آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

موتور کولر گازی به ویژه نوع و قدرت آن یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید درهنگام خرید این وسیله مورد توجه قرار گیرد. زیرا که نوع کمپرسور هم در قیمت کولر گازی و هم در هنگامی که احتیاج به تعمیر دارد در نوع تعمیرات تاثیرگذار است.

به این ترتیب آشنایی با انواع کمپرسور کولرگازی یاری عظیمی به خریداران و همچنین تعمیرکاران کولرگازی می نماید. به همین منظور در ادامه اطلاعات مفیدی را درمورد انواع کمپرسور کولرگازی دراختیار شما قرار می دهیم.

بهترین کولر گازی های موتورسنگین کدام است؟

از بهترین برندهای کولر گازی موتور سنگین می توان به کولر گازی اجنرال و کولر گازی ال جی و بوش نام برد که دارای قدرت و بازدهی بالایی هستند.

در صورتی که قصد خرید کولر گازی موتور سنگین اصلی را دارید میتوانید از فروشگاه نوین مارکت، مرکز فروش کولر گازی اصلی خرید خود را انجام دهید، برای دریافت مشاوره در گوگل عبارت نوین مارکت کولر گازی را سرچ نمایید و روی گزینه اول کلیک کنید، و سپس با کارشناسان فروش شرکت نوین مارکت تماس بگیرید.

کمپرسور قلب کولر گازی شما است

کمپرسور در واقع قلب یک سیستم تبرید می باشد. زیرا که عمل آن مکش گاز از اپراتور و رانش به طرف کندانسور می باشد که سرعت کولر را تا چندین برابر افزایش می دهد . دریک سیستم تبرید تراکمی کمپرسور با ایجاد اختلاف فشارلازم جریان مبورد راازیک قسمت سیستم به قسمت دیگر برقرار می نماید که این فشار در قسمت مکش ضعیف و در قسمت رانش قوی می باشد.

انواع موتور کولرگازی کدام است

نوع موتور کولرگازی براساس کارکرد هر یک از آنهاست.

سازندگان باتوجه به شرایط آب و هوایی و ظرفیت کولر نوعی از کمپرسور (موتورسنگین یا سبک) را معین ودر کولر به کار می برند.

معمولا همه کولر گازی.ها را بر اساس سه نوع کمپرسور پیستونی روتاری و اسکرال فراوری می نمایند که بسته به شرایط آب وهوایی در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از برندهای مطرح تنها از یک نوع کمپرسور در ساخت کولر گازی بهره می برند و بعضی برندهای دیگر همه نوع کمپرسور کولر گازی را مورد استفاده قرار می دهند و قیمت های مختلفی برای آنها در نظر می گیرند.

در کولرهای گازی نقش اصلی متعلق به همین کمپرسورها است.

خنک سازی پس از مصرف برق پراهمیت ترین ویژگی یک کولر است.

کمپرسورهای اسکرال بهترین بهترین عملکرد را دارند و انواع روتاری و پیستونی در شرایط متغیری قرار می گیرند. به این ترتیب نمی توان در موردشان نظری قطعی داد.

امروزه کمپرسور روتاری پرکاربردترین نوع است و انواع اسکرال با وجود عملکرد بهتر خیلی کمتر استفاده می شوند.

در اصطلاح از کمپرسورها با نام های دیگری چون T1 و T2 و T3 نام می برند. که بیشتر از موارد T1 و T2 استفاده می گردد.

منظور از اصطلاح T1 (موتورسبک) در کولر گازی به این معناست که کمپرسور مربوط شرایط کار در مناطق معتدل خزری، فلات غربی، شمال غربی و مناطقی که هوای نسبتا معتدلی را دارا می باشد یا به عبارت دیگر این کولر گازی توانایی کار در شرایط آب و هوایی نهایتا تا 43 درجه سانتیگراد را داراست.

منظور از اصطلاح T3 (موتور سنگین) در کولر گازی به این معناست که کمپرسور مربوط شرایط کار در مناطق فلات مرکزی که دمای هوا بسیار گرم و خشک و در جنوب که هوا گرم و شرجی است را دارا می باشد و در چنین مناطقی که دمای هوا به بالای 43 درجه سانتیگراد می رسد باید حتما کولر گازی با کمپرسور نوع T3 استفاده گردد.این کولر گازی ها قدرت سرد نمایندگی بسیار بالایی دارند و دمای مناسب را حتی در گرم ترین روزهای سال مهیا می نمایند.

تفاوت کمپرسورهای T3و T1 در این هست که کمپرسورهای T1 نسبت به T3 از قدرت کمتری نسبت به تحمل دمای محیط برخوردارند.

کولر گازی موتورسنگین یا کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی که از موتورهای سنگین است و دارای کلاس T3 است شبیه سیلندر و پیستون خودرو عمل می.کند که مقداری از گاز مبرد موجود در محفظه کمپرسور تحت رفت و برگشت پیستون به داخل سیلندر مکیده شده و متراکم شده و با فشار به داخل سیستم فرستاده می گردد.

کولر دارای کمپرسور پیستونی از کولرهای پر قدرت و در مقابل پر مصرف است.

این نوع کمپرسور کولر گازی یکی از قدیمی ترین سیستم های کمپرسوری است که در کولر مورد استفاذه قرار گرفته است و هنوز نیز کاربردهای خاص خود را دارد و به دلیل قدرت خنک نمایندگی بیشتر نسبت به مدل های دیگر در مناطق گرراستای کاربرد بیشتری داردو در قسمت هایی مثل جنوب یا قسمت های مرکزی ایران کاربرد زیادی دارد.

از مزایای این نوع کمپرسور کولر گازی (موتورسنگین) می توان به قیمت مناسب و قدرت خنک نمایندگی بیشتر و عمر بالای آن اشاره نمود. از معایب آن مصرف بالا و صدای زیادی است که فراوری می نمایند. که ممکن است حتی این صدا اذیت نماینده باشد. البته سرویس کردن آن به صورت دوره ای از صدای آن می کاهد.

مزایای کمپرسور پیستونی کولر گازی (موتورسنگین)

 1. قیمت مناسب تر
 2. رایج بودن
 3. وجود تعداد بالای تعمیر کاران متخصص این نوع کمپرسور
 4. قدرت خنک نمایندکی بیشتر

معایب کمپرسور پیستونی کولر گازی (موتورسنگین)

 1. صدای زیاد
 2. مصرف بالا
 3. راندمان پایین

کولر گازی موتورسنگین یا کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال که از موتورهای سنگین است و دارای کلاس T3 است از دو تیغه فلزی ضخیم به صورت مارپیچ تشکیل شده است که یکی از تیغه ها ثابت وآن یکی متحرک است. زمانی که گاز از دریچه ورودی به داخل محفظه می رود با حرکت 360 درجه تیغه دوار فشرده می گردد تا به نقطه انتهایی رسیده و از راستا خارج گردد. لایه کناری کاملا جلوی نشتی یا هرگونه نقص در فرآیند فشرده سازی گاز را می گیرد.

این فرآیند آرام و بدون لرزش است از این رو با کمپرسور پیستونی قابل مقایسه است.

کمپرسور اسکرال که از موتورهای سنگین است نسبت به تمام کمپرسورها دارای بازده و عملکرد بهتری است و در ظرفیت های بالا (24000 تا 96000) مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به کمپرسور پیستونی مصرف پایین تری دارد. اسکرال برای اسپیلت، چیلرها و دستگاه های مطبوع مرکزی استفاده می گردد.

از مهمترین مزایای کمپرسور اسکرال راندمان بالا، صدای کم و طول عمر زیاد آن می باشد و نسبت به دیگر کمپرسورها قیمت بسیار بالاتری دارد.

مزایا کمپرسور اسکرال کولر گازی (موتورسنگین)

 1. راندمان بالاتر
 2. عمر طولانی تر
 3. صدای کمتر
 4. مصرف انرژی کمتر و بهینه

معایب کمپرسور اسکرال کولر گازی (موتورسنگین)

 1. قیمت بالا
 2. نصب تنها روی کولر گازی با ظرفیت بالا

کولر گازی موتور سبک یا کمپرسور روتاری

کمپرسور کولر گازی روتاری که از موتورهای سبک است دارای کلاس T1 است و معمولا در مناطق سردسیری مانند غرب و شمال ایران مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه کار کمپرسور روتاری این گونه است که گاز یا مبرد از طریق یک دریچه به داخل کمپرسور مکش می گردد و زمانی که وارد فضای کمپرسور روتاری می گردد از طریق تیغه هایی که با سرعت می چرخند به سمت قسمت خروجی رفته و کمپرس می گردد و به این ترتیب مبرد فشرده شده و با فشار بالا به سیستم منطقل می گردد.

کمپرسور روتاری در کولرهایی با ظرفیت 7 هزار تا 36 هزار استفاده می شوند. در کل کمپرسورهای روتاری از کمپرسورهای پیستونی بهتر است. این مدل انرژی بسیار کمتری مصرف می نماید و در مقابل کارایی خیلی بهتری دارد. ولی کمپرسورهای پیستونی قدرت سرمایش بهتری دارند.

مزایای کمپرسور روتاری (موتورسبک)

 1. صدای کمتر نسبت به کمپرسور پیستونی
 2. مصرف بهینه نسبت به کمپرسور پیستونی
 3. راندمان بالاتر نسبت به کمپرسور پیستونی
 4. ابعاد کوچکتر (حدود 40 درصد سبک تر و کم حجم تر هستند)
 5. لرزش کمتر، قطعات کمتر و در نتیجه قابلیت اطمینان بالاتر نسبت به کمپرسور پیستونی

معایب کمپرسور روتاری (موتورسبک)

 1. هزینه تعمیرات بیشتر نسبت به کمپرسور پیستونی
 2. ظرفیت پایین تر

موتورسبک مناسب کولر گازی ما است یا موتورسنگین؟

برای انتخاب نوع کولر گازی باید به منطقه محل زندگی تان توجه کنید.

اگر در مناطق گرراستای زندگی می کنید کمپرسور کولر گازی مدل پیستونی که از موتورهای سنگین است بیشتر کاربرد دارد.

به این ترتیب تعمیرکاران بیشتری در این مناطق وجود دارند و استفاده از مدل پیستونی برای شما بهتر است.

کولر گازی با کپرسور روتاری که از موتورهای سبک است برای استفاده در مناطق سردسیر توصیه می گردد و اگر برای فضاهای عظیم به کولر گازی احتیاج دارید و با هزینه بیشتر مشگلی ندارید کولر گازی با کمپرسور اسکرال که از موتورهای سنگین است گزینه مناسبی است.

اگر در محل زندگی شما سرویس کار مخصوص کولر گازی که مد نظر شماست وجود ندارد بهتر است از خرید آن مدل کمپرسور خودداری کنید.

خرید کولر گازی موتورسنگین اجنرال و ال جی زیر قیمت بازار

برای خرید کولر گازی اصلی با تضمین اصلی بودن، و همچنین کمترین قیمت در کل بازار من به شما فروشگاه نوین مارکت را پیشنهاد می کنم، برای دریافت مشاوره می توانید در گوگل اسم نوین مارکت کولر گازی را سرچ کنید و با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

منبع : https://novinmarket.com/blog/motor-sabok-va-sangin

منبع : ویکی پدیا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1373

به "پرفروش ترین کولر گازی های 10 سال اخیر کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرفروش ترین کولر گازی های 10 سال اخیر کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید