معرفی پارک آبی کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone) پاتایا

به گزارش تور گرجستان ارزان، شهر ساحلی پاتایا برای هر نوع تفریحی ایده جالبی را اماده کرده است، تفریحات آبی که سرآمد تفریحات شهرند و کلی پارک آبی در این منطقه ساخته شده است، یکی از معروفترنی آنها پارک آبی کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone) است که در ادامه میخواهیم در موردش برایتان بگوییم، همراه ما باشید.

معرفی پارک آبی کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone) پاتایا

کشور تایلند به سبب هزینه های بسیار پایین و اقلیم گرمسیری اش بسیار مورد توجه گردشگران خارجی است، چرا که به آن ها این امکان را می دهد تا سفری ارزان را در طبیعت همیشه سرسبز و دوست داشتنی تجربه کنند. این مزایا برای ایرانی ها هم صدق می کند و همین می شود که تور پاتایا در میان گردشگران مقصدی وسوسه کنند باشد؛ البته اگر بخواهیم منصفانه به خوبی ها و بدی های پاتایا نگاه کنیم، در مجموع طبیعت بکر و تفریحات هیجانی این شهر ساحلی بر بدی هایش می چربد.

آشنایی با پارک آبی کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone)

با انتخاب کارتون نتورک آمازون در واقع یکی از بهترین پارک های آبی آسیا و تایلند را برای تفریح و خوشگذرانی انتخاب کرده اید که در نزدیکی شهر پاتایا قرار گرفته و دسترسی بسیار خوبی نیز از پایتخت تایلند دارد. کارتون نتورک آمازون در واقع پارکی وسیع است که برای ساختش از جنگل های بارانی آمازون الهام گرفته اند و طبیعت جذاب و سرسبز پاتایا نیز در بازسازی این شباهت نقش بسیاری داشته است. وقتی وارد این پارک آبی جذاب و با کیفیت شوید، در جای جای آن شخصیت های معروف کارتونی را می بینید که از خود ردپایی برجا گذاشته اند و در میان سرسره ها و ترن های پارک دیده می شوند و یا در حال اجرایی شاد و کودکانه اند. در واقع همین ویژگی پارک آبی کارتون نتورک آمازون است که آن را در میان سایر پارک های آبی قاره آسیا و دنیا متمایز کرده و عنوان نخستین پارک آبی موضوعی جهان را از آن خودش کرده است.

در پارک آبی کارتون نتورک آمازون 10 بخش تفریحی و 18 سرسره به چشم می خورد که می توانند یک روز کاملِ شما را به خودشان اختصاص دهد و خاطره ای به یادماندنی از جنس شادی و آب بازی را در سفرتان به تور پاتایا برای شما به جا بگذارند. البته که این تمام جذابیت پارک آبی کارتون نتورک آمازون نیست و امکانات تفریحی و خدماتی، به گونه ای در این پارک با کیفیت تعبیه شده اند که شما بتوانید به راحتی استراحت کنید، غذای خود را در میان رستوران و کافه مجموعه نوش جان کرده و یا ساعاتی را در کلبه های اختصاصی آن به استراحت بگذرانید.

با آن که از افتتاح پارک آبی کارتون نتورک آمازون چند سالی نمی گذرد؛ اما این پارک آبی توانسته در سطح قاره ای و کشوری خوش بدرخشد و توجه همگان را به خودش جلب کند و میهمانان و گردشگران بسیاری را در مجموعه خودش سرگرم کند. خوب است بدانید که این پارک آبی در سال 2014 درهای خودش را به روی عموم گشود، وسعتی برابر با 5.7 هکتار دارد و در تمام طول سال پذیرای گردشگران دوستداران هیجان و آب بازی است.

اگر برای آشنایی با این پارک آبی و تفریح در آن لحظه شماری می کنید، همراه ما به پارک بیایید تا به سراغ جاذبه های برتر آن برویم.

بازی ها و تفریحات پارک آبی کارتون نتورک آمازون

همان طور که گفته شد این پارک آبی محبوب پاتایا در مجموع 10 بخش مختلف و تفریحات جذاب بسیاری را در خودش گنجانده است. در این جا با بهترین سرسره ها، دیگر تفریحات آبی و نمایش های پارک آبی کارتون نتورک آمازون آشنا می شویم.

سرسره های آبی کارتون نتورک آمازون

بهترین سرسره های این مجموعه عبارت اند از:

سرسره چرخش موزی (Banana Spin)

سرسره چرخش موزی درست همان سرسره چاله فضایی است که در بسیاری از دیگر پارک های آبی هم می توان دید. سوار تیوپ یک نفره یا دو نفره تان بشوید و خود را برای چالش چرخش موزی آماده کنید! در این سرسره به زودی به گردابی وارد خواهید شد که آدرنالین خون شما را بالا می برد.

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

دو نفر حداکثر 200 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

سرسره باران رینیکورن (Rainfall Rainicorn)

اگر با شخصیت کارتونی لیدی رینیکورن آشنایی داشته باشید، نام این سرسره برای شما غریب نخواهد بود. در هر حال با انتخاب این سرسره، یکی از هیجان انگیزترین گزینه های کارتون نتورک آمازون را برگزیده اید. پیچ و خم ها و شیب های ناگهانی و بسیار سرسره در فضایی نیمه تاریک، چیزی است که تنها سرسره باران رینیکورن به شما هدیه می دهد. سر خوردن روی این سرسره مانند سر خوردن از یک رنگین کمان منحصر به فرد است!

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

دو نفر حداکثر 200 کیلوگرم

سطح هیجان: متوسط

سرسره پرش جیک (Jake Jump)

پس از چند بار بالا و پایین رفتن از سرسره های هیجان انگیز پارک، مانند چرخش موزی و باران یونیکورن حالا آماده اید تا به سراغ یکی از خفن ترین های پارک کارتون نتورک آمازون بروید؟ سرسره پرش جیک جایی است که هیجان را با دُز بالاتری تجربه خواهید کرد. پس یار شجاع خود را پیدا کنید و یا خود به تنهایی راهی این ماجراجویی آبی شوید.

به زودی وارد سرسره ای پیچ در پیچ می شوید که لحظه به لحظه سرعت شما را بالا می رود و در نهایت به بهترین قسمتش می رسید! از مسیر عادی سرسره خارج شده و با سرعت از سطح عمودی سرسره بالا می روید! در نهایت از این سرسره پایین می آیید در استخر انتهایی فرود خواهید آمد.

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

دو نفر حداکثر 200 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

سرسره آمنیتریکس (The Omnitrix)

به یکی دیگر از سرسره های هیجان انگیز و شاخص مجموعه رسیده اید. این سرسره که از کارتون معروف بنتن الهام گرفته شده است، مسیری پرپیچ و خم و متفاوت را برای تفریح در اختیار شما قرار می دهد.

برای تجربه هیجان این سرسره لازم است که گروهی 4 نفره را تشکیل بدهید تا به دالان هیجان آن وارد شوید. از پله ها تا ارتفاع 25 متری بالا بروید و وارد سرسره شوید. پس از چند پیچ و خم وارد تنها گنبد آبی و کاملا محصور در دنیا می شوید که بخش آمنیتریکس سرسره نام دارد.

قد: حداقل 130 سانتی متر

وزن: دو نفر حداکثر 360 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

سرسره حمله بیگانگان (Alien Attack)

هرچه در پارک کارتون نتورک آمازون جلوتر می روید، بازی های هیجان انگیز بیشتری رخ نشان می دهند! با سرسره حمله بیگانگان تا ارتفاع 25 متری بالا می روید و سپس این سرسره شما را به چالش در مسیری 110 متری دعوت می کند و روی تازه ای از هیجان را به شما نشان می دهد.

سرسره حمله بیگانگان را نیز می توانید به صورت انفرادی و یا دو نفره تجربه کنید و رکوردی جدیدی از ماجراجویی را رقم بزنید.

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

دو نفر حداکثر 200 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

سرسره سقوط آزاد گوپ (Goop Loop)

دیگر بدنتان آماده شده تا به سراغ سطح بالاتری از هیجان بروید.

سرسره سقوط آزاد گوپ همان طور که نامش نشان می دهد شما را به سقوطی آزاد دعوت می کند.

وارد اتاقک سرسره گوپ می شوید و پس از شمارش معکوس به ناگاه دریچه زیر پای شما باز خواهد شد! 12 متر سقوط، اولین چیزی است که با جیغ می توانید به استقبالش بروید. پس از آن سرسره ای حلقه ای و چرخشی 360 درجه را پشت سر می گذارید و در نهیات پای‌تان به استخر و زمین می رسد!

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

سطح هیجان: خیلی بالا

سرسره پرشیب XLR8-TOR

حالا به یکی از بلندترین و پرشیب ترین سرسره های قاره آسیا رسیده ایم پس اگر ترس از ارتفاع دارید و یا با سرعت بالا میانه خوبی ندارید، این سرسره را بی حرف پیش، بی خیال شوید.

سرسره پرشیب XLR8-TOR که از روی یکی از شخصیت های داستانی بنتن ساخته شده است، شما را به چالشی جدید دعوت می کند. قیافه این سرسره ساده است: سرسره ای تقریبا عمودی که ارتفاعی 18 متری دارد! اگر سر نترسی دارید و برای حجم بالای هیجان به کارتون نتورک آمازون آمده اید، این سرسره مخصوص شماست.

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

سطح هیجان: خیلی بالا

سرسره مسابقات بین سیاره ای (Intergalactic Racers)

سرسره های چند لاین همیشه یکی از قسمت های جالب پارک های آبی هستند که به شما و دوستان و یا خانواده تان این امکان را می دهند تا در فضایی مهیج به رقابتی دوستانه بپردازید. برای این سرسره با شکم بر روی پدهای رنگین سرسره می خوابید و با سر به استقبال شیب زیاد و هیجان و آب بازی می روید!

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداقل 35 کیلوگرم و حداکثر 120 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

سرسره هومونگا (Humunga Slide)

اگر اهل کارتون های کودکانه باشید با شخصیت هومونگا در بنتن نیز آشنایی دارید. هومونگا یکی دیگر از سرسره های جذاب مجموعه را به خودش اختصاص داده است که به شکل کمانی برعکس است. می توانید یک نفره یا دو نفره و سوار بر تیوپ وارد این سرسره شوید، به دلیل سرعت بالایی که دارید تا دیواره کمانی رو به رو بالا می روید و باز سر جای اولتان برمی گردید. به این ترتیب چندین و چند بار در بین این کمان جا به جا خواهید شد.

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: یک نفر حداکثر 120 کیلوگرم

دو نفر حداکثر 200 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

بخش کارتونیوال (Cartoonival)

کارتونیوال دنیایی از سرسره های رنگین و کوچک است که محل مناسبی را برای آب بازی و سرسره بازی کودکان و خانواده هایشان فراهم می کند. اگر با فرزندان‌تان به پارک آبی مشهور و موضوعی پاتایا آمده اید، بخش کارتونیوال را از دست ندهید. وقتی وارد این قسمت شوید، حتما چند ساعتی فرزاندان تان با ذوق مشغول می شوند.

البته کارتونیوال را چون مخصوص کودکان است، دست کم نگیرید. چرا که به تنهایی 150 بخش مختلف دارد و بزرگترین قسمت پارک آبی کارتون نتورک آمازون است.

توجه داشته باشید که کودکان زیر 3 سال لازم است به همراه والدین خود وارد این قسمت شوند.

حداقل سن: 3 سال

وزن: حداکثر 200 کیلوگرم

مناسب برای: کودکان و خانواده

در ادامه با باقی بخش های تفریحی پارک آبی آشنا می شویم:

رودخانه آرام رپیتید رپیدز (Riptide Rapids)

پس از ساعت ها بالا و پایین رفتن دیگر وقتش شده استراحتی به بدن تان بدهید. پس رودخانه آرام رپیتید رپیدز را انتخاب کنید و روی تیوپ خود لم بدهید و از گردش ملایم آب رودخانه مصنوعی پارک لذت ببرید. البته در این رودخانه هم می توانید تیوپ دو نفره را انتخاب کنید و در کنار دوستان و آشنایان با شوخی و آب بازی خود را سرگرم کنید.

قد: حداقل 100 سانتی متر و همراه با بزرگتر

وزن: بدون محدودیت

سطح هیجان: پایین

استخر موج مگا ویو (Mega Wave)

اگر عاشق موج های بلند دریا و اقیانوس هستید، راهی استخر مگاویو شوید. در این استخر بزرگ، موج های بلند و کوتاه پشت سر هم به سراغ شما می آیند و در لحظات خوش شما شریک می شوند.

قد: حداقل 100 سانتی متر

وزن: بدون محدودیت

سطح هیجان: متوسط

شبیه ساز موج سواری پاپ آرنا (SURFing Pops ARENA)

همیشه دوست داشتید موج سواری کنید و موقعیتش را نداشتید؟

بی معطلی شبیه ساز موج سواری پاپ آرنا را انتخاب کنید تا رویاهای‌تان در عرض چند دقیقه به واقعیتی شیرین بدل شوند.

برای موج سواری در این شبیه ساز نگران هیچی نباشید، چرا که مربی های مجموعه اینجا هستند تا طرز استفاده و نحوه موج سواری را به شما آموزش دهند.

در هر حال فرقی نمی کند موج سواری حرفه ای هستید و یا تا به حال به بوردهای موج سواری دست نزده اید، تجربه جذاب موج سواری در پاپ آرنا را با خود به خانه ببرید.

قد: حداقل 120 سانتی متر

وزن: حداکثر 200 کیلوگرم

سطح هیجان: بالا

نمایش های پارک آبی کارتون نتورک آمازون

یکی از جذاب ترین برنامه های پارک آبی کارتون نتورک آمازون، نمایش های زنده ای است که هر روز در این مجموعه برگزار می شود. برای لذت بردن و پیوستن به تماشگران این نمایش، تنها کافیست مکان و زمان اجرای هر برنامه را بدانید و خود را سر وقت به آن جا برسانید.

در مجموع نزدیک 20 نمایش مختلف در این پارک آبی برگزار می شود که هنرمندان آن در ظاهر شخصیت های محبوب کارتون های دنیا ظاهر می شوند. هر یک داستان مخصوص خود را دارند که در شکلی جذاب آن را اجرا می کنند. از جمله نمایش های محبوب و نام آشنای این پارک می توان به بنتِن و آزمایشگاه دکستر اشاره کرد.

در ادامه با محل اجرای هر یک از نمایش ها و ساعت برگزاری آن آشنا شوید:

محل اجرای نمایش: باجه بلیت

نام نمایشساعت آغازساعت پایان
ملاقات با هنرمندها10:0010:20

محل اجرای نمایش: تون‌اسکوئر (TOONSQUARE)

نام نمایشساعت آغازساعت پایان
گامبال و داروین | Gumball & Darwin10:0010:20
چودر | Chowder10:2010:40
دی دی | Dee Dee10:4011:00
استینکفلای | Stinkfly11:0011:20
مک | Mac11:2011:40
موجو جوجو | Mojo Jojo11:4012:00
بن 10 | Ben 1018:0018:20
پرنسس آدامسی | Princess Bubblegum18:4019:00

محل اجرای نمایش: ورودی اصلی

نام نمایشساعت آغازساعت پایان
بلو | Bloo12:2012:40
دنیامو رنگ کن | Color My World Show12:4013:00
دکستر | Dexter13:0013:20
فین و جیک | Finn & Jake13:2013:40
گانتر | Gunter13:4014:00
ادورادو | Eduardo14:0014:10
برنامه های شاد با مهمانان14:0014:30
دختران ابرقدرت | Powerpuff Girls14:3014:50
سه خرس ساده لوح | We Bare Bears15:2015:40
فین و جیک | Finn & Jake16:0016:20
جانی براوو | Johnny Bravo16:1016:30
چودر | Chowder16:5017:10
گامبال و داروین | Gumball & Darwin17:0017:20
مارسلین | Marceline18:0018:20

غذا و نوشیدنی در پارک آبی کارتون نتورک آمازون

پارک آبی وسیع و به روز کارتون نتورک آمازون، یک رستوران و یک کافه بزرگ در خودش گنجانده است که تمام سلیقه ها را پوشش می دهد.

بستنی فروشی آزمایشگاه دکستر(Dexters Laboratory Ice Cream)

احتمالا با انیمشین جذاب و سریالی آزمایشگاه دکستر آشنایی دارید؛ پسربچه نابغه ای که در اتاق خوابش یک آزمایشگاه کاملا مجهز و بزرگ دارد و از پس هر کاری که دلش بخواهد، بر می آید!

طبیعی است که وقتی بخواهید به سراغ کافه نخستین پارک آبی موضوعی دنیا بروید، شکل و قیافه این کافه نیز شما را به یاد کارتون های محبوب بیندازد. بستنی فروشی مجموعه نیز با اسم و به شکل دکستر و آزمایشگاهش ساخته شده است. می توانید خودتان را به ساعاتی خوش گذرانی خنک در این آزمایشگاه خوشمزه دعوت کنید.

ساعت کار: هر روز 11:00 - 19:00

منو: بستنی، انواع میلک شیک، دسرهای خنک و ...

رستوران فود ویل (Foodville)

در این رستوران وسیع طیف متنوعی از غذاها و منوهای مختلف را خواهید دید. از آن جمله می توان به غذاهای محلی و تایلندی، ایتالیایی، غربی و فست فودها اشاره کرد. یکی از بزرگترین ویژگی های فود ویل وجود غذاهای حلال در منوی این رستوران است. پس با خیال راحت غذای خود را سفارش دهید و لحظاتی خوشمزه را برای خود رقم بزنید.

خوب است بدانید در کنار خوشمزه های متنوع، رستوران فود ویل لیست جذابی نیز از نوشیدنی های خنک و وسوسه کننده دارد که برای انتخاب در یک روز گرم و آفتابی بسیار مناسب هستند.

هزینه: بسته به نوع غذا بین 150 بات تایلند (معادل 25,050 تومان) تا 1050 بات تایلند (معادل 175,350 تومان)

ماساژ در پارک آبی کارتون نتورک آمازون (SPAGO)

این همه راه تا کشور تایلند آمده باشید و ماساژ تایلندی را امتحان نکنید؟! مثل آن است که به باغ گیلاس بروید و بی خیال گیلاس های درشت و قرمزش بشوید!

پس از سفری طولانی و یا ساعت ها فعالیت های هیجانی، وقت آن است تا استراحتی درست و حسابی داشته باشید. به اسپاگو، مرکز ماساژ تایلندی پارک آبی بروید و از خدمات فوق العاده آن استفاده کنید. به زودی خستگی از بدن شما زدوده می شود و کاملا هرگونه کوفتگی و خستگی را از یاد خواهید برد.

آلاچیق های اختصاصی پارک آبی (Private Cabana)

پس از ساعت ها بالا و پایین رفتن از سرسره های مهیج و شنا و در استخر موج و صرف غذا، واقعا وقتش است تا ساعتی را استراحت کنید. کافیست سراغ آلاچیق های اختصاصی را از کارکنان مجموعه بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. در این بخش می توانید روی تخت ها دراز بکشید و برای بازی و تفریح چندباره در پارک آبی آماده شوید.

آلاچیق ها هر کدام سایبان و پنکه دارند و تهویه مناسبی را برای شما فراهم می کنند.

هزینه: از 1800 بات تایلند (معادل 300,600 تومان) در هر روز

فروشگاه کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone Store)

لباس و تجهیزات کافی برای تفریح در پارک آبی را همراه خود نیاورده اید؟ نگران هیچ چیزی نباشید. به فروشگاه کارتون نتورک آمازون بروید و هر آن چه که لازم است از لباس شنا تا حوله و ... را از این بخش تهیه کنید. همچنین دیدن باقی بخش های این فروشگاه را از دست ندهید و تی شرت های موضوعی، ماگ و دیگر سوغاتی های مخصوص مجموعه را ببینید. شاید دلتان خواست با یادگاری کوچکی، پارک آبی کارتون نتورک آمازون را ترک کنید.

دیگر امکانات و خدمات پارک آبی کارتون نتورک آمازون

در کنار رستوران و فروشگاه و آلاچیق، پارک آبی برتر کارتون نتورک هنوز هم خدمات و امکانات دیگری را برای رفاه بازدیدکنندگان در اختیار آن ها قرار می دهد. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وای فای رایگان: برای استفاده از اینترنت رایگان مجموعه تنها کافیست به دفتر مجموعه در قسمت ورودی مراجعه کنید و کارت آی دی خود را دریافت کنید. این کارت رمز و اسم عبور برای اتصال به وای فای مجموعه را در اختیار شما قرار می دهد. البته به یاد داشته باشید که برای هر موبایل یک کارت در اختیار افراد گذاشته می شود.

کمد: برای آن که خیال تان بابت وسایل تان راحت باشد و مجبور نباشید آن ها را با خودتان این طرف و آن طرف ببرید، از کمدهای مجموعه استفاده کنید. هزینه استفاده از این کمدها تا 4 ساعت برابر با 180 بات تایلند (معادل 30,060 تومان) و برای یک روز 280 بات تایلند (معادل 46,760 تومان) است.

اجاره حوله: اگر به هر دلیلی با خودتان حوله نیاورده اید، می توانید از حوله های مجموعه استفاده کنید. هزینه اجاره هر حوله 100 بات تایلند (معادل 16,700 تومان) و بیعانه اجاره حوله نیز 300 بات تایلند (معادل 50,100 تومان) است. خوب است بدانید که در انتها می توانید 300 بات خود را پس بگیرید.

کمک های فوری و اولیه: مجموعه وسیع کارتون نتورک آمازون به مرکز کمک های فوری و اولیه مجهز است که 4 پرستار رسمی را در استخدام خود دارد. همچنین این مرکز می تواند نیازهای پزشکی و اولیه شما را برطرف کند. بنابراین خیال تان راحت باشد و اگر مشکلی پیش آمد، تنها خودتان را به این مرکز برسانید.

 • ساعت کار کلینیک کمک های اولیه: 09:00 - 19:00
 • ساعت کار کلینیک: 10:00 - 19:00
 • هزینه های پارک آبی کارتون نتورک آمازون
 • هزینه های ورود به پارک آبی کارتون نتورک آمازون عبارت اند از:
 • بزرگسالان (13 تا 65 سال): 1290 بات تایلند (معادل 215,430 تومان)
 • کودکان (3 تا 12 سال): 990 بات تایلند (معادل 165,330 تومان)
 • کهنسالان (بالای 65 سال): 990 بات تایلند (معادل 165,330 تومان)
 • کودکان زیر 3 سال: رایگان

تخفیف ها در پارک آبی کارتون نتورک آمازون

خوب است بدانید این ها هزینه های ثابت برای ورود یک روزه به این مجموعه تفریحی هستند. البته این تنها نوع بلیت پارک کارتون نتورک آمازون نیست و در طول سال تخفیف های مختلفی را برای بازدیدکنندگان و گردشگران در نظر می گیرند. برای آشنایی با این تخفیف ها اینجا را ببینید.

کارت یک ساله پارک آبی کارتون نتورک آمازون

اگر مقیم تایلند هستید و یا به دلایلی زیاد به این کشور رفت و آمد دارید و به پارک های آبی نیز علاقه ویژه ای دارید، خرید کارت یک ساله کارتون نتورک آمازون می تواند برای شما به صرفه باشد. با خرید این کارت، در طی یک سال دسترسی نامحدود به بازی ها و امکانات پارک آبی کارتون نتورک آمازون را به دست خواهید آورد.

هزینه: بزرگسالان: 7990 بات تایلند (معادل 1,334,330 تومان)

کودکان: 5490 بات تایلند (معادل 916,830 تومان)

سرویس های پارک آبی کارتون نتورک در ساعات مختلف به نقاط مختلفی از شهر پاتایا می روند و بازدیدکنندگان را سوار می کنند. زمان و مکان حرکت این سرویس ها عبارت اند از:

سرویس صبح

مکانساعت حرکتساعت برگشت
ناکولا | Naklua09:0017:00
جاده بیچ | Beach Road09:1017:00
جاده سکند | Second Road09:1517:00
پراتومناک | Pratumnak09:3517:00
جومتین | Jomtien09:4517:00

سرویس ظهر

مکانساعت حرکتساعت برگشت
ناکولا | Naklua11:0019:00
جاده بیچ | Beach Road11:1019:00
جاده سکند | Second Road11:1519:00
پراتومناک | Pratumnak11:3519:00
جومتین | Jomtien11:4519:00

سرویس عصر

مکانساعت حرکتساعت برگشت
ناکولا | Naklua13:0019:00
جاده بیچ | Beach Road13:1019:00
جاده سکند | Second Road13:1519:00
پراتومناک | Pratumnak13:3519:00
جومتین | Jomtien13:4519:00

ساعت کار: 10:00 - 19:00

آدرس: تایلند، استان چنبوری، منطقه ساتاهیپ، ناجومتین 8، فرعی 888

Address: 888 Moo8 NaJomtien, Najomtien, Sattahip District, Chon Buri 20250, Thailand

جاذبه های اطراف پارک آبی کارتون نتورک آمازون

در اطراف پارک آبی کارتون نتورک آمازون دیدنی ها و جاذبه های مختلفی به چشم می خورد. این جاذبه ها به ترتیب دسترسی عبارت اند از:

 • روستای فرهنگی و هنری تای تانی (Thai Thani Arts and Culture Village) در فاصله 4.7 کیلومتری
 • باغ گیاهشناسی نونگ نونچ (Nong Nooch Tropical Botanical Garden) در فاصله 4.8 کیلومتری
 • موزه هنر چینی آنک کوسون سالا (Anek Kuson Sala) در فاصله 6 کیلومتری
 • بازار شناور پاتایا (Pattaya Floating Market) در فاصله 10 کیلومتری
 • پارک ببر پاتایا (Tiger Park Pattaya) در فاصله 10 کیلومتری
 • پارک ماهیگیری پاتایا (Pattaya Fishing Park) در فاصله 12 کیلومتری
 • آکواریوم آندرواتر ورلد پاتایا (Underwater World Pattaya) در فاصله 13 کیلومتری
 • ساحل جومتین (Jomtien Beach) در فاصله 15 کیلومتری

قوانین پارک آبی کارتون نتورک آمازون

طبیعی است که پارک وسیع و مجهزی چون کارتون نتورک آمازون قوانین و مقررات مخصوص به خودش را داشته باشد تا بتواند در عین رسیدگی به تمام بازدیدکنندگان، نظم و آرامش را برقرار کند. خوب است بدانید در صورت رعایت نکردن هر یک از این قوانین امکان اخراج شما از پارک بدون برگرداندن هزینه ورودی وجود دارد. بنابراین تمام قوانین را خوب بخوانید و از بر هم زدن نظم مجموعه جدا خودداری کنید.

 • هزینه پرداختی برای ورود به مجموعه شامل استفاده از بازی ها، سرسره ها و نمایش های مجموعه است. برای بهره برداری از دیگر امکانات پارک مانند کمدها، غذا و یا خرید از فروشگاه لازم است هزینه ها را جداگانه بپردازید.
 • سیگار کشیدن تنها در محوطه های مشخص شده امکان پذیر است.
 • رفتارهای خشن، بر هم زدن صف، نظم بخش ها، رعایت نکردن قوانین هر بازی و استفاده ناصحیح از بازی ها و امکانات پارک از جمله مواردی است که به هیچ وجه تحمل نمی شود.
 • از ورود موارد زیر خودداری کنید:
  • صندلی تاشو، وسایل باربیکیو، بطری شیشه ای، چاقو، انواع سلاح سرد و گرم، جواهرات بزرگ و سنگین، موارد آتشزا
  • حیوانات (به جز در مواردی که راهنمای افراد نابینا بوده و با مسوولان مربوط هماهنگ شده باشد)
  • توپ، اسکیت برد، دوچرخه، فریزبی، اسکیت ودیگر موارد نامناسب
 • تمام حقوق معنوی نمایش های اجرایی در مجموعه برای پارک آبی کارتون نتورک آمازون است و هرگونه فیلمبرداری و عکاسی از این برنامه تنها برای استفاده شخصی مجاز است. از طرفی باید بدانید تا زمانی که در این پارک قرار دارید، مدیریت پارک حق خود می داند تا به هر دلیلی از میهمانان و بازدیدکنندگان عکس و فیلم تهیه کند و هیچ دلیلی برای توضیح به هیچ کسی ارایه نمی دهد.
 • ورود هر گونه دوربین فیلم بردای و عکاسی در هیچ یک از بخش های بازی و سرگرمی پارک مجاز نیست.
 • بلیت ها، کارت ها و ووچرهای پارک آبی تنها در صورت داشتن تاریخ انقضا و ارایه در زمان مشخص شده، اعتبار دارد. هر روز تنها یک بار می توانید وارد این پارک آبی شوید.
 • مالکیت پارک حق خود می داند که تمام کیف ها و لوازم بازدیدکنندگان را در هر زمانی که تمایل داشت، بگردد.
 • در صورتی که برای ورود به پارک لباس مناسبی نداشته باشید، مدیریت پارک حق خود می داند که شما را از ورود به پارک منع کند.
 • برای پارک وسایل خود می توانید بر روی پارکینگ مجموعه حساب کنید؛ اما مدیریت پارک هیچگونه تضمینی برای امنیت وسایل شما را ارایه نمی کند.
 • از کمدها می توانید برای نگهداری از وسایل شخصی خود استفاده کنید؛ اما پارک هیچ گونه مسوولیتی برای گم شدن وسایل شما را به عهده نمی گیرد.
 • باید بدانید در صورتی که به جهت شرایط آب و هوایی نامناسب ساعت ورود و یا برگزاری نمایش ها تغییر پیدا کرد، هیچ گونه خسارتی پرداخت نخواهد شد و پول بلیت نیز بازگردانده نمی شود.
 • نمی توانید هیچ گونه خوراکی و نوشیدنی های الکلی را با خود به درون پارک ببرید.
 • اجازه استفاده از وسایل و بازی ها به افرادی که از نوشیدنی های الکلی و یا موارد مخدر استفاده کرده اند، داده نمی شود و پارک حق خود می داند که این اشخاص را بدون بازدگرداند پول ورودی از مجموعه بیرون کند.
 • لازم است پیش از ورود به هر کدام از بازی های آبی تفریحی دوش بگیرید.
 • لازم است کودکان پیش از استفاده از سرسره های آبی به دستشویی برده شوند.
 • برای کودکان زیر 3 سال لازم از پوشک ضدآب استفاده کنید.
 • کودکان زیر 14 سال نمی توانند به تنهایی وارد پارک آبی کارتون نتورک آمازون شوند.
 • پیش از استفاده از شبیه ساز موج سواری پارک لازم است رضایت نامه خود را امضا کنید و مسوولیت هرگونه اتفاقی را به عهده بگیرید.

بهترین زمان بازدید از پارک آبی کارتون نتورک آمازون

از آن جا که کارتون نتورک مجموعه ای روباز است، اهمیت دارد چه زمانی را برای بازدید از این پارک آبی انتخاب می کنید. بنابراین آشنایی با آب و هوای پاتایا این امکان را به شما می دهد تا بهترین زمان را برای گردش در این پارک آبی برگزینید. شهر پاتایا و به طور کلی کشور تایلند اقلیمی گرمسیری دارد و آب و هوای آن میان وضعیت های گرم، خنک و بارانی متغیر است. باید بدانید در این شهر خبری از تابستان های داغ و زمستان های برفی و سرد نیست و تنها سه نوع وضعیت آب و هوایی در آن دیده می شود.

نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن): خنک ترین روزهای پاتایا در این بازه رخ می دهد، بنابراین در این زمان، حجم بالایی از گردشگران در شهر به چشم می خورند و هزینه ها در بالاترین حد ممکن خود هستند. دمای هوا میان 23 تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است و این ماه ها را می توان خنک ترین و خشک ترین روزهای پاتایا نامید. در نتیجه می توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از طبیعت پاتایا و کیف کردن با تفریحات آبی این شهر است.

مارس تا می (اسفند تا آخر اردیبهشت): گرم ترین روزهای پاتایا را در این فاصله می توان تجربه کرد. دمای هوا اغلب 32 درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالاست. البته فروردین و یا ماه آپریل نیز می تواند زمان خوبی برای سفر به تایلند و پاتایا باشد، چرا که در این هنگام می توانید شاهد فستیوال سونگکران و جشن سال نوی تایلندی ها باشید. البته باید بدانید با وجود گرما و رطوبت، در این زمان هنوز هم گردشگران زیادی را در پاتایا خواهید دید.

ژوئن تا اکتبر (خرداد تا مهر): فصل بارش های موسمی و سهمگین تایلند و شهر پاتایا پیش روی شماست. گرچه دمای هوا چندان بالا نیست و اغلب در حدود 28-30 درجه سانتیگراد بوده، اما بارش های سیل آسای این زمان دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی گذارند. اما اگر با باران مشکلی ندارید، در عوض می توانید از رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین همه چیز لذت ببرید. می توان گفت این زمان ارزان ترین زمان سفر به تایلند محسوب می شود. البته خلوتی شهر نیز می تواند انگیزه مضاعفی برای سفر به پاتایا در این هنگام محسوب شود. در طی ماه های جولای و آگوست (مرداد و شهریور) بارش باران قدری کمتر است و بسیاری ترجیح می دهند در این زمان به پاتایا سفر کنند تا از هزینه های پایین نهایت استفاده را ببرند. به هر نحو اگر این موقع از سال را برای سفر انتخاب می کنید، داشتن کفش مناسب و چکمه را از یاد نبرید.

بنابراین بهترین زمان بازدید از این پارک آبی هر زمانی جز فصل باران های موسمی پاتایاست. یعنی به غیر از ماه های خرداد تا مهر، باقی سال می تواند زمان خوبی برای تفریح در پارک آبی کارتون نتورک آمازون باشد.

ایمنی در پارک آبی کارتون نتورک آمازون

بسیاری از سرسره ها و تفریحات کارتون نتورک آمازون وضعیت های به خصوصی چون پیچ های تند و ناگهانی، شیب های زیاد، سرعت بالا، تاریکی مطلق و ... دارد. بنابراین استفاده از این تفریحات ریسک های مخصوص به خود را داشته و شما با استفاده از آن ها، مسوولیت کامل ایمنی خود را پذیرفته اید. البته باید به تمام دستورات و قوانینی که کارکنان به صورت نوشتاری و یا گفتاری در اختیار شما می گذارند، نیز توجه کنید. به این منظور به محدودیت های سنی و وزنی و ارتفاعی که برای هر یک از بازی ها درج شده دقت کنید و اگر یک بازی شامل شما نمی شود، اصلا از آن استفاده نکنید. همچنین در مجموع برای گردش و تفریح در این پارک آبی باید از سلامت جسمانی قابل قبولی برخوردار باشید.

توجه داشته باشید که استفاده از سرسره ها برای خانم های حامله و افراد مبتلا به بیماری های قلبی مجاز نیست و هیچ یک از بازدیدکنندگان حق به همراه داشتن وسایل نوک تیز و خطر آفرین را در حین سرسره بازی و استفاده از وسایل ندارند.

از آن جا که کارکنان نمی توانند به طور کامل مراقب تمام بچه ها باشند، لازم است تمام والدین مراقبت کامل از فرزندان و کودکان خود را به عهده بگیرند.

دانستنی هایی از پارک آبی کارتون نتورک آمازون

در ادامه به نکاتی می پردازیم که دانستن شان خالی از لطف نیست:

 • خوب است بدانید که پارک آبی کارتون نتورک آمازون هر سال در زمان های متفاوت چند برنامه و جشن عمومی همگانی دارد. در صورتی که برای دانستن زمان این جشن کنجکاوید، بر روی این لینک کلیک کنید.
 • مالکیت مجموعه آبی کارتون نتورک آمازون در اختیار کمپانی آمازون فالز (Amazon Falls Company Limited) قرار دارد.
 • ساخت این پارک آبی در سال 2012 آغاز شد و بنا بود در سال 2013 افتتاح شود.
 • ابتدا پارک آبی کارتون نتورک آمازون در آگوست سال 2014 افتتاح شد اما دسترسی آن برای عموم مردم نبود.
 • در انتها 3 اکتبر سال 2014 بود که درهای پارک آبی کارتون نتورک آمازون به روی عموم گشوده شد.
انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 241

به "معرفی پارک آبی کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone) پاتایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی پارک آبی کارتون نتورک آمازون (Cartoon Network Amazone) پاتایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید