ویژگی هایی که یک همسفر خوب باید رعایت کند، چیست؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، یکی از جاذبه های یک سفر دلچسب، همسفر خوب است

برای همسفر خوب بودن، تاکتیک های زیاد و مشخصی وجود دارد که می تواند شما را در چشم دوستانتان یک انسان خوش سفر نشان دهند.

ویژگی هایی که یک همسفر خوب باید رعایت کند، چیست؟

همواره در سفر اتفاق هایی عجیب و دور از فکر می افتد که بدون شک بعدها از آن با هیجان تعریف می کنید. گم شدن کیف پولتان، ریختن آب روی پاسپورت ها، گم شدن در طبیعت و…مهم این است با همه اتفاق های غیر قابل پیش بینی از ما به عنوان یک فرد خوش سفر یاد نمایند. با هم به بعضی از این نکات نگاهی می اندازیم.

زمانی را صرف تنهایی کنیم

همه ما دوست داریم لحظاتی را برای خودمان در تنهایی سر کنیم. فرقی نمی نماید، مادرمان باشد، همسرمان یا دوستمان. اجازه بدهید همسفر شما در سفر دقایقی را برای خود تجربه کند. خودتان نیز می توانید به یک کافه و یا تماشای یک جاذبه دیدنی بروید. حتی بهتر است، در زمان خستگی و پیاده روی های طولانی از صحبت کردن های طولانی پرهیز کنیم و بگذاریم اطرافیانمان به موسیقی مورد علاقه شان گوش دهند.

با دوستمان سازگار باشیم

خیلی از افراد در سفر پر از جنبُ جوش و هیجان هستند، اما بعضی دوست دارند یک جا آرام بنشینند. سفر زمانی به شما خوش می گذرد که با همسفرانتان به یک تعادل برسید و اجازه ندهید تفاوت ها آزار دهنده شوند. این تفاوت ها نه تنها به تفاوت های فردی و شخصیتی بلکه به فضای سفر هم بستگی دارد. سازگاری پیشه بگیریم.

نظر بدهیم

بارها شده است که از کسی چیزی پرسیدید و در جواب از عبارت هرکاری دوست داری انجام بده استفاده نموده است و شما را در تصمیم گیری تنها گذاشته است. این رفتار اگر از ما هم سر بزند حس بد و بی تفاوتی را ایجاد می نماید. پس توصیه می کنیم، اگر هنگام سفر درخواستی دارید و می شنوید، با شفافیت نظرتان را بیان کنید. بی تفاوت بودن مسئولیت ارائه دادن ایده های خوب را بر دوش همسفران شما می اندازد.

اگر در کاری توانایی داریم، چرا که نه؟! آن را بر عهده بگیریم

سعی کنید از توانایی هایتان در سفر بهره ببرید. مثلا شاید شما در خواندن نقشه مهارت دارید، خب مسئولیت آن را قبول کنید. عکس های خوبی می گیرید؟ دوربینتان را نباید فراموش کنید. زودتر از دیگران از خواب بیدار می شوید؟ پس یک صبحانه خوشمزه درست کنید. شوخ طبع هستید؟ جمع با جک های شما حسابی سرگرم می گردد.

بدون اجازه به وسایل دیگران دست نزنیم

چیزهایی کوچکی در زندگی روزمره ما هست که در سفر از اهمیت بیشتری برخوردار می گردد. معمولا افراد دوست ندارند که بدون اجازه به وسایلشان دست بزنیم چرا که اگر گم شوند تبدیل به یک ناراحتی می شوند.

سهم خود را بپردازیم و در خصوص پول بحث نکنیم

یکی از چیزهایی که در سفر شما بایستی شفاف و با احترام مورد بحث قرار بگیرد مسائل اقتصادی است. معمولا در سفرها کسی به عنوان یک مادر خرج شناخته می گردد و مسئولیت خرج کلی سفر را به عهده می گیرد و در انتهای سفر هزینه هر شخص را اعلام می نماید. در این شرایط توصیه می کنیم مانند مجرم برخورد نکنیم. به یکدیگر اعتماد کنیم و بپذیریم سفر به پول نیاز دارد و با صرف هزینه ای می خواهیم کنار هم لذت ببریم. ضمن اینکه لازم نیست هر هزینه ای را هم دقیقا تقسیم بر تعداد کنیم، همه چیز پول نیست.

منعطف باشیم

برنامه ریزی های بسیار دقیق و حساسیت زیاد مفهوم سفر را زیر سوال می برد. همسفر خوب فردی است که در سفر انعطاف به خرج بدهد. گاهی اوقات شاید برنامه روبروی ما باب میل ما نیست. جاذبه ای قرار است ببینیم که چندان مورد علاقه ما نیست. اما با رفتن شما و بودنتان در کنار همسفرانتان حس خوبی برایشان ایجاد می گردد. تمام لذت سفر به تجربه فضاهای نو و متفاوت، محدود می گردد.

قضاوت نکنیم

شاید سلیقه شما با دوستتان شبیه به هم باشد، شاید هم نباشد. آنچه که شما رو کنار هم قرار می دهد احترام و انعطاف است. این که دوست شما به فست فود علاقه دارد نباید از طرف شما مورد قضاوت قرار بگیرد. اگر شما به پریدن از ارتفاع و یا خوردن یک غذای خاص علاقه مندید نباید از سمت دوستتان مورد نقد و قضاوت قرار بگیرید. خیلی از کسانی که مدام در سفر به سر می برند قوانین خیلی خاصی را برای خود دارند. یادتان باشد لازم نیست هر شرایطی را با قوانین عقلی پیش ببرید!

منبع: الی گشت
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2361

به "ویژگی هایی که یک همسفر خوب باید رعایت کند، چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی هایی که یک همسفر خوب باید رعایت کند، چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید