واکنش اصولی به هجمه علیه قلعه نویی

به گزارش تور گرجستان ارزان، احسان اصولی در مورد جلسه امروز اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: بر اساس دستور جلسه مصوباتی داشتیم. مهمترین مصوبه بحث اصلاح و به روزرسانی آیین نامه مدارس فوتبال بود. با توجه به اینکه در آستانه تابستان هستیم، لازم بود آیین نامه مدارس فوتبال بازنگری و نقص ها رفع گردد. امروز تصویب شد و به هیات های فوتبال ابلاغ خواهد شد.

واکنش اصولی به هجمه علیه قلعه نویی

*مهمترین مصوبه هیات رئیسه اصلاح و به روزرسانی آیین نامه مدارس فوتبال بود

وی اضافه کرد: فعالیت هیات ها در بحث مدارس فوتبال در این چارچوب خواهد بود. مهمترین عامل نظارت و کنترل خود خانواده ها هستند. صدور مجوز به وسیله هیات ها براساس چارچوب خواهد بود. فهرست تمام مدارس دارای مجوز در هیات ها و سایت فدراسیون درج می گردد. هرکسی از لوگوی فدراسیون، هیات یا باشگاهی استفاده کرد به معنای داشتن مجوز نیست. البته ما در این مورد پیگری می کنیم، اما خانواده ها قبل از ثبت نام حتما چک نمایند که مجوز داشته باشند.

اصولی گفت: فدراسیون و هیات فوتبال مثل خیلی از تشکیلات و اتحادیه های صنفی وقتی پروانه کسب صادر می گردد و براساس چارچوب است، اما اینکه در آن صنف اتفاقاتی ممکن است بیفتد، نهاد های مختلف و آن صنف نظارت می نماید. اگر اتفاقاتی بیفتد بر مبنای قانون برخورد خواهد شد. در حوزه مدارس فوتبال هم همین است.

وی اضافه کرد: اگر تخلفی حتی در مدرسه دارای مجوز رخ بدهد، مهمترین جایی که می تواند نظارت کند خود خانواده ها هستند. بر مبنای گزارشات به نهاد های ذیربط و مجموعه های محتلف اطلاع بدهند تا قبل از اینکه دیر گردد، هرنوع انحراف و تخلف در حوزه گرانفروشی، رفتار های حرفه ای، اخلاقی و... را سریعا عکس العمل نشان بدهند. آماده دریافت این گزارشات هستیم و از ظرفیت نهاد های ناظر استفاده خواهیم کرد. البته خانواده ها می توانند مستقیم هم به آن نهاد ها اعلام نمایند.

*آیین نامه مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال به طور کامل تصویب شد

سخنگوی فدراسیون فوتبال توضیح داد: بحث دیگر که در هیات رئیسه مورد تصویب نهاده شد، آیین نامه مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال و تشکیلات وابسته به آن بود. این آیین نامه چند جلسه به هیات رئیسه آمد و رفت. مسائل و ایراداتی گرفته شد. کار کارشناسی روی آن انجام شد. امروز آیین نامه مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال به طور کامل تصویب شد و محور عملیات مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال خواهد بود.

وی اضافه کرد: از ویژگی های آیین نامه؛ شفافیت مالی، نظارت بر معاملات، شفافیت روابط مالی درون و بیرون از فدراسیون است. محور عمل در فدراسیون و زیرمجموعه ها خواهد بود. این سند می تواند خیلی از مسائل و مباحث مالی را تحت نظارت قرار بدهد و چارچوب مند کند. از تصمیم گیری های سلیقه ای و فردی هم جلوگیری می گردد. ضمانت اجرایی آن خود فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه است. دبیر کل ابلاغ می نماید و بر این مبنا با هرکسی تخلف کند طبق آیین نامه های انضباطی و اخلاق و حتی فراتر از آن باشد، برخورد می گردد.

*سقف بودجه باشگاه ها محور عمل است

اصولی در مورد سقف بودجه باشگاه ها عنوان نمود: این موضوع در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بحث و تصویب شد. آن هم محور عمل است. امروز بحث شد و چارچوبی است که رخ داده است.

وی اضافه کرد: سامانه ای در حوزه کمیته جوانان و برای استعدادیابی در کل کشور، امروز مورد بحث و آنالیز نهاده شد. اقدام بسیار رو به جلویی خواهد بود و می تواند در حوزه فوتبال پایه بانک اطلاعتی بسیار جامعی را ایجاد کند.

اصولی با اشاره به حوزه کارگزاران فوتبال، گفت: در حوزه کارگزاران یا ایجنت ها و آیین نامه آن بحث شد. ایراداتی وجود داشت و بحث برگشت خورد. قرار شد در جلسه بعدی آن هم مطرح گردد.

*سرمربی تیم ملی و تیم امید مورد حمایت فدراسیون هستند

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد حمله مایلی کهن به قلعه نویی و عنایتی، گفت: سرمربی تیم ملی و تیم امید، مورد حمایت فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه هستند. با تمام قدرت از آن ها حمایت کردیم. همه دوستان و عزیزان اگر ایرادی دارند، به شکل فنی و کارشناسی بحث گردد. خیلی تبدیل به بگومگو و حرف های غیر فنی نگردد. ما در فدراسیون، قلعه نویی و عنایتی و دیگر دوستان، مباحث و نقدها فنی را می شوند و ملاک عمل قرار می دهند. اگر جایی اشکال باشد برطرف می نمایند، اما اینکه با ادبیات بگومگو صحبت و بحث هایی را مطرح کنیم که هیچ ارزش فنی ندارند، زیبنده فوتبال ما نیست. با قدرت از سرمربی منتخب مان حمایت کردیم و حمایت می کنیم. برنامه های خیلی خوبی تدوین شده که پیش می رود. با حمایت جامعه فوتبال و پیشکسوتان که نور دیده و تاج سر ما و محور خیلی از تصمیمات مشورت آن ها خواهد بود، ان شاالله تیم های ملی ما نتیجه بگیرند و دل میلیون ها ایرانی را شاد نمایند.

*اطلاع دقیقی ندارم که سکه ها چقدر بوده است

اصولی در مورد بحث پاداش های جام جهانی (سکه و 206) و بیاینه فدراسیون فوتبال، عنوان نمود: در همان چارچوب گفته شد. بعضی از این مسائل در حوزه تصمیم گیری فدراسیون فوتبال نبوده است. اطلاع دقیقی ندارم که سکه ها چقدر بوده است. اصلا در فدراسیون چنین چیزی نبوده است. آنچه بوده کاملا شفاف و روشن است. طبق چارچوب قانونی و قابل دفاع فدراسیون عمل نموده و عمل می نماید. آنچه خود هیات رئیسه تصویب نموده در چارچوب آیین نامه و روال قبل بوده است. در همان چارچوب هم دفاع کردیم.

*مینی کمپ در زمان کی روش طرح شد

وی در مورد اینکه برپایی مینی کمپ برای تیم ملی باعث زیاد شدن قیمت بازیکنان در جابجایی می گردد، گفت: مینی کمپ در زمان کی روش طرح شد. پس این نگاه نقض می گردد. اگر کسی فکر کند مینی کمپ برای چنین هدفی برگزار می گردد، ناقض ماجرا این است که زمان کی روش و نزدیک به جام جهانی این مینی کمپ ها برگزار می شدند. اتفاقا خیلی از کارشناسان شناخته شده فوتبال این مساله (برپایی مینی کمپ) را تایید کردند که فرصتی است تا بازیکنان جوان بیشتر دیده شوند. اصلا تحرکی در فوتبال ما به وجود می آورد و می تواند انگیزه ویژه ای را ایجاد کند. کار جدیدی نیست و ادامه همان کاریست که از قبل مورد تایید فدراسیون و هیات رئیسه هم بوده است.

اصولی در مورد مصوبه سقف بودجه، عنوان نمود: در سازمان لیگ انجام بحث ها شده، دوستان در حوزه تخصصی بیشتر شرح می دهند.

وی در مورد اینکه آیا موارد انضباطی که تاج دیروز اعلام نمود امروز تصویب شد، گفت: امروز در این مورد صحبتی نشد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2550

به "واکنش اصولی به هجمه علیه قلعه نویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اصولی به هجمه علیه قلعه نویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید