نمونه های زیبا از تزیین میوه کاج با اکلیل و رنگ

به گزارش تور گرجستان ارزان، برای تزیین میوه کاج میتوانید از اکلیل، رنگ، روبان، گلوله های نمدی، نخ های کنفی بهره ببرید و با رنگ آمیزی میوه کاج کاردستی های زیبا بسازید.

نمونه های زیبا از تزیین میوه کاج با اکلیل و رنگ

میوه کاج (pinecone) مخروطی یکی از گیاهان در بخش مخروطیان است که شامل ساختارهای زایشی گیاه است. مخروط چوبیِ به چشم آشنای کاج مخروط ماده این گیاه است که فراوری دانه می نماید.

مخروط های نر، که گرده فراوری می نمایند، معمولا علفی هستند و حتی در بلوغ کامل وجودشان بسیار کمتر چشم گیر است. نام مخروط به پی روی از این واقعیت است که شکل این اندام گیاهی در بیشتر گونه های آن شبیه به یک مخروط هندسی است. در تمام مخروطیان، مخروط نر ساختاری مشابه دارد.

میوه کاج را می توان به شکل های مختلف و زیبا درآورد و به عنوان وسیله تزیینی در خانه مورد استفاده قرار داد. شاید برای شما که تا به امروز آنها را به همان شکل بکر و ساده بر کف خیابان دیده اید، عجیب باشد که ببینید با همین میوه های ساده قهوه ای رنگ، چه کارها که نمی گردد انجام داد.

برای تزیین میوه کاج از وسایل و مواد بسیار متنوعی مانند اکلیل های رنگی، آبرنگ، رنگ روغن، چسب های رنگی، گلوله های نمدی، تکه پارچه های نمدی، نخ های کنفی و ... می توان استفاده کرد.

تزیین میوه کاج

  • تزیین میوه کاج با اکلیل

برای تزیین میوه کاج با اکلیل می توانید میوه های مخروطی کاج را در هر سایز و شکلی که هستند جمع آوری نموده و پس از تمیز و خشک کردن، با اسپری اکلیلی رنگ آمیزی کنید و یا تمام سطح میوه کاج را به چسب آغشته نموده و بعد با پودر اکلیل تمام قسمت ها را بپوشانید. این روش یکی از زیباترین راه های ساخت کاردستی با میوه کاج است که جلوه ای لوکس و مجلل به این میوه های ساده می دهد.

شما می توانید کاج های اکلیلی را داخل گلدان قرار داده یا کف یک دیس یا بشقاب عظیم قرار دهید و یا اینکه با آن ها حلقه در و یا ریسه تزیینی تهیه کنید و خانه خود را با ساده ترین لوازم ممکن تزیین کنید.

  • رنگ آمیزی میوه کاج
برای رنگ آمیزی میوه کاج بهتر است میوه ها را روی روزنامه قراردهید و با اسپری، رنگ بزنید. یا اینکه میوه های کاج را از ته داخل ظرف رنگ فرو برده و برای مدتی به همان شکل نگه دارید تا رنگ خشک گردد.

آنها را به رنگ های مختلف و متناسب با هم درآورید تا در کنارهم زیباتر شوند. می توانید بر رویشان کمی اکلیل هم بپاشید.

  • کاردستی با مخروط کاج

یکی دیگر از روش های تزیین میوه کاج استفاده از تکه پارچه های نمدی، گلوله های نمدی، دکمه، نخ، روبان و ... است. شما می توانید یک مدل روبروی خود قرار داده و برای مثال میوه کاج را به شکل پنگوئن، جغد و یا عروسک های بامزه درآورید.

در اینجا چند نمونه ساده و زیبا از تزیین میوه کاج را به شما نشان خواهیم داد تا از آن ها ایده گرفته و برای تزیین اتاق، آویز دیواری، جا شمعی، گلدان و ... از آن ها بهره ببرید.

منبع: setare.com
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1529

به "نمونه های زیبا از تزیین میوه کاج با اکلیل و رنگ" امتیاز دهید

2 کاربر به "نمونه های زیبا از تزیین میوه کاج با اکلیل و رنگ" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه های زیبا از تزیین میوه کاج با اکلیل و رنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید