نصب تابلو های راهنمای کتابفروشی ها در معابر

به گزارش تور گرجستان ارزان، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز طرحی را آنالیز کردند که به موجب آن شهرداری موظف است تابلو های معرفی کتابفروشی ها را در سطح شهر نصب کند.

نصب تابلو های راهنمای کتابفروشی ها در معابر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صبح امروز طرح نصب تابلو های کتابفروشی درمناطق 22 گانه را آنالیز کردند و محمدجواد حق شناس به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در دفاع از این طرح گفت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد کاهش توجه به کتاب و کاهش تیراژ آن بوده ایم به گونه ای که تیراژ حدود 10 هزار کتاب به زیر 1000 جلد کاهش یافته است که این اتفاق تلخ و ناگواری است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کتابفروشی ها به دلیل مسائل متعدد مجبور به بستن مغازه های خود شدند، توضیح داد: ضروری است که ما در مدیریت شهری به آن ها یاری کنیم و به همین دلیل پیشنهاد می گردد با نصب تابلو های راهنما به شهروندان یادآوری گردد که در این مکان کتابفروشی وجود دارد و شاید این مسئله سبب گردد که شهروندان به حضور در کتابفروشی ها ترغیب شده و چراغ این مشاغل روشن گردد.

حق شناس با بیان اینکه کلیات این طرح در دو کمیسیون فرهنگی و سلامت به تصویب رسیده است و امروز در معرض محک صحن علنی قرار می گیرد، گفت: از اعضای شورا خواهش می کنم که نگاه مهندسی به حوزه علوم انسانی نداشته باشند و تمام قد از حوزه فرهنگ و کتاب، دفاع و حمایت نمایند.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران با 14 رأی موافق با کلیات این طرح موافقت کردند.

در ادامه احمد مسجدجامعی پیشنهاد داد که نصب تابلو تنها برای کتابفروشی های تکی در سطح محلات باشد و تابلو برای راسته های کتابفروشی نصب نگردد که این پیشنهاد به تصویب اعضای شورا رسید.

همچنین سالاری پیشنهاد داد که در راستای تبلیغات فرهنگی اطلاعات کتابفروشی ها و کتب به صورت qr کد در فرهنگسراها، ایستگاه های مترو، اتوبوس و ... در معرض دید عموم قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1399

به "نصب تابلو های راهنمای کتابفروشی ها در معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب تابلو های راهنمای کتابفروشی ها در معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید