نجات 13 ماهیگیر ایرانی توسط گارد ساحلی هند

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: منابع هندی اعلام کردند گارد ساحلی هند شنبه گذشته 16 خدمه یک شناور ماهیگیری که شامل 13 ایرانی و 3 پاکستانی بودند را نجات داده است.

نجات 13 ماهیگیر ایرانی توسط گارد ساحلی هند

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از پایگاه اینترنتی نیو ایندین اکسپرس، گارد ساحلی هند روز شنبه 16 خدمه یک شناور ماهیگیری که شامل 13 ایرانی و 3 پاکستانی بودند را نجات داد.

به گفته منابع مطلع، این قایق ماهیگیری در روز 16 می، از بندر کناره در ایران حرکت نموده بود و در منطقه سوکوترا، توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شده بود. پس از استفاده از این کشتی برای 25 روز، دزدان دریایی این قایق را در روز 10 ژوئن آزاد کردند.

این قایق در روز 21 ژوئن از گارد ساحلی هند تقاضای یاری کرد. یک هواپیمای متعلق به گارد ساحلی هند از منطقه کوچی اعزام شده و محل این قایق را ردیابی نموده بود. سپس این هواپیما محل قایق مذکور را برای انجام عملیات نجات به کشتی نجات گارد ساحلی هند اطلاع داده بود.

کشتی های تجاری در منطقه به دلیل شرایط نامناسب جوی، قادر به یاری به این قایق ماهیگیری نبوده اند.

کشتی وارونا، متعلق به گارد ساحلی هند روز 22 ژوئن به منطقه رسیده و به رغم شرایط نامناسب جوی توانسته بود یاری های لازم را به این قایق و خدمه آن برساند. این قایق ماهیگیری سپس توسط کشتی وارونا در هوایی طوفانی تا منطقه کوچی هند اسکورت شد.

47

منبع: تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 885

به "نجات 13 ماهیگیر ایرانی توسط گارد ساحلی هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات 13 ماهیگیر ایرانی توسط گارد ساحلی هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید