مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه در طرح های جدید و بسیار زیبا

به گزارش تور گرجستان ارزان، امروزه دیگر تقریبا در هر آپارتمان و خانه مدرن و جدیدی از مدل میز ناهاخوری اپن آشپزخانه استفاده می گردد که حقیقتا هم کارایی بسیار بالا و مناسبی دارد. چنین میزهایی دیگر احتیاج به استفاده از میزهای جاگیر 4 یا 6 نفره در خانه را از بین می برند و در نتیجه فضای بیشتری برای رفت و آمد و زندگی آسوده در خانه ایجاد می نمایند. البته شاید برخی ها فکر نمایند چنین میزهایی فقط برای مصرف خود اعضای خانواده مناسب است و بدرد پذیرایی از مهمانان نمی خورد، خوب باید عرض کنم که شدیدا اشتباه می کنید، مدل هایی که در این مطلب معرفی خواهند شد، دقیقا مثال شاخص با یک تیر دو نشان زدن هستند

مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه در طرح های جدید و بسیار زیبا

این طرح های زیبا را می توان به خوبی در آشپزخانه های مختلفی با طراحی مدرن و حتی گاهی کلاسیک! استفاده نمود تا هم احتیاجِ میزغذاخوری با این ترفند زیبا و جذاب برطرف گردد و هم از لحاظ استفاده بهینه از فضای موجود به خوبی عمل شده باشد. حال در چنین شرایطی آن چیزی که می تواند بهترین یاری باشد همان قدرت و هنر طراحی ست که در خصوص طراحی و استفاده از بهترین مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه تمام توان و انرژی خود را در اینجا نشان داده است، با نگاهی گذرا به تصاویر زیر می توان این موضوع را تایید کرد؛ زیبایی در طراحی، استفاده مناسب و دقیق از فضای آشپزخانه، بهترین و هماهنگ ترین طیف های رنگی و… از نمونه های شاخص این طراحی دقیق و به جاست.

بسیاری از طراحان حتی پا را فراتر گذشته و از ایده هایی بسیار جسورانه و البته خلاقانه در این قسمت استفاده نموده اند تا دیگر هیچ حرفی برای مخالفان میز ناهارخوری در اپن آشپزخانه باقی نماند. از هر جنبه دیگری هم که به قضیه نگاه کنیم واقعا بهترین مکان برای میز ناهاخوری در آپارتمان های کوچک همان اپن آشپزخانه است. قابلیتی اضافه که کارایی آشپزخانه را به سر حد نهایت می رساند. خوشبختانه با پیشرفت علم طراحی داخلی، ساخت و استفاه از مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه دیگر کاری سخت و پر هزینه نیست، بلکه برعکس یک راه ساده و با هزینه بسیار مناسب است.

همانطور که در بالا گفتم برای آنهایی که از لحاظ فضا در محدودیت هستند و نمی توانند یک میز ناهارخوری چند نفره برای پذیرایی در خانه خود داشته باشند میز اپن می تواند بخوبی یک فضای عالی برای میل کردن غذا فراهم می نماید. البته این فضا مانند میزناهارخوری جدا، رسمی نخواهد شد که ابدا مسئله ای جدی نیست، خیلی ها دوست دارند زمان میل غذا احساس راحتی و صمیمیت بیشتری داشته باشند که میز ناهارخوری در قسمت اپن آشپزخانه دقیقا همین کار را بخوبی انجام می دهد. نباید فراموش کنید که طراحی شیک و ویژه مانند شکل های زیر یکی از ارکان اصلی برای بردن لذت بیشتر است.

همچنین یکی دیگر از مزیت های استفاده از این مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه سریعتر چیدنِ وسایل صرف غذا و البته جمع و جور کردن ظروف کثیف پس از غذاخوردن است. حتماً شما هم گاهی از بردن و آوردن هجم انبوهی از بشقاب و دیس و لیوان و… سر میزغذاخوری که گاهی از آشپزخانه فاصله دارند کلافه شده اید. با استفاده از مدل های زیبا و بسیار جذاب میز غذاخوری اپن اشپزخانه دیگر چنین مشکل اعصاب خردکنی نخواهید داشت و همه چیز همانجا دم دست و در جلوی شماست، سریع و فوری. طرح های ارائه شده در تصاویر زیر به زیبایی، تمام این شرایط را محیا خواهد نمود.

اما شکلی که برای مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه تان انتخاب می کنید به شکل و نقشه آشپزخانه بستگی دارد. گزینه برای انتخاب در این زمینه بسیار زیاد هستند. یک گزینه می تواند ساخت یک جزیره آشپزخانه عریض باشد که یک طرف آن برای میل کردن غذا در نظر گرفته گردد و طرف دیگر آن برای انجام کارهای آشپزخانه مانند ظرف شستن یا آماده سازی و پخت غذا. در یک سمت جایگاه های بار یا اپن آشپزخانه قرار خواهد گرفت که با اندکی آینده نگری در طراحی می توان آنها را در قسمت زیرین میز اپن پنهان کرد و سمت دیگر فضایی مخصوص خود آشپزخانه.

یک ایده جالب دیگر می تواند استفاده از میز اپن های L شکل باشد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید میز ناهارخوری در اینجا نیز قسمتی از جزیره یا اپن آشپزخانه است اما طوری به آن اضافه شده که فضای مخصوص به خود را دارد. ارتفاع این میز کاملا به سلیقه و شکلی که شما دوست دارید بستگی خواهد داشت. اگر خواهان طرحی ساده هستید می توانید سطح میز ناهارخوری را با قسمت جزیره آشپزخانه هم ارتفاع در نظر بگیرد یا اینکه برای جذابیت و البته ایجاد فضای خاص تر، ارتفاع میز ناهارخوری را اندکی پایین تر از میز اصلی قرار بدهید.

در استفاده از چنین مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه ای هم می توان ابعاد میز را تا هر اندازه که دوست داشته باشید و فضا به شما اجازه دهد امتداد دهید و هم می توانید جهتِ امتداد میز خود را به زیبایی معین نموده و از همان حالت L بهره ببرید که واقعاً پس از اجرا در محیط آشپزخانه بسیار زیبا و چشمنواز خواهد شد.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

شاید فکر کنید ایده هایی که در این پست آورده شده اند همگی مخصوص آشپزخانه های اپن بوده و برای آشپزخانه های بسته کاربرد ندارد. اما باید بگویم که آشپزخانه های بسته هم فرصت بسیار خوبی برای قرار دادن میز ناهارخوری فراهم می نمایند. برای اینکار می توانید دیواری که آَشپزخانه را از سایر اتاق های خانه مانند نشیمن و پذیرایی جدا نموده تا نصف بردارید و باقی آنرا تبدیل به میز ناهارخوری کنید. این بهترین کار و روشی است که می توان یک میز ناهارخوری شیک را در آشپزخانه بسته کوچک و کمجا قرار داد.

اگر مشکل فضا داشته یا اینکه بودجه لازم برای اضافه کردن میزناهارخوری به اپن آشپزخانه را ندارید می توانید از راهکار های جایگزین دیگر بهره ببرید. برای مثال یک ایده ساده نصب کردن میزهای تاشونده دیواری است. اگر مشکل فضا و هزینه دارید چنین میزهایی بهترین راهکار خواهند بود. میزهای تاشونده دیواری وقتی به آنها احتیاجی نداشته باشید براحتی به داخل دیوار جمع می شوند و مواقع مورد احتیاج نیز سریعا آماده به کار خواهند بود. چنین میزهایی فضایی عالی برای انجام کارهای آشپزخانه و همینطور یک میزناهارخوری کوچک و جمع و جور فراهم می نماید.

منبع: اتاق
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1551

به "مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه در طرح های جدید و بسیار زیبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه در طرح های جدید و بسیار زیبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید