مدافعان بی تفاوت استقلال به معنای واقعی فاجعه بودند، آسیا مثل لیگ نیست، فکری چند بازیکن جدید می خواهد

به گزارش تور گرجستان ارزان، وقتی دفاع تا این حد ضریب اشتباهش بالاست و یارگیری خوب انجام نمی گردد یعنی تمرکز ندارد. سه مدافعی که در ملاقات مقابل سپاهان بازی کردند یکی از یکی پر اشتباه تر بوده و به معنای واقعی کلمه فاجعه را معنا کردند.

مدافعان بی تفاوت استقلال به معنای واقعی فاجعه بودند، آسیا مثل لیگ نیست، فکری چند بازیکن جدید می خواهد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از فرهیختگان، استقلال در روزی که نمایش ضعیفی داشت با دو گل بازی را به سپاهان واگذار کرد تا هم صدر و قهرمانی نیم فصل را از دست بدهد و هم انتقادها از فکری و شاگردانش دوباره به اوج برسد.

محمد نوری بازیکن پیشین استقلال درخصوص این بازی گفت: من قبل از مسابقه هم در مصاحبه هایی که داشتم روی خط دفاعی تاکید و اعلام کردم که این خط دفاعی نباید در ملاقات مقابل سپاهان اشتباه کند و اشاره کردم که این دفاع نشان داده تمرکز ندارد و نمی تواند وظایف خود را در خط دفاعی به خوبی انجام دهد و در این ملاقات باید بیشتر مراقب باشد. به هر حال همان هم شد. گفته بودم که شهباز زاده خطرناک و باهوش است و همه آن چیزهایی که پیش بینی نموده بودم محقق شد. خط دفاع استقلال مقابل سپاهان واقعا فاجعه بود و هر چه که بگویم کم گفته ام. چون خودم در خط دفاعی بازی کردم با دیدن این مدافعان اشک ریختم چون خودم را می دیدم که چطور با سروصورت جلوی رد شدن توپ را می گرفتیم اما نمی دانم چطور مهاجمان حریف در این ملاقات آنقدر راحت توپ گیری نموده و گل می زدند.

وی در پاسخ به این سوال که اشکال و ایراد اصلی کار استقلال در کجا بود که این تیم در مقابل سپاهان دست وپا بسته نشان داده و به راحتی مغلوب شد، گفت: اشکال اصلی در هر صورت عدم تمرکز بازیکنان است. وقتی بازیکن به جای اینکه روی بازی و تمرین خوب تمرکز کند و به جای اینکه روی بازی حساس و سخت مقابل سپاهان زوم نموده و بنشیند و تیم حریف را با وجدان و فکر خودش بررسی کند به یک سری مسائل دیگر فکر می نماید، پس این اتفاقات هم به صورت طبیعی رخ می دهد. به نظر من بازیکن باید تعصب و غیرتش را در زمین ثابت کند و نشان بدهد که می خواهد حق استقلال را بگیرد. وقتی دفاع تا این حد ضریب اشتباهش بالاست و یارگیری خوب انجام نمی گردد یعنی تمرکز ندارد. سه مدافعی که در ملاقات مقابل سپاهان بازی کردند یکی از یکی پر اشتباه تر بوده و به معنای واقعی کلمه فاجعه را معنا کردند، این درحالی است که خط هافبک هم ضعیف بازی کرد و اصلا بازی سازی خوبی صورت نگرفت و مهاجمان به خوبی تغذیه نشدند.

پیشکسوت استقلال در خصوص اینکه چرا محمود فکری قبول نمی نماید که کادر فنی این تیم مشکل دارد تاکید نمود: باید به خاطر اسم عظیم استقلال و طرفدارانش از این تیم حمایت کرد. دل من برای طرفداران می سوزد که الان خیلی از آنها گریه می نمایند و هشت سال است که به این شرایط عادت نموده اند و هیچ راهکار ای ندارند. آنها خیلی ناراحت هستند که چرا استقلال با این شرایط بازی را مغلوب شده و حرفی برای گفتن نداشته است. از این ناراحتند که چرا بازیکنان آنقدر بی تفاوت در زمین بازی می نمایند. استقلال در ملاقات با سپاهان در همه نقاط مشکل داشت. جالب اینکه همین نداشتن تمرکز روی رشید مظاهری هم تاثیر خودش را گذاشته بود و گلی که دریافت کرد روی همین امر محقق شد. در هر صورت استقلال مقابل سپاهان یکی از ضعیف ترین نمایش های خود را ارائه داد. امیدوارم حداقل در نیم فصل دوم تیم تقویت شده و یک پلی میکر یک دفاع باهوش و یکی دو بازیکن دیگر به جمع آبی پوشان اضافه شوند چون بازی های سختی در آسیا داریم و آنجا دیگر تیم های داخلی نیستند و مشکل اصلی آنجا بروز خواهد نمود.

نوری درباره اینکه استقلال طرح و برنامه خاصی برای رسیدن به دروازه سپاهان نداشت گفت: بله درست است و واقعا از برنامه خبری نبود. درواقع ما چیزی ندیدیم که در زمین بخواهد طرح و نقشه ای اجرا گردد. به طور مثال بگوییم بازی مستقیم در دستور کار بوده یا اینکه تغذیه مهاجمان یا هر روش دیگر. به نظر من سپاهان هم تیم ما را خوب بررسی نموده و نقاط قوت استقلال را به خوبی بسته بود اما احساس می کنم اگر تیم تقویت نگردد نیم فصل دوم مسائل زیادی خواهیم داشت.

وی درباره اینکه با این شرایط آیا استقلال شانسی برای قهرمانی لیگ دارد یا خیر گفت: با این بازی که در مقابل سپاهان دیدم یک مقدار ناامید شدم از این جهت که چرا بازیکنان تا این اندازه بی تفاوت و بی انگیزه بودند و آن تعصب و غیرت را نداشتند. پیراهن استقلال خیلی مقدس است و همین بازیکنان یک روز آرزو داشتند پیراهن این تیم را بپوشند و اینکه چرا استقلالی ها نتوانستند بازی همیشگی خود را ارائه دهند برای من هم جای سوال دارد.

نوری در سرانجام درخصوص علت نیمکت نشینی مسعود ریگی گفت: در هر صورت این اقدام با نظر کادر فنی صورت گرفته و آنها باید پاسخگو باشند اما به نظر من ریگی از بهترین هافبک های استقلال است. در این مدت جزء مهره های کلیدی استقلال بوده است. او دیده نمی گردد اما می جنگند و خودش را فدا می نماید و به خوبی وظایفش را انجام می دهد. به نظر من ریگی می تواند تاثیرگذار باشد اما این نظر کادر فنی و سلایق آنها بود. درنهایت امیدوارم این بازیکنان قدر طرفداران را بدانند چون آنها خیلی در این مدت زجر کشیده اند. امیدوارم در نیم فصل دوم یک مقدار شکل بازی استقلال تغییر کند و بازیکنان با انگیزه بیشتر برای قهرمانی کوشش نمایند چون هنوز هیچ چیز به سرانجام نرسیده است.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1781

به "مدافعان بی تفاوت استقلال به معنای واقعی فاجعه بودند، آسیا مثل لیگ نیست، فکری چند بازیکن جدید می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدافعان بی تفاوت استقلال به معنای واقعی فاجعه بودند، آسیا مثل لیگ نیست، فکری چند بازیکن جدید می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید