مخفی کارترین بمب افکن دنیا در تور عکاسان افتاد، عکس

به گزارش تور گرجستان ارزان، عکس های جدیدی از B-21 Raider منتشر شده است که بینش محدودی در خصوص طراحی بمب افکن رادارگریز ارائه می دهد.

مخفی کارترین بمب افکن دنیا در تور عکاسان افتاد، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در تصاویر منتشر شده اگزوز دوبعدی باریک و یک ورودی هوای کمکی نشان داده شده اند که حاکی از کوشش هایی برای کاهش رصد و تقویت مخفی کاری است. B-21 بعلاوه دارای چراغ های ناوبری جمع شونده است تا دید خود را حفظ کند و در عین حال بتواند پنهان بماند.

انتظار می رود B-21 یک پلتفرم دیجیتال سنگین داشته باشد. عکس های تازه B-21 Raider پیشرفت ها و جزئیات طراحی را آشکار می نمایند.

B-21 که به عنوان یک بمب افکن رادارگریز برای جایگزینی ناوگان قدیمی B-2 طراحی شده است، در حال حاضر در مرحله آزمایش اولیه واقع شده است با این امید که بدنه آن روزی به پایه و اساس ناوگان بمب افکن ایالات متحده تبدیل گردد. اما عموم مردم هنوز اطلاعات زیادی در خصوص این پروژه ندارند.

بیایید نگاهی دقیق تر به تصاویر تازه بیندازیم. نیروی هوایی تا به امروز سه تصویر از B-21 منتشر نموده است. دو تا از تصاویر نمایه سمت چپ بمب افکن را در حین پرواز نشان می دهند، اولی در هنگام برخاستن، دومی در ارتفاع است. عکس سوم یک عکس روبه رو است که در آشیانه بمب افکن در پایگاه نیروی هوایی ادواردز گرفته شده است.

مجله نیروی هوایی و فضایی گزارش داد که در مجموع، تصاویر فقط اندکی بیشتر از آنچه که از عکس های غیررسمی از اولین پرواز گرفته شده و در اینترنت منتشر شده اند، اطلاعاتی درباره هواپیما ارائه می دهند.

این تصاویر نشان می دهد که B-21 دارای یک اگزوز بسیار باریک و 2 بعدی در دم جت است که از اگزوز جعبه ای و قنداق B-2 متمایز است. شکل اصلاح شده اگزوز در B-21 می تواند نشان دهد که توجه بیشتری به گرمای هواپیما برای کاهش علائم فروسرخ آن و شکست رادار انجام گرفته است.

بعضی از سیاه شدن های اطراف اگزوز نیز باعث حدس ها شد. سیاه شدن فقط می تواند به علت این باشد که بدنه هواپیما زیاد پرواز ننموده است، اما بعلاوه می تواند نشان دهد که گرمای اگزوز قبل از تخلیه از موتور در داخل خنک می گردد. F-117 و B-2 (هر دو هواپیمای رادارگریز) گرمای اگزوز را با پنل هایی خنک می کردند که گرما را گرفته و به آرامی آزاد می کردند.

مجله Air and Space Force گزارش داد که تصاویر B-21 بعلاوه یک ورودی هوای کمکی را نشان می دهند که می توان آن را در بالای موتورها باز کرد تا هوای بیشتری را در حالی که جت دماغه خود را به سمت بالا می چرخاند، فراهم کند.

برای اینکه B-21 تا حد امکان مخفی بماند، چراغ های ناوبری جمع شونده در نظر گرفته شده اند. این چراغ ها که در حریم هوایی کنترل شده به وسیله ATC اجباری هستند، می توانند در صورت لزوم از بدنه یا بال خود بیرون بیایند، اما در غیر این صورت جمع شده نگه داشته می شوند تا قابلیت پنهان کاری بمب افکن تقویت گردد.

منبع: nationalinterest

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1403 بروزرسانی: 5 خرداد 1403 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2602

به "مخفی کارترین بمب افکن دنیا در تور عکاسان افتاد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخفی کارترین بمب افکن دنیا در تور عکاسان افتاد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید